Zadzwoń po darmową wycenę

Znajdziesz nas na:

Kreator szafy

Zaprojektuj swoją szafę w kilku krokach!

Szafy w przedpokoju

Planujesz zmianę aranżacji mieszkania? Masz już wybrane meble do salonu i sypialni, jednak nie wiesz co zrobić z przedpokojem? Ponieważ pomieszczenie to, jest zazwyczaj ograniczone metrażowo, warto odpowiednio wcześniej zaplanować układ mebli, który z jednej strony będzie funkcjonalny, z drugiej zaś nie zaburzy estetyki wnętrza. Absolutnym must have w każdym przedpokoju są szafy przesuwne, które zapewniają maksimum miejsca do przechowywania i ładnie się prezentują. 

Szafy do przedpokoju na wymiar ─ to warto wiedzieć!

Dobrze zaplanowana przestrzeń w przedpokoju pozwala w sposób wygodny i komfortowy przechowywać odzież wierzchnią, ale także inne przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu, pomieszczenie to nie będzie sprawiało wrażenia zagraconego, wręcz przeciwnie  ─ czystego i schludnego. Tym bardziej że hol w mieszkaniu pełni nie tylko funkcję użytkową, ale bardzo często również reprezentacyjną, np. gdy witamy przybyłych do naszego domu gości. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest wybór mebli do przedpokoju na wymiar, które doskonale sprawdzają się zarówno na małych, jak i dużych metrażach.

Decydując się na meble na wymiar do przedpokoju można mieć pewność, że każdy element będzie idealnie dopasowany do możliwości przestrzennych takiego pomieszczenia, zarówno pod względem wymiarów, kształtu, jak i stylistyki. 

Ogromną zaletą szaf w przedpokoju przygotowywanych na wymiar jest nowoczesne wzornictwo, które może być dopasowane do indywidualnych preferencji użytkowników, a także wysoka jakość wykonania z najlepszych gatunkowo materiałów. 

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią szafę do przedpokoju?

Nowoczesna szafa w przedpokoju na wymiar zwiększa estetykę takiego pomieszczenia, oraz zapewnia odpowiednią ilość miejsca do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Jednak w przypadku mebli zamawianych na wymiar warto mieć na uwadze kilka szczegółów, które pozwolą wybrać mebel spełniający wszystkie nasze oczekiwania. 

Miejsce, w którym ma stanąć szafa

Zanim przejdziemy do składania zamówienia na szafę do przedpokoju, warto dokładnie obejrzeć pomieszczenie, a następnie wybrać miejsce, w którym ma stanąć szafa. Ważne jest, aby wybrać takie miejsce, w którym ustawiony mebel nie będzie przeszkadzał podczas przemieszczania się. Kolejnym krokiem jest optymalne wykonanie pomiarów szafy, które pozwolą na wstępną wycenę takiego mebla, oraz złożenie zamówienia. 

Wymiary szafy

Nowoczesne szafy w przedpokoju dają ten komfort, że ich wymiar możemy dostosować do konkretnych możliwości pomieszczenia, ale także wymagań użytkowników. Standardowa szafa na wymiar do przedpokoju ma głębokość 60 cm, jednak warto wiedzieć, że nie pomieści ona dużych przedmiotów. 

Co więcej, decydując się na szafę z systemem drzwi przesuwnych, należy pamiętać o tym, że około 10 cm z głębokości szafy, zostanie zabrana właśnie na montaż skrzydła. Dlatego, jeśli planujesz przechowywać w niej większe gabarytowo przedmioty, lub grube płaszcze i kurtki, to wówczas bezpieczniejszą opcją jest wybór szafy o głębokości 80-90 cm

Funkcję, jaką ma pełnić szafa

Wydawać by się mogło, że szafa w przedpokoju jest wyłącznie strefą do przechowywania ubrań, a dokładniej odzieży wierzchniej. Jest w tym oczywiście racja, jednak mebel ten pozwala również na przechowywanie wielu innych przedmiotów codziennego użytku, jak chociażby sprzęty gospodarstwa domowego. 

Co więcej, szafa w przedpokoju może z powodzeniem pełnić również funkcję głównej garderoby, w której przechowywane będą ubrania wszystkich, lub większości domowników. W sytuacji, kiedy chcemy stworzyć w naszym przedpokoju rodzinną garderobę, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kilku skrzydłowej konstrukcji, której wymiary pozwalają na bogate i przede wszystkim różnorodne wyposażenie wnętrza szafy ─ półki, przegródki, szuflady, drążki na wieszaki, wieszaki na torebki i wiele innych. 

Rodzaj drzwi do szafy w przedpokoju

Wybierając szafę do przedpokoju na wymiar, należy rozważyć sposób jej otwierania. Do małego i ciasnego korytarza doskonałym wyborem będzie szafa z wbudowanym systemem drzwi przesuwnych. Taki model nie wymaga przed sobą dodatkowego miejsca na otwieranie drzwi. Można także zdecydować się na zabudowę z drzwiami składanymi, lub przesuwno-składanymi, a także uchylnymi. Ciekawym rozwiązaniem są również szafy z wysuwanymi do przodu szafkami, które wysuwają się na niemal całą głębokość szafy. 

Spójne wnętrze

Szafy w przedpokoju powinny doskonale współgrać z pozostałymi elementami wystroju. Powinna być zatem dopasowane nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również konkretnej stylistyki. 

Do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu doskonale pasują eleganckie białe fronty na wysoki połysk. Styl glamour to z kolei czerń z dodatkami złota oraz efektowne lustra. Styl skandynawski to przede wszystkim odcienie naturalnego drewna. Można także postawić na coś zupełnie innego i wybrać szafę z grafiką na szkle, która będzie prezentować się bardzo efektownie i z pewnością zaskoczy niejedną osobę. 

Jak zaaranżować wnętrze szafy do przedpokoju?

Szafa w przedpokoju powinna być nie tylko reprezentacyjna, ale także zapewniać maksymlanie dużo miejsca do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Dlatego jej wnętrze należy wyposażać w odpowiednią ilość półek, szuflad, przegródek oraz szuflad. 

Półki na ubrania, buty i inne przedmioty

Nowoczesne szafy w przedpokoju bardzo często pełnią funkcję garderoby, dlatego ich wnętrze powinno być wyposażone w odpowiednią ilość półek, które pomieszczą wszystkie możliwe do złożenia ubrania, tekstylia, oraz inne niewymiarowe przedmioty.

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Skontaktuj się z nami!

Chętnie pomożemy przy doborze odpowiedniej szafy na wymiar.
Możemy przygotować dla Państwa darmową wycenę oraz wstępny projekt.