Zadzwoń po darmową wycenę

Znajdziesz nas na:

Kreator szafy

Zaprojektuj swoją szafę w kilku krokach!

Szafy w pokoju dziecka

Każdy rodzic, urządzając pokój dziecięcy, staje przed dylematem – jakie meble do pokoju dziecka wybrać? W przypadku maluchów można pokusić się o wodze fantazji i wybrać najciekawsze i najbardziej oryginalne rozwiązania. Pokój nastolatka to jednak zupełnie inna bajka, ponieważ to młody człowiek podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą wyglądu takich mebli. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku główną rolę w pokoju dziecka pełnią szafy. W tym wpisie podpowiadamy, jaką szafę do pokoju dziecięcego wybrać, by spełniała zarówno oczekiwania użytkowe, jak i stylistyczne. 

Czy szafa w pokoju dziecka jest potrzebna?

Planując aranżację pokoju dziecięcego, warto poważnie zastanowić się nad jego przyszłością. W końcu pomieszczenie to będzie towarzyszyło naszemu dziecku przez kolejne kilka lub kilkanaście lat. Zakupione zatem szafy do pokoju dziecięcego powinny odpowiadać na potrzeby zarówno kilkuletniego malucha, jak i nastolatka. 

Decydując się na meble na wymiar do pokoju dziecięcego, możemy zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, a przy tym czasu. Dlatego od razu dobrze jest zdecydować się na dużą szafę przesuwną, która pozwoli na sprawną organizację takiego pomieszczenia, a przy tym nie zajmuje znacznej części pokoju, jak w przypadku klasycznej meblościanki. Co więcej, pojemne szafy na wymiar w pokoju dziecka w późniejszym czasie ułatwią dbanie o porządek i segregowanie rzeczy. Dzięki temu można uniknąć problemu rosnącej sterty ubrań, zabawek, czy pamiątek, a tym samym tworzenia się bałaganu.  

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę do pokoju dziecka?

Wybór szafy do pokoju dziecięcego powinien być odpowiednio przemyślany pod wieloma względami. Poniżej przedstawimy najważniejsze argumenty, o których nie można zapomnieć, wybierając szafy do pokoju dziecka

Bezpieczeństwo

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, którym należy się kierować przy wyborze szafy do pokoju dziecięcego, jest bezpieczeństwo użytkowania takiego mebla. I nie ma tutaj znaczenia czy wybieramy szafę przesuwną uchylną, czy z systemem drzwi przesuwno-składanych. 

Meble dla dziecka powinny być odpowiednio wytrzymałe, pomalowane farbami, w których składzie nie występują substancje toksyczne i co ważne, zamontowane w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia zdrowia, a nawet życia malucha. 

Wybierając szafy z systemem drzwi przesuwnych lub uchylnych, należy pamiętać o zamontowaniu specjalnych spowalniaczy, które uniemożliwiają gwałtowne zamykanie drzwi, a tym samym niwelują ryzyko przytrzaśnięcia palca. Ważnym argumentem jest także sprawdzenie, czy drzwi mają możliwość otwierania szafy od wewnątrz. Jest to ważne w kontekście zatrzaśnięcia się dziecka w szafie. 

Funkcjonalność

Każda szafa do zabudowy w pokoju dziecka powinna oferować maksimum komfortu użytkowania. Jest to bardzo ważny aspekt, który niestety nie zawsze idzie w parze z atrakcyjnym designem szafy. Dlatego jedynym słusznym wyborem są meble na wymiar, które każdy klient może dopasować indywidualnie zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym. 

Przy wyborze szafy do pokoju dziecka można zdecydować się na zabudowę całej ściany lub jej fragmentu. Jeśli w danym pomieszczeniu występuje jakaś wnęka, to można ją ładnie zabudować szafą wnękową, natomiast w postaci wolnej przestrzeni w samym rogu pokoju, idealnym wyborem będzie szafa narożna. Do pokoju dziecka można także odpowiednio zaplanować rozkład półek, szuflad i drążków, które pozwolą na sprawną organizację ubrań, zabawek i innych przedmiotów. Ważnym aspektem spełniającym kryteria użytkowe szafy są uchwyty umieszczone na wysokości dostosowanej do wzrostu malucha. 

Estetyka

Ogromne znaczenie przy wyborze szafy do pokoju dziecka pełni jego estetyka. Ważne, aby dobrać stylistykę szafy do ogólnego wystroju pokoju, ale także oczekiwań dziecka. Fajnym rozwiązaniem są szafy z grafiką na szkle, które mogą przedstawiać ulubione postacie z bajek, filmów lub inne ciekawe obrazy. 

Szafy w pokoju dziecka – podsumowanie!

Dobrze dobrane zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym szafy w pokoju dziecka będą cieszyły zarówno maluchów, jak i rodziców.  W Super Szafy zamówisz meble na wymiar według indywidualnego pomysłu. Zrealizujemy każde, nawet najbardziej skomplikowane zamówienie, a tym samym spełnimy marzenie Twojego dziecka.

Nie znalazłeś tego czego szukasz?
Skontaktuj się z nami!

Chętnie pomożemy przy doborze odpowiedniej szafy na wymiar.
Możemy przygotować dla Państwa darmową wycenę oraz wstępny projekt.