Szafy pod skosem

Menu kategorii

Wyświetlam 5 z 5 wszystkich produktów

Szafy do zabudowy pod skosem

Urządzenie garderoby na poddaszu nie należy do najprostszych zadań. Nierówny sufit uniemożliwia zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni z wykorzystaniem wyłącznie gotowych mebli. W takiej sytuacji dużo lepiej sprawdzają się szafy na poddasze na wymiar. Odpowiednio zaprojektowane są świetnym miejscem do przechowywania odzieży, akcesoriów i innych przedmiotów, a ich wygląd nie ma sobie równych.

Jeśli i Tobie marzy się garderoba na poddaszu na wymiar skorzystaj z oferty naszego sklepu. Zapraszamy!

Szafy do skosów – najlepszy sposób na zagospodarowanie trudnej przestrzeni

Przestrzeń na poddaszu należy do najtrudniejszych do zaaranżowania. Skosy, będące prawdopodobnie najtrudniejszym do zagospodarowania elementem architektonicznym, tworzą problem, którego rozwiązanie jest nie lada wyzwaniem dla osób ceniących funkcjonalność i estetykę wnętrz. Na szczęście w superszafy.pl i na to znajdzie się sposób! Dzięki szafom na wymiar na poddasze dostępnym w ofercie naszego sklepu wykorzystasz przestrzeń pod skosami w maksymalnym stopniu, a całe pomieszczenie zyska na stylu i funkcjonalności.

Szafa pod skosem czy pod ścianą z najniższym sufitem?

Projektowanie szafy na wymiar na poddasze najczęściej sprowadza się do wyboru jednej z dwóch opcji. Pierwsza polega na wykorzystaniu miejsca, w którym sufit jest położony najniżej i zbudowaniu tam szafy na wymiar z półkami i szufladami. W ten sposób trudna przestrzeń, która często pozostaje niezagospodarowana w pokojach na poddaszu może stać się w pełni użyteczna, a pozostała przestrzeń o wyższym potencjale aranżacyjnym nie jest zajmowana przez szafy. Niestety rozwiązanie to ma małą wadę, a mianowicie brak możliwości zamontowania drążków na odzież wiszącą. Jeśli chcesz, aby i one znalazły się w Twojej szafie wybierz opcję drugą i zbuduj szafę pod skosem na wymiar. Wysokość mebla byłaby wówczas różna na całej jego szerokości, co jest całkiem korzystnym rozwiązaniem. W miejscu, gdzie szafa jest wysoka można zamontować drążki na odzież wiszącą, natomiast w niższej części postawić na klasyczne półki.

O czym warto pamiętać projektując szafę pod zabudowę na poddaszu?

Szafa pod skos na wymiar to prawdopodobnie najlepszy sposób na wykorzystanie przestrzeni na poddaszu. Nie dość, że wybierając to rozwiązanie spożytkowujemy całą dostępną przestrzeń, nawet tę pod bardzo niskimi skosami, to na dodatek zyskujemy możliwość indywidualnego dopasowania wyglądu i wnętrza szafy do swoich osobistych preferencji. Niezależnie jednak od upodobań w trakcie projektowania warto kierować się kilkoma uniwersalnymi wskazówkami:

  • miejsce, w którym szafa jest najwyższa warto przeznaczyć na rzeczy często używane, natomiast to pod niskim skosem na przedmioty wykorzystywane sporadycznie;
  • w szafach pod skosami lepiej sprawdzają się drzwi przesuwne niż uchylne;
  • w miejscach, gdzie z uwagi na duże nachylenie skosów nie ma możliwości zamontowania drzwi przesuwnych warto zamontować drzwi uchylne. Nie warto pozostawiać niezagospodarowanych przestrzeni i pustych miejsc.

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Skontaktuj się z nami!

Chętnie pomożemy przy doborze odpowiedniej szafy na wymiar.
Możemy przygotować dla Państwa darmową wycenę oraz wstępny projekt.