Zadzwoń po darmową wycenę

Znajdziesz nas na:

Kreator szafy

Zaprojektuj swoją szafę w kilku krokach!

Najczęściej zadawane pytania

Jak możemy pomóc?

Wszystko co musisz wiedzieć przed zamówieniem szafy na wymiar

Mierzysz się z zamiarem zakupu nowych mebli do domu, biura, lub innego lokalu użytkowego, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę i czym kierować się podczas ich wyboru? Doskonale, że trafiłeś do nas. W tym miejscu odpowiemy na najczęściej zadawane przez klientów pytania dotyczące wyboru mebli na wymiar. Zaczynajmy!

Gdzie sprawdzą się meble na wymiar?

Meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie aranżacyjne do wielu pomieszczeń użytkowych zarówno w prywatnych mieszkaniach, biurach, gabinetach, jak i obiektach komercyjnych.  Możliwość doboru odpowiedniego wymiaru, kształtu oraz koloru mebla pozwala stworzyć aranżację dopasowaną do potrzeb danego pomieszczenia i gustu użytkowników.

Kiedy najlepiej zamówić meble na wymiar?

Początek remontu to najodpowiedniejszy moment na to, aby złożyć zamówienie na szafę na wymiar lub inny funkcjonalny mebel. Dzięki temu czas oczekiwania pomiędzy zakończonym remontem a montażem zabudowy będzie zdecydowanie krótszy.

Jakie meble można zamówić w Super Szafy?

W Super Szafy możesz zamówić niemal każdy rodzaj mebla na wymiar. Zajmujemy się produkcją i montażem:

 • szaf wnękowych, szaf do zabudowy z systemem drzwi przesuwnych;
 • szaf wolnostojących z systemem drzwi uchylnych;
 • mebli do salonu, w tym: meblościanki, komody, witryny, regały, konsole, stoliki kawowe;
 • mebli kuchennych i do spiżarni;
 • mebli łazienkowych.
Jak pobrać pomiary na szafę?

Zanim wspólnie wybierzemy dla Ciebie szafę, lub sam stworzysz swój własny projekt w kreatorze szaf, to konieczne jest zmierzenie powierzchni, którą chcesz zagospodarować.

Nie wiesz jak to zrobić?

Chętnie udzielimy Ci wszystkich wskazówek przez telefon. Możesz także odwiedzić nasz kanał na YouTube, w którym krok po kroku tłumaczymy, jak prawidłowo dokonać pomiarów na zabudowę.

Czy mogę zmienić wielkość, kolor i materiał mebla?

Tak, podajesz wymiary, wybierasz materiał i kolor, jeśli takiego nie znalazłeś w naszym sklepie.

Jak zamówić meble na wymiar?

W Super Szafy istnieją dwie drogi, które prowadzą do zamówienia mebli na wymiar. Możesz skontaktować się z nami, lub wybrać swoją szafę poprzez specjalnie do tego zaprojektowane oprogramowanie konfigurator szaf na wymiar.

Kontakt z firmą

Decydując się na bezpośredni kontakt z naszą firmą możesz zadzwonić do jednej z naszych Super konsultantek, lub wysłać zgłoszenie za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej w zakładce kontakt. Zapewniamy, że w ciągu kilku godzin od wysłania zgłoszenia oddzwonimy do Ciebie w celu ustalenia szczegółów.

Konfigurator szaf na wymiar

Konfigurator szaf na wymiar to specjalnie oprogramowanie umożliwiające wykonanie własnego projektu szafy od podstaw.

Jakie informacje przygotować do wyceny mebla online?

Wycena zabudowy jeszcze przed jej realizacją pozwala w sposób wygodny przewidzieć wszelkie wydatki z nią związane.

W celu wykonania takiej wyceny będziemy potrzebowali wcześniej pobranych pomiarów, lub przynajmniej orientacyjnych, w tym wysokości, szerokości oraz głębokości zabudowy. Dobrze jest także poinformować nas o specjalnych wymaganiach, lub oczekiwaniach względem takiej zabudowy. Mamy na myśli przede wszystkim zastosowanie frontów dekoracyjnych, np. szkło z grafiką, szkło lacomat, lacobel czy inne.

Przełącz element Ile kosztuje szafa na wymiar?

Cena naszych mebli obejmuje nie tylko jej wymiar, ale także materiały, z których będzie wykonywana, zabudowa wnętrza szafy, a także zastosowane w zabudowie dodatkowe rozwiązania. W związku z tym każdy mebel wyceniamy indywidualnie. Co ważne, każdy zamówiony mebel dostarczamy bezpłatnie.

Jak zapłacić za wykonane meble?

W Super Szafy dostępne są następujące formy zapłaty za wykonane meble:

 • Płatność internetowa – PayU
 • Płatność dzielona – przelew + pobranie
 • Odroczona płatność – PayU
 • Płatność ratalna – PayU
 • Płatność Gotówką

Pełen regulamin płatności PayU dostępny jest pod tym adresem w paragrafie “Dla Kupujących”.

Jakiej grubości płyty wykorzystywane są do produkcji mebli na wymiar?

Do produkcji mebli na wymiar wykorzystujemy płytę laminowaną o grubości 18 mm. Jest to materiał, który zapewnia wysoką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, oraz innymi czynnikami. Meble z płyty laminowanej 18 mm gwarantują wiele lat bezawaryjnego użytkowania

Czy w ofercie znajduje się opcja cichego domykania drzwi?

Nasza oferta skierowana jest do klientów, dla których wygoda i komfort użytkowania zawsze stawiana jest na pierwszym miejscu. W związku z tym możemy zaproponować ciche oraz spowolnione w fazie końcowej domykanie drzwi.  Umożliwia ona zamocowanie we frontach naszych mebli tzw. samodomykacza, który wyhamowuje i łagodnie zamyka drzwi

Funkcja ta doskonale sprawdza się w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Zamontowanie takiego domykacza poprawia bowiem bezpieczeństwo użytkowania drzwi przesuwanych, niwelując możliwość przyciśnięcia dłoni praktycznie do minimum. Funkcja ta zapobiega również uszkodzeniu drzwi lub części zabudowy, które mogą powstać przy silnym domykaniu.

Jakie fronty wybrać?

Element wizualny zabudowy to indywidualna kwestia każdego klienta. Ważne, aby stylistycznie pasowała do reszty aranżacji, a także trafiała w gusta użytkowników. Wśród najpopularniejszych rozwiązań, które możemy zaproponować przy wyborze frontów to:

 • szeroki wachlarz kolorystyczny — od minimalistycznej bieli i czerni, po naturalne odcienie drewna
 • szkło lacobel, lacomat
 • szkło transparentne
 • grafika na szkle
 • lustra
 • fronty matowe, fronty z połyskiem
Jaka jest minimalna wymagana głębokość szafy?

Minimalną głębokość szafy, która pozwala na funkcjonalne rozmieszczenie półek, a także drążków do wieszania ubrań na wieszakach to 50 cm. Należy jednak pamiętać, że około 10 cm z głębokości szafy przeznaczone jest na tory, po których będą przesuwały się drzwi. Dlatego zalecana głębokość szafy, która pozwoli na  wygodne i komfortowe przechowywanie różnych przedmiotów, nie tylko ubrań, a także sprawne przesuwanie drzwi to 63-65 cm.

Jaka jest minimalna szerokość drzwi przesuwnych?

W Super Szafy dostosowujemy wymiary szaf do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Niemniej jednak zalecana minimalna szerokość drzwi przesuwnych w zabudowach wynosi 40 cm.

Jaka jest maksymalna wysokość drzwi przesuwnych?

Skrzydła drzwi przesuwnych bez elementów dzielących wypełnionych szybą mleczną lub lacobelem wynosi 250 cm, natomiast z elementami dzielącymi 274,1 cm. Lustra okuwamy do wysokości 274,1 cm. Różnice te wynikają z ograniczeń w rozmiarach szkła.

Czy nierówności na ścianie dyskwalifikują do montażu szafy w zabudowie?

Nowoczesne systemy drzwi przesuwnych opracowane przez Super Szafy  uwzględniają regulację skrzydeł drzwi, co pozwala zniwelować niewielkie krzywizny występujące na ścianach. Jeśli jednak nierówności są dość duże, wówczas proponujemy inne rozwiązania, jak np. specjalne listwy przymykowe lub sufitowe.

Czy lustra stosowane na frontach są bezpieczne w użytkowaniu?

Do produkcji naszych mebli wykorzystujemy wyłącznie solidne i sprawdzone materiały. Zatem każdy rodzaj lustra, czy też szkła znajdujący się w ofercie  ma specjalne zabezpieczenie w postaci tzw. bezpiecznej folii. W przypadku uszkodzenia mechanicznego lustra, na całej jego powierzchni tworzy się tzw. pajęczyna — szkło nie rozsypuje się.

Jak długo czeka się na montaż szafy?

Po zaakceptowaniu projektu oraz uiszczeniu zaliczki nasz warsztat zabiera się do przygotowywania mebli pod Twój wymiar. Pracujemy w pocie czoła, abyś jak najszybciej mógł cieszyć się swoją Super Szafą.

Cały proces produkcji mebli na wymiar trwa:

 • 14 dni roboczych przy zamówieniu samych drzwi frontowych
 • 30 dni roboczych przy zamówieniu drzwi + wnętrza szaf.
Ile trwa montaż szafy na wymiar?

Nasze Super Szafy zaprojektowane są w taki sposób, by ich montaż był możliwie najprostszy do wykonania. Ich prosta konstrukcja sprawia, że nasi Super Klienci sami doskonale sobie radzą z zamontowaniem szafy we własnym wnętrzu. Jeśli jednak nie chcesz, lub po prostu nie możesz samodzielnie dokonywać montażu, to zrobimy to za Ciebie! Montażu szafy dokonujemy w ciągu jednego dnia.

Jaki okres gwarancji obejmuje meble na wymiar?

Na wszystkie realizowane przez nas meble na wymiar udzielamy 5-letniej gwarancji, jeśli produkt został zakupiony wraz z usługą montażu. Gwarancją objęte są okucia, czyli ramki oraz części mechaniczne, w tym wózki dolne i prowadniki górne. Pozostałe elementy zabudowy objęte są 12-miesięczną gwarancją z wyłączeniem uszkodzeń mechanicznych, powstałych w sposób niewłaściwego użytkowania. Wszystkie inne wady ujawnione w okresie trwania gwarancji, a powstałe z winy producenta są usuwane bezpłatnie.

Gwarancja producencka Super Szafy nie obejmuje paneli szklanych i elementów z płyty laminowanej w zakresie uszkodzeń mechanicznych a także wad powstałych na wskutek niewłaściwego użytkowania produktów lub jego zużycia. Dla elementów montowanych samodzielnie przez klienta udzielamy 24 miesięcznej gwarancji od daty sprzedaży.

Czy Super Szafy to meble Polskiej produkcji?

Super Szafy to marka ze 100% polskim kapitałem, a nasza oferta skierowana jest do klientów z całego kraju.

Gdzie zgłosić reklamację mebli?

Do produkcji naszych mebli dokładamy maksimum staranności by ich jakość oraz efekt stylistyczny był zawsze na najwyższym poziomie. Jeśli jednak zdarzy się sytuacja, w której będziesz chciał złożyć reklamację, wówczas skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta. Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu  + 48 690 690 123 lub wysyłając maila na adres skrzynki pocztowej bok@superszafy.pl.

Czy zamontuję to sam?

Tak, otrzymasz czytelną instrukcję montażu do swojego zamówienia, a w razie pytań możesz uzyskać pomoc.

Co jest w komplecie?

W komplecie są gotowe drzwi, złożone i skręcone z wózkami, tor górny i dolny, szczotki odbojowe-na boki drzwi by drzwi nie robiły hałasu oraz pozycjonery, by drzwi zostały w swoim miejscu i przesuwały się tylko wtedy, gdy tego chcesz.

Jak zmierzyć wnękę?

Zmierz wysokość z prawej i z lewej strony, różnica do 2cm nie stanowi problemu.

Zmierz szerokość u góry i na dole wnęki.

Mam wysokość powyżej 265cm?

Zadzwoń, wycenimy indywidualnie twoje zamówienie. Gdy wysokość jest bardzo duża zastosujemy rozwiązania, by wykonać Twoje drzwi.

Jaka głębokość na zabudowę jest najlepsza?

Standardowa głębokość zabudowy wynosi 60cm.

Mam nierówne ściany?

Gdy ściany są nierówne wraz z drzwiami zamów listwy ?przymykowe?, czyli boczne.
Zamontujesz je do ściany w pionie.

Ile wysokości potrzebuję na drążki?

Drążek na rzeczy krótkie potrzebuje ok 50cm na wysokości, na długie 140-160cm.

Ile waży przesyłka? Czy sam ją wniosę?

Zamówienia są na palecie. Każdy z elementów można przenosić osobno, co oznacza, że elementy są lekkie i można zanieść je do domu samodzielnie. Jeśli nie masz możliwości samodzielnego wniesienia firma kurierska za dopłatą wniesie Twoje zamówienie.

Czy dostawy są po godzinie 16:00?

Po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, możliwe jest dostarczenie zamówienia po godzinie 16.

Masz inne pytania – napisz lub zadzwoń:

+690690123

bok@superszafy.pl

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Skontaktuj się z nami!

Chętnie pomożemy przy doborze odpowiedniej szafy na wymiar.
Możemy przygotować dla Państwa darmową wycenę oraz wstępny projekt.