Zadzwoń po darmową wycenę

Znajdziesz nas na:

Kreator szafy

Zaprojektuj swoją szafę w kilku krokach!

Aranżacja poddasza – pełen wachlarz możliwości

Liczne aranżacje poddasza udowadniają, że zaadaptowanie takiego miejsca wcale nie musi stanowić ogromnego wyzwania. Co więcej, odpowiednio przemyślane i zaplanowane działania pozwalają stworzyć nie tylko łady, ale przede wszystkim praktyczny pokój użytkowy. Jeśli zatem szukasz dodatkowych metrów na zaaranżowanie ciekawej przestrzeni, to wykorzystaj potencjał, jaki oferuje poddasze już dziś. Inspiracje i porady znajdziesz w naszym wpisie!

Aranżacja poddasza ze skosami

Skosy na poddaszu mogą kojarzyć się z nie lada wyzwaniem aranżacyjnym. Dlaczego? Ponieważ miejsca o obniżonej wysokości mogą być trudne do zaadaptowania nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Na szczęście z pomocą przychodzą meble na wymiar, dzięki którym zaaranżujesz swoje poddasze na niemal każdy pokój – sypialnię, pokój dziecięcy i młodzieżowy, garderobę oraz gabinet.

Wykorzystaj każdy wolny centymetr

Tak jak w przypadku każdego pomieszczenia, tak przede wszystkim przy aranżacji poddasza należy wykorzystać każdy wolny centymetr. Dlatego urządzając pokój na poddaszu, powinniśmy mieć na uwadze wybór mebli na wymiar, które będą rozmiarem i kształtem idealnie dopasowane do występujących skosów i nierówności w ścianach.

Klimatyczna sypialnia na poddaszu

Poddasze to idealne miejsce na zaaranżowanie klimatycznej sypialni, np. z widokiem na niebo. Obecność okna w dachu umożliwia oglądanie gwiazd, bez konieczności wychodzenia z domu. Ale sypialnię na poddaszu w dużej mierze tworzą meble, a dokładniej meble na wymiar, które idealnie dopasowane pozwalają stworzyć nie tylko ciekawy pod względem wizualnym pokój, ale przede wszystkim funkcjonalny.

Meble na poddasze przygotowywane na wymiar do sypialni, pozwolą zaaranżować każdą dostępną przestrzeń, również tą o najniższym profilu. Możliwość dopasowania odpowiedniej wysokości szaf i szafek, a także ich kształtu sprawi, że sypialnia zyska nowy charakter. Wyposażając sypialnię w modną szafę na wymiar, zyskujemy sporo miejsca do przechowywania różnych rzeczy i przedmiotów – od ubrań i tekstyliów, po deskę do prasowania, czy inne domowe akcesoria.

Pokój dziecięcy i młodzieżowy na poddaszu

Poddasze  bardzo często adaptowane jest na pokój dziecięcy. W ten sposób można wykorzystać wolną przestrzeń na zaadoptowanie pokoju zabaw, a duża ilość wpadającego światła przez okno w dachu stworzy optymalne warunki do nauki i rozświetli dziecięcy pokój.

Wybierając meble na poddasze do pokoju dziecięcego, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, by rosły one wraz z dzieckiem, a dokładniej odpowiadały na potrzeby dzieci w różnym wieku. Możliwość zabudowania pokoju dziecięcego dużą szafą wnękową z optymalnie zagospodarowanym wnętrzem sprawdzi się zarówno dla kilkuletniego malucha, jak i nastolatka. W przypadku pokoju dziecięcego ważny jest także dobór uniwersalnych kolorów, który sprawi, że gdy dziecko podrośnie, wymiany mebli na nowych nie będzie potrzebna.

W przypadku użytkowania pokoju na poddaszu przez młodsze dzieci należy zadbać o specjalne zabezpieczenie szaf wnękowych. Mowa tu przede wszystkim o szafach z drzwiami przesuwnymi, w których powinny zostać zastosowane specjalne blokady zwalniające w ostatniej fazie tempo ich zamykania. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko przytrzaśnięcia palców, nawet gdy dziecko mocno popchnie drzwi.

Garderoba na poddaszu

Garderoba to miejsce potrzebne w niemal każdym domu. Niestety, nie zawsze dysponujemy wolną przestrzenią, aby móc ją zaaranżować w osobnym pomieszczeniu. Dlatego wykorzystanie poddasza na garderobę, to bardzo dobre rozwiązanie. Możliwość zabudowania szaf wnękowych również pod skosami pozwoli optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń w danym pokoju.

Wybierając meble do garderoby na poddaszu, należy uwzględnić, to ile miejsca będziemy potrzebowali do przechowywania naszych ubrań, czy innych niezbędnych akcesoriów. Dlatego bardzo ważny jest nie tylko dobór ilości sektorów w szafie, ale także ich odpowiednie wyposażenie. Szafa na wymiar daje możliwość wyposażenia jej w dokładnie taką ilość półek, drążków, szuflad, czy specjalnych koszy, jaką potrzebujemy. Układ szafek można zagospodarować w taki sposób, aby umożliwiał również przechowywanie sprzętów gospodarstwa domowego, takiego jak żelazko, deska do prasowania oraz inne.

Ważne jest jednak, aby dostęp do każdego z tych elementu był łatwy i szybki. Szafki w najniższym poziomie skosu warto wykorzystać na ubrania sezonowe, lub takie, które nosimy bardzo rzadko.

Gabinet na poddaszu

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale także te, które ze względu na charakter swojej pracy muszą dysponować w domu miejscem do pracy, mogą z powodzeniem urządzić na poddaszu swój gabinet. Charakterystyczny klimat dla poddasza, w którym króluje cisza, spokój i harmonia stwarzają niemal idealne warunki do pracy.

Aby jednak móc urządzić gabinet na poddaszu, należy odpowiednio go zaaranżować. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest oczywiście biurko i wygodne krzesło, ale nie mniej ważne okazują się także szafki i szafy do przechowywania ważnej dokumentacji. Szafa w zabudowie ułatwi przechowywanie dużych segregatorów, czy teczek z dokumentacją, natomiast małe kontenerki sprawdzą się na drobniejsze akcesoria biurowe.

Pokój na poddaszu można także zaaranżować na funkcjonalną czytelnię, w której przeważać będą regały z książkami, wymiarami idealnie dostosowane do skosów występujących w danym wnętrzu.

Aranżacja poddasza – podsumowanie!

Jak widać, poddasze niesie za sobą nieograniczone możliwości aranżacyjne. Z powodzeniem można stworzyć tam przytulną sypialnię, pokój dziecka, garderobę, a nawet gabinet, czy czytelnię. Odpowiedni dobór mebli na wymiar na poddasze sprawi, że miejsce to będzie jeszcze bardziej funkcjonalne pod względem użytkowym i ciekawsze pod względem estetycznym.

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Skontaktuj się z nami!

Chętnie pomożemy przy doborze odpowiedniej szafy na wymiar.
Możemy przygotować dla Państwa darmową wycenę oraz wstępny projekt.