Meble kuchenne na wymiar

Wyświetlam 12 na 240 wszystkich produktów w tej kategorii

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar

Często mówi się, że kuchnia to serce domu. Niewątpliwie jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń, a przede wszystkim jest to pomieszczenie, od którego oczekuje się wysokiego stopnia praktyczności. To tutaj codziennie przygotowujemy posiłki, sięgając po różne przedmioty umieszczone w meblach kuchennych. Właśnie od ich struktury zależy to, czy będzie korzystało nam się z tego pomieszczenia wygodnie.

 

Funkcjonalność mebli kuchennych to jednak nie wszystko. Równie ważny jest ich wygląd. Podświadomie może on sprawiać, że będziemy mieli większą lub mniejszą ochotę na przebywanie w tym pomieszczeniu. Meble w dużej mierze wpływają bowiem na aranżację kuchni, a co za tym idzie – na ogólny odbiór. Ciemne, masywne meble kuchenne mogą być inspirujące i nadawać wnętrzu wyrazisty charakter, ale czasem mogą go też przytłaczać, co negatywnie przekłada się na nasze samopoczucie.

 

Od mebli kuchennych zależy także przestronność pomieszczenia. Wybierając meble w jasnych kolorach, możemy optycznie powiększyć i rozjaśnić wnętrze. Oczywiście wiele zależy także od tego, jak rozstawimy cały zestaw mebli kuchennych. Niemniej jednak, o ile urządzając dużą kuchnię mamy o wiele większe możliwości wyboru mebli, o tyle sprawa komplikuje się, gdy stajemy przed wyborem mebli do małej kuchni. Właśnie dlatego warto przemyśleć zakup personalizowanych mebli.

Zestaw mebli kuchennych na wymiar

Typowy zestaw mebli kuchennych składa się z następujących rodzajów mebli:

  • –> szafki podwieszane,
  • –> szafki dolne,
  • –> szafki stojące.

Meble kuchenne zawieszone na ścianie przeznaczone są do przechowywania drobnych i lekkich rzeczy, np. cukiernicy czy przypraw. Gdy są przeszklone, często przechowuje się w nich np. szklanki lub inne elementy, które chcemy wyeksponować. Z kolei meble kuchenne dolne to meble, w których zwykle przetrzymuje się zestaw garnków, patelni czy talerzy. Mogą składać się nie tylko z szafek z drzwiami uchylnymi, ale także z szuflad. W szufladach przechowujemy zazwyczaj drobne przybory kuchenne, takie jak sztućce czy obieraczka.

 

Stojące meble do kuchni to opcja, która łączy w sobie funkcjonalność mebli dolnych i podwieszanych. Często ich wysokość zrównuje się z wysokością np. lodówki, przez co oba elementy wyglądają przy sobie harmonijnie. Zaletą tego rozwiązania jest także to, że przedmioty, po które sięgamy najczęściej, możemy ulokować na wysokości, która nie będzie wymagała od nas schylania się ani sięgania do góry. Stojące meble kuchenne to pojemne meble, w których z łatwością zmieścimy nie tylko garnki, ale także różne sprzęty kuchenne, takie jak maszynka do mięsa czy mikser.

Meble do małej kuchni

Wybór mebli do małej kuchni zwykle sprawia jej posiadaczom wiele trudności. Gra toczy się nie o to, aby pomieścić w kuchni wszystkie niezbędne przedmioty, ale także o to, by wygospodarować przy tym możliwie najwięcej wolnej przestrzeni. Meble nie mogą być więc masywne ani rozbudowane, gdyż sprawią, że w pomieszczeniu będzie panowała jeszcze większa ciasnota.

 

Zwykle wybór mebli do małej kuchni to sprytna kombinacja podwieszanych i dolnych szafek. Największe znaczenie mają te pierwsze, gdy z racji tego, że są mocowane na ścianie, nie zabierają cennego miejsca. Wiele osób stawia w takiej sytuacji również na meble kuchenne narożne. Ustawione w narożniku, również nie zabierają przestrzeni, która jest najbardziej przydatna.

 

Dobrą alternatywą dla mebli kuchennych narożnych są meble, które ustawimy we wnęce, o ile oczywiście kuchnia takową posiada. Problemem może być jednak dobranie modeli, które będą pasować na głębokość i szerokość wnęki, dlatego w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli do kuchni na wymiar.

Meble do kuchni na wymiar

Wybieranie mebli do małej kuchni spośród tych, które dostępne są w sklepach meblowych, może zająć wiele czasu i okazać się niełatwym zadaniem. Musimy bowiem znaleźć zestaw mebli kuchennych, który będzie pasował na wymiar, a do tego uraczy nas swoim designem i praktyczną strukturą. Aby zaoszczędzić sobie czasu i wysiłków, zdecydowanie lepiej wykonać go na zamówienie. Wówczas to meble przystosowują się do Twoich potrzeb i oczekiwań, a nie na odwrót.

 

Od lat wykonujemy meble kuchenne na wymiar. Do decyzji klienta pozostaje to, z ilu modułów będą się składać, czy będą złożone z szafek czy szuflad, jakie będą wymiary poszczególnych elementów oraz jaki będzie ich wygląd zewnętrzny. Możemy wykonać zarówno cały zestaw mebli kuchennych, jak i pojedyncze elementy.

Kuchnia na zamówienie – nowoczesna i solidna

Wszystkie meble wykonujemy z najlepszych materiałów. Staranne wykończenie sprawia, że takie czynniki jak woda, para wodna czy wysoka temperatura, nie powodują odkształcania płyt ani zmiany ich wyglądu w jakikolwiek inny sposób. Meble kuchenne możemy wyposażyć w wygodne uchwyty, które będą łatwe do wyczyszczenia nawet po dotknięciu brudną lub tłustą dłonią, co często zdarza się przecież podczas gotowania czy lepienia ciasta. Z punktu widzenia prac kuchennych bardzo ważne jest także to, że montowane przez nas uchwyty nie wydzielają szkodliwych substancji. Dzięki mechanizmowi cichego domykania mebli, stworzony przez nas zestaw mebli do kuchni będziesz użytkować z jeszcze większą przyjemnością.

 

Zamówienie wymiarowych mebli to gwarancja, że wszystkie ważne dla Ciebie przedmioty kuchenne będziesz mógł umieścić dokładnie tam, gdzie chcesz. Zyskasz także meble jedyne w swoim rodzaju, których nie ma w żadnym innym domu. Możesz postawić na klasyczny design albo na projekt, który znacząco będzie odróżniał się od standardowych mebli kuchennych i idealni podkreśli Twój indywidualizm.

 

Zapraszamy do kontaktu – wspólnie stworzymy Twoją kuchnię marzeń!

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM