Garderoba walk-in - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Gdy ubrania w Twojej szafie już się nie mieszczą, a ciągły problem z brakiem porządku spędza Ci sen z powiek, to znaczy, że przyszedł najwyższy czas na przebudowę swojej garderoby. Osoby dysponujące dość dużą powierzchnią w mieszkaniu z powodzeniem mogą sobie pozwolić na garderobę typu walk-in. Czym się ona charakteryzuje? Jakie niesie za sobą zalety? Sprawdź już teraz!

Garderoba typu walk-in ― jak wygląda i czym się charakteryzuje?

Jeszcze do niedawna z funkcjonalności i praktyczności, jakie oferuje garderoba, mogli cieszyć się tylko nieliczni. Najczęściej były to osoby dysponujące dość dużym metrażem, czyli posiadacze domów jednorodzinnych. Dziś na szczęście garderoby spotkać można również w małych mieszkaniach,  a jednym z popularniejszych rozwiązań staje się tworzenie garderoby typu walk-in.

Garderoba walk-in to nic innego jak rodzaj pomieszczenia łączącego w sobie funkcję garderoby oraz przymierzalni. Tego typu rozwiązanie znajduje coraz większe grono miłośników nie tylko ze względu na wysoki komfort i wygodę przechowywania ubrań, ale także możliwość stworzenia ustronnego miejsca, w którym możliwe będzie przymierzanie ubrań

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Jak rozplanować układ garderoby walk-in?

Chcąc stworzyć garderobę marzeń, która będzie nie tylko praktyczna pod względem użytkowym, ale także ładnie się prezentowała, to z pewnością musisz pójść na kilka kompromisów.

W pierwszej kolejności należy wydzielić z niej strefę, w której staną szafy ― co najmniej dwie, umieszczone naprzeciw siebie, lub ustawione na kształt litery L. W przypadku dużego pomieszczenia można również pokusić się o zabudowę trzech szaf. Wybierając opcję zabudowy szaf na kształt litery U, możemy mieć pewność, że miejsca na przechowywanie ubrań, akcesoriów i innych gadżetów nigdy nam nie zabraknie.

Wygodne przechowywanie ubrań z pewnością zapewni nam odpowiednio dobrane wyposażenie szaf do garderoby. Mowa tu przede wszystkim o odpowiedniej ilości drążków, półek, szuflad, koszy, a także wieszaków.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do garderoby]

Jakie meble sprawdzą się do garderoby typu walk-in?

Funkcjonalność garderoby typu walk-in w dużej mierze będzie zależała od tego, jak zagospodarujemy jej wnętrze. Absolutną podstawą są tutaj odpowiednio dobrane meble. W takim pomieszczeniu świetnie sprawdzi się kombinacja mebli otwartych, czyli całkowicie pozbawionych frontów. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwia nie tylko utrzymanie należytego porządku w szafie, ale sprawia, że wszystkie nasze ubrania i akcesoria są zawsze w zasięgu naszego wzroku. Ich odnajdywanie jest zatem szybsze, łatwiejsze i znacznie przyjemniejsze.

Jeśli chodzi o meble do garderoby typu walk-in to nie możemy zapomnieć również o dużym i wygodnym siedzisku. Przyda się ono nie tylko do przymierzania butów, ale także do odkładania ubrań, które mamy zamiar przymierzyć, lub już przymierzaliśmy. W niektórych garderobach walk-in spotkać można również coś na wzór wyspy, w której z powodzeniem można przechowywać drobne akcesoria, takie jak biżuteria, męskie krawaty, czy paski ― elegancko zwinięte i zamknięte za szklanym blatem.

[Zobacz też: Szafy pod schody]

Super Szafy ― producent mebli do garderoby typu walk-in

Jeśli szukasz sprawdzonego i doświadczonego producenta, który wyposaży Twoją garderobę typu walk-in w modne i funkcjonalne meble, to trafiłeś idealnie. Super Szafy to polska firma z ogromnym doświadczeniem i mocno rozbudowanym parkiem maszynowym, dlatego nie boimy się realizować nawet najbardziej złożonych zamówień.

Naszym klientom dostarczamy w pełni funkcjonalne, ciekawe pod względem estetycznym i solidne meble tworzone pod konkretny wymiar. Już teraz możesz się przekonać jak szybko i łatwo zamówisz u nas meble do garderoby walk-in. Wystarczy, że skorzystasz z naszego konfiguratora szaf na wymiar, który umożliwi Ci stworzenie wstępnego projektu szafy, oraz przybliży jej wstępny kosztorys.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM