Jak Dopasować Szafę Do Stylu Wnętrza? - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 2

Wydawać by się mogło, że meble są na tyle prostym i oczywistym elementem wystroju wnętrz, że ich wybór nie powinien nikomu przysporzyć trudności. Tymczasem to, jaką szafę do pokoju, kuchni czy przedpokoju wybierzesz, będzie decydowało nie tylko o wygodzie i komforcie przechowywania, ale także ogólnym odbiorze takiego pomieszczenia. Zastanówmy się zatem jaka szafa na wymiar będzie dla nas odpowiednia? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać dobrze?

Co wziąć pod uwagę wybierają szafy do mieszkania?

Wiele osób stając przed dylematem wyboru szafy do domu, nie wie, na jaki model się zdecydować, by jednocześnie było ona w pełni funkcjonalna i zachwycała elegancką stylistyka. Niestety odpowiedź na to pytanie  nie zawsze jest jednoznaczna, bowiem to, jaką podejmiemy decyzję zakupową, zależy od wielu różnych czynników. Na co zatem należy zwrócić uwagę, wybierając szafę na wymiar do swojego domu?

Powierzchnia pomieszczenia

Duże pomieszczenia to duże możliwości aranżacyjne. Będąc zatem właścicielem dużej sypialni, czy osobnej garderoby możemy sobie pozwolić na duże, przestronne i funkcjonalne szafy na wymiar. Dużym wyzwaniem stają się jednak dość małe i ciasne pomieszczenia (bardzo często spotykane w mieszkaniach w bloku), przy których należy się nieźle nagimnastykować, by móc wydzielić przestrzeń do postawienia szafy w zabudowie. Nie jest to jednak nieosiągalne.

Styl, w którym urządzone jest pomieszczenie

Klasyczny, nowoczesny, skandynawski, rustykalny, czy loft — stylów w aranżacjach wnętrz jest naprawdę sporo. Dlatego przed podjęciem decyzji dotyczącej wyglądu naszego mebla, należy dokładnie zapoznać się z ofertą szaf na wymiar, a dokładniej dostępnych modeli, wzorów i kolorów.  Dzięki temu będziemy mogli dopasować ją do pozostałej części naszej aranżacji.

[Zobacz też: Zabudowy przedpokoju]

Liczba domowników

Wybierając szafę na wymiar do swojego mieszkania, musimy wziąć pod uwagę także ten czynnik. Szafa dla jednej osoby może być zdecydowanie mniejsza, niż w przypadku kilku domowników i konieczności pomieszczenia wszystkich ich rzeczy.

Kolorystyka utrzymana we wnętrzu

W zależności od tego, czy jesteśmy miłośnikami wnętrz utrzymanych w spokojnym, harmonijnym tonie, czy wolimy raczej oryginalne i dość odważne połączenie kolorów, zależeć będzie to, jaką szafę wybierzemy. Współcześni producenci szaf na wymiar, jak chociażby firma Super Szafy mają do zaoferowania bogatą paletę kolorystyczną — od klasycznych kolorów naturalnego drewna, po elegancką biel i czerń. Uwagę zwraca także dostępność dekoracyjnych frontów, w tym szkła lacobel, lacomat i luster, dzięki którym pomieszczenie zyskuje całkiem nowy charakter.

[Zobacz też: Aranżacja pokoju dziecięcego]

Materiały, z których wykonana jest szafa

To, z jakich materiałów wykonana będzie nasza szafa, przekłada się nie tylko na jej efekt stylistyczny, ale decyduje także o trwałości, wytrzymałości i ogólnej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Funkcjonalność użytkowania

Wysokość, szerokość oraz głębokość szafy będzie decydowała o tym, jaką ilość miejsca będziemy mogli w niej wykorzystać. Chcąc osiągnąć możliwe maksimum, możemy zdecydować się na indywidualne zagospodarowanie jej wnętrza w potrzebną dla nas ilość półek, szuflad, drążków, czy koszy. W ten sposób można efektywnie posegregować odzież na tę wiszącą oraz możliwą do poskładania, zachowując przy tym odpowiedni ład i porządek wewnątrz szafy

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Jaka szafa będzie najlepsza do mieszkania?

Przeglądając oferty producentów szaf na wymiar, nie sposób nie ulec wrażeniu, że ogromna dostępność różnych materiałów, wzorów i kolorów sprawia, że wybór tego jednego modelu staje się dość trudny. W przypadku, gdy nasze pomieszczenia są dość przestronne, możemy sobie pozwolić na niemal każdy rodzaj zabudowy. Problem pojawia się jednak w małych wnętrzach, gdzie liczy się każdy wolny centymetr. Wówczas zastosowanie znajdują niewielkie szafy przesuwne, lub szafy narożne. Tylko od nas samych zależy, na jaki model się zdecydujemy.

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM