Zadzwoń po darmową wycenę

Znajdziesz nas na:

Kreator szafy

Zaprojektuj swoją szafę w kilku krokach!

Szafa w piwnicy

Piwnica to jedno z najbardziej zapomnianych pomieszczeń w naszych domach. W jej zakamarku zazwyczaj znajduje się wszystko to, czego nie chcemy, lub z jakichś powodów nie możemy przechowywać w mieszkaniu.  I choć w piwnicy królują głównie regały i półki, to warto zwrócić uwagę na funkcjonalne szafy, które pozwolą na wygodne i bezpieczne przechowywanie różnych przedmiotów. 

Szafa w piwnicy ─ czy to się sprawdza?

Piwnica, to dość specyficzne miejsce, do którego zaglądamy wyłącznie wtedy, kiedy musimy. Jednak możemy to zmienić, aranżując ją na wzór spiżarni, czy pomieszczenia do przechowywania posezonowych ubrań. Aby jednak utrzymać porządek w piwnicy, musimy wybrać ustawne meble na wymiar, które pozwolą wyznaczyć nam strefę odpowiednią do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. 

Decydując się na zabudowę z szafą na wymiar do piwnicy, możemy mieć pewność, że będzie ona idealnie dopasowana zarówno pod względem wymiarów,  kształtu, jak i materiału. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w piwnicy możemy mieć do czynienia z wilgocią, pleśnią i stęchłym zapachem, dlatego dobrze jest wybrać mebel, który z jednej strony będzie odporny na tego typu czynniki, z drugiej zaś zagwarantuje naszym przedmiotom bezpieczne przechowywanie. 

Jaka szafa do piwnicy?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób decydujących się na zmianę aranżacji w piwnicy. Tutaj wybór powinien dotyczyć przede wszystkim mebli metalowych, które doskonale znoszą wilgoć i są odporne na zmiany temperatur, ale także szafy z aluminiowymi frontami, lub z drewna. W przypadku tych ostatnich warto jednak zwrócić uwagę na fakt, czy jest to drewno naturalne i odpowiednio zaimpregnowane, bowiem różnego rodzaju okleiny pod wpływem wilgoci mogą zdecydowanie szybciej się niszczyć. 

Jeśli chodzi o kolor szafy do piwnicy, to wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji osoby zamawiającej taki mebel. Do małej, wąskiej i ciemnej piwnicy warto wybrać jasne meble, najlepiej z białymi frontami. Biały kolor doskonale odbija każdy promień światła, dzięki czemu pomieszczenie zyska na jasności i będzie sprawiało wrażenie większego i bardziej przestronnego. 

Jak przechowywać rzeczy w piwnicy?

Piwnica to miejsce, w którym najczęściej przechowujemy różnego rodzaju przetwory w słoikach przygotowane na zimę, stare i często niedziałające już sprzęty gospodarstwa domowego, a także znoszone ubrania. Jak to wszystko pomieścić, a przy tym nie zagracić całej wolnej powierzchni. Tutaj doskonałym wyborem będzie:

Wydawać by się mogło, że do przechowywania słoików wystarczą małe i wąskie, jednak utrzymujące znaczny ciężar regały. Jednak, co w przypadku, kiedy słoików jest tak dużo, że klasyczny metalowy regał nie spełnia swojej funkcji? Wówczas warto umieścić wszystkie przetwory w szafie w piwnicy, której wnętrze zarówno pod względem ilości półek, jak i ich głębokości, powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. 

Z pewnością nie raz zastanawialiście się nad tym co zrobić ze starymi znoszonymi ubraniami. Otóż w większości przypadków lądują one w plastikowych workach, lub kartonach, a następnie znoszone są do piwnicy. Zarówno jeden, jak i drugi sposób nie jest dobrym rozwiązaniem.   

Świetną alternatywą jest szafa w piwnicy na ubrania, która wyposażona w specjalne drążki i półki pozwoli na wygodne i co najważniejsze, bezpieczne przechowywanie odzieży. Wieszając ubrania na wieszakach w szafie w piwnicy, można także dodatkowo ochronić je przed gnieceniem, umieszczając w specjalnie do tego przystosowanych pokrowcach. 

Każdy prawdziwy mężczyzna powinien umieć zmierzyć się z usterkami w domu. Cieknący kran, przepalona żarówka, czy konieczność zawieszenia nowego obrazu wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.  Duża i pojemna szafa w piwnicy pozwala przechowywać je wszystkie w jednym miejscu ─ wygodnie i bezpiecznie. 

Zamawiając szafę do piwnicy na wymiar w Super Szafy możemy stworzyć dla Ciebie mebel 3w1, który pomieści zarówno przetwory w słoikach, ubrania, jak i narzędzia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Skontaktuj się z nami!

Chętnie pomożemy przy doborze odpowiedniej szafy na wymiar.
Możemy przygotować dla Państwa darmową wycenę oraz wstępny projekt.