Wszystko, Co Musisz Wiedzieć O Drzwiach Przesuwnych - Superszafy zdjęcie nr 2

Drzwi przesuwne to jeden z najchętniej stosowanych trików aranżacyjnych w wielu nowoczesnych wnętrzach.  Pozwalają w sposób estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny oddzielić od siebie poszczególne strefy, zapewniając jednocześnie możliwość właściwej organizacji domu.  Gdzie sprawdzają się drzwi przesuwne? W jakich formach występują? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając tego typu rozwiązanie? Podpowiadamy!

Drzwi przesuwne do pokoju — estetyka i funkcjonalność

Drzwi przesuwne to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność na najwyższym poziomie. Można je z powodzeniem zamontować w niemal każdej przestrzeni domowej, gdzie potrzebne jest odseparowanie np. garderoby od sypialni, lub wyznaczenia strefy roboczej w salonie. Drzwi przesuwne pokojowe coraz częściej oddzielają również część kuchenną od salonowej, szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie pomieszczenia te stanowią integralną część.

Wewnętrzne drzwi przejściowe w zabudowie przesuwnej to także świetny sposób na stworzenie ciekawej aranżacji. Szklane drzwi przesuwne oddzielające kuchnię do salonu, czy garderobę od sypialni, będą pięknie się prezentowały, a przy okazji doskonale tłumiły wszelkie hałasy.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Rodzaje drzwi przesuwnych

W zależności od tego, na jakim etapie remontu jesteśmy — początkowym czy wykończeniowym — możemy zastanowić się nad wyborem wewnętrznych drzwi przejściowych przesuwnych chowanych w  ścianę, lub naściennych. Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań?

System drzwi przesuwnych chowanych w ścianę

Drzwi przesuwne chowane w ścianę to rozwiązanie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka estetyka jednak, aby móc je zamontować, należy pokusić się o postawienie specjalnej ścianki z płyty kartonowo-gipsowej, w którą kolejno należy zamontować kasetę konstrukcyjną drzwi. Takie rozwiązanie pozbawia nas, kilku centymetrów powierzchni pomieszczenia, jednak w zamian  możemy otrzymać eleganckie chowane w ścianę drzwi przesuwne.

[Zobacz też: Zabudowy przedpokoju]

Drzwi przesuwne naścienne

Drzwi przesuwne naścienne to takie, które montuje się specjalnie przygotowanej szynie. Szyna z kolei mocowana jest do ściany. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie korzystniejsze  pod względem montażu — jest prosty i szybki, a także ceny, która porównywalna jest do cen tradycyjnie otwieranych drzwi. Dodatkowym atutem jest to, że drzwi przesuwne naścienne możemy zamontować w każdej chwili, bez konieczności czekania na decyzję o podjęciu generalnego remontu.

Niestety, drzwi przesuwne naścienne mają również pewne mankamenty. Otóż ich montaż nie pozwala na ustawienie w bezpośrednim sąsiedztwie żadnych mebli. Wymagają one bowiem dodatkowej powierzchni na otwieranie i zamykanie, jednak nie jest ona aż tak duża, jak w przypadku tradycyjnych drzwi, czyli otwieranych uchylnie.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi przesuwne do pokoju?

Dostępna na rynku oferta na systemy drzwi przesuwnych jest bardzo różnorodna, dlatego z powodzeniem można znaleźć dla siebie odpowiedni model. Poza rodzajem i sposobem montażu takich drzwi uwagę powinniśmy zwrócić również na ich design. A tutaj można wybierać spośród wielu ciekawych materiałów oraz kolorów. Popularnością cieszą się drzwi przesuwne szklane. Do wyboru są szkła transparentne, szkło lacobel, oraz lakomat. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne z laminowanej płyty meblowej, to tutaj możemy wybierać spośród wielu ciekawych kolorów np.  koloru sosny, dębu, orzecha i wielu innych.

Kluczowym aspektem, którego nie należy pominąć przy wyborze drzwi przesuwnych, jest ich odpowiedni wymiar.  Należy tutaj dobrze wymierzyć powierzchnię ściany, określić wysokość drzwi oraz szukać modeli doskonale komponujących się z pozostałymi elementami aranżacji.

Super Szafy — producent drzwi przesuwnych na wymiar

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi przesuwnych do pokoju, to koniecznie skontaktuj się z naszą firmą. W Super Szafy zaproponujemy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie, a w dedykowanym naszym klientom konfiguratorze szaf i drzwi na wymiar będziesz mógł stworzyć ich projekt i poznać wstępną wycenę. Serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM