Meble Na Wymiar Dla Osób Z Niepełnosprawnościami — Praktyczne Rozwiązania - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 1

Niepełnosprawność w zależności od stopnia występowania problemu zdrowotnego może mniej lub bardziej wpływać na codzienne funkcjonowanie. Dlatego, aby móc je uprościć do minimum warto zadbać o właściwe przystosowanie mieszkania do potrzeb takiej osoby. Sprawdź nasze podpowiedzi, dotyczące aranżacji przestrzeni domowej z meblami na wymiar dla niepełnosprawnych w roli głównej.  Z nami dowiesz się, jakie meble dla niepełnosprawnych sprawdzą się najlepiej. Zapraszamy!

Jakie meble dla niepełnosprawnych?

Niepełnosprawność sama w sobie nie jest przeszkodą do tego, aby borykająca się z problemami zdrowotnymi osoba nie mogła prowadzić samodzielnie gospodarstwa domowego. Wystarczy, że wnętrze takiego domu, czy mieszkania zostanie odpowiednio zaaranżowane i będzie spełniało wszystkie kryteria użytkowe.  

Aranżując przestrzeń domową dla osoby niepełnosprawnej, warto sięgnąć po pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz. Można też samemu od początku do końca zaprojektować wnętrze w taki sposób, by było ono w pełni funkcjonalne i nie ograniczało możliwości swobodnego przemieszczania się po nim, a także wykonywania codziennych czynności. Takie wnętrze będzie możliwe, jeśli zdecydujemy się na meble na wymiar. 

Meble kuchenne na wymiar dla osób niepełnosprawnych

Kuchnia to niewątpliwie serce domu i niezależnie od tego czy gotuje w niej osoba zdrowa, czy niepełnosprawna, pomieszczenie to powinno zapewniać maksymalny komfort i wygodę użytkowania. To, co jednak może okazać się dużym ułatwieniem dla osoby np. z problemem poruszania się, to specjalnie zaprojektowane meble kuchenne na wymiar. Możliwość dopasowania wysokości szafek, blatów, czy zabudowania tylko minimalnej przestrzeni i wykorzystania jej w pełni sprawi, że osoba niepełnosprawna będzie mogła swobodnie się po niej poruszać, a zatem przygotowywać posiłki dla siebie i swojej rodziny. 

Projektując meble na wymiar do kuchni, można zdecydować się na naprawdę ciekawe i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania. Wspomniane już przez nas obniżona wysokość blatu, czy zamontowanie ich w formie wysuwanej będą tutaj świetnym rozwiązaniem. Wysuwany blat w kuchni zapewni dodatkową przestrzeń do pracy, a w momencie jego złożenia będziemy mieć więcej miejsca na przejechanie wózkiem inwalidzkim, czy przejście o kulach.  

Meble na wymiar łazienkowe dla niepełnosprawnych

Łazienka to jedno z pomieszczeń, które mogą sprawić najwięcej problemów osobom z niepełnosprawnościami. Dlatego tak ważne jest, aby wnętrze takiego pomieszczenia odpowiednio rozplanować. 

W każdej łazience przystosowanej do osób niepełnosprawnych nie powinno zabraknąć kabiny prysznicowej (najlepiej z szerokimi drzwiami), która umożliwiłaby swobodne wejście i korzystanie z prysznica. Nie można również zapominać, że meble łazienkowe na wymiar, mogą być skonstruowane pod potrzeby konkretnej osoby. Możemy zatem zaplanować właściwy układ szafek i znajdujących się w ich wnętrzu półek, po to, aby wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy były zawsze w zasięgu ręki. 

Meble na wymiar do przedpokoju dla niepełnosprawnych

Projektując meble do przedpokoju, warto pamiętać szafach na wymiar, które zapewnią nie tylko odpowiednio dużo przestrzeni do przechowywania ubrań, ale co ważne, można je zaprojektować w taki sposób, że wysokość półek, czy wieszaków będzie na odpowiedniej wysokości. Szafy na wymiar do przedpokoju  dla osób niepełnosprawnych powinny być wyposażone w opuszczane drążki, które w razie potrzeby można opuścić do wygodnej wysokości.  Chcąc zaprojektować idealne meble na wymiar warto skorzystać z konfiguratora szaf na wymiar, który pozwoli dobrać nie tylko odpowiedni kolor mebli, czy rodzaj frontu, ale także ich wysokość i właściwe rozplanowanie wnętrza.

Zobacz również

10.11.2022
Pierwsze mieszkanie — jakich błędów uniknąć przy wyborze mebli?

Kupno mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Kiedy zdecydujemy się na konkretne lokum, przychodzi czas, aby pomyśleć o jego aranżacji. W pierwszej kolejności myślimy o doborze kolorów ścian, łóżka do sypialni, czy sprzętów kuchennych. W natłoku obowiązków często zapominamy o tym, jak ważną funkcję w mieszkaniu pełnią meble. Szczególnie duża i pojemna […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM