Zadzwoń po darmową wycenę

Znajdziesz nas na:

Kreator szafy

Zaprojektuj swoją szafę w kilku krokach!

Szafy w salonie

Choć szafy w salonie mogą wydawać się dość nieoczywistym rozwiązaniem, to jednak coraz więcej osób decyduje się na tego typu aranżację. Dlaczego? Ponieważ jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie użytkowe, ale także bardzo estetyczne. Mogą stanowić zarówno harmonijne uzupełnienie całości aranżacji, jak i być jej wiodącym akcentem. 

Szafy w salonie − co mogą skrywać?

Salon to bez wątpienia najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. To tutaj przyjmujemy odwiedzających nas gości, a popołudniami spędzamy wspólnie czas z rodziną. Nie bez znaczenia pomieszczenie to powinno być urządzone w sposób funkcjonalny, a jednocześnie elegancki. Szafy do salonu z wbudowanym systemem drzwi przesuwnych, dają wrażenie  idealnie uporządkowanego wnętrza. 

Meble na wymiar, w tym nowoczesne szafy w salonie pozwalają na swobodne przechowywanie większej ilości rzeczy. Za drzwiami przesuwnymi możemy z powodzeniem ukryć wszystkie mało estetyczne przedmioty codziennego użytku, a w przypadku braku wyznaczonego miejsca na garderobę, również ubrania. 

Szafy w salonie na miarę wnętrza

Kluczową kwestią przy wyborze szafy do salonu jest jej rozmiar. Jednak meble na wymiar dają ten komfort, że nie tylko ich rozmiar, ale także kształt zawsze dopasowany jest do indywidualnych możliwości danego pomieszczenia oraz potrzeb mieszkańców. 

Szafa na całą ścianę w salonie, np. o długości 250 cm to dobre rozwiązanie dla osób dysponującym małym metrażem, w którym brakuje miejsca na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów i ubrań w pomieszczeniach, takich jak garderoba, czy sypialnia. Wybór dużej szafy z kilkoma skrzydłami pozwoli na osobne przechowywanie odzieży wierzchniej i butów, a oddzielnie tekstyliów, w tym pościeli i ręczników.

Niestety, duże szafy na całą ścianę mogą nieco przytłoczyć aranżację w salonie. Dlatego warto doskonale przemyśleć nie tylko ich rozmiar,  ale także kolorystykę i fakturę. W przypadku niewielkiego pomieszczenia warto postawić na białe błyszczące fronty lub lustra, które doskonale odbijają wiązki światła i optycznie powiększają wnętrze. Stosując je na całej długości ściany, szafa stworzy swego rodzaju tło dla pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. 

Szafa w salonie świetnie sprawdza się również w przypadku nieregularnych kształtów i wymiarów. Jeśli w danym pomieszczeniu występują wnęki, lub nierówności na ścianie widoczne gołym okiem, lub inne mankamenty, to zaprojektowana na wymiar szafa pozwoli wyrównać obrys pomieszczenia, dzięki czemu uzyskamy wrażenie przestronności i uporządkowania. Za pomocą szafy narożnej możemy z kolei w funkcjonalny sposób i wykorzystać róg pomieszczenia. Dzięki temu maksymalnie zagospodarujemy przestrzeń w salonie, zyskując na wolnej ścianie miejsce na kanapę lub dodatkowy fotel.

Estetyka szafy do salonu

Aby móc zachować wysoką estetykę wnętrza oraz jego spójność warto dopasować szafę w salonie do pozostałej aranżacji. Rozwiązaniem najchętniej wybieranym do salonu jest szafa przesuwna z białymi frontami wykończona na wysoki połysk. Dlaczego? Ponieważ kolor biały jest neutralny i doskonale dopasowuje się do każdego stylu. Biały mebel można także subtelnie ukryć na jasnej ścianie, dzięki czemu szafa w salonie będzie praktycznie niewidoczna − wtopi się w tło, tworząc spójny i lekki wygląd.

Osoby, które pragną zaakcentować obecność zabudowy w salonie z szafą, powinny zdecydować się na kolory naturalnego drewna, które doskonale odnajdują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i skandynawskich. 

Jak odpowiednio zaprojektować wnętrze szafy do salonu?

Chcąc funkcjonalnie zorganizować przestrzeń w salonie, należy odpowiednio zaplanować wnętrze szafy. Jeśli myślimy o przechowywaniu w niej większej ilości ubrań zarówno wymagających złożenia, jak i wiszących, należy wyposażyć wnętrze szafy w odpowiednią ilość półek, szuflad i drążków. Można także skorzystać z opcji dodatkowych wieszaków do przechowywania drobnych akcesoriów, takich jak torebki, paski, krawaty, czy szaliki.

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Skontaktuj się z nami!

Chętnie pomożemy przy doborze odpowiedniej szafy na wymiar.
Możemy przygotować dla Państwa darmową wycenę oraz wstępny projekt.