Zabudowa Pod Schodami — Sposób Na Wykorzystanie Przestrzeni zdjęcie nr 1

Zabudowa skosów pod schodami to nie tylko rozwiązanie dobre do niewielkich nieruchomości, ale też dla osób, które chcą uporządkować wolną przestrzeń i maksymalnie wykorzystać jej potencjał. To dobre miejsce na odzież, obuwie czy różnego rodzaju akcesoria. Najlepszym rozwiązaniem na wykonanie zabudowy pod schodami jest zdecydowanie się na meble na wymiar pod schody. Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji? Podpowiadamy.

Jak zaplanować zabudowę pod schodami?

Wydaje się, że zaplanowanie mebli na wymiar pod schody jest prostym zadaniem, a jednak. Przed przystąpieniem do projektu, warto ustalić szereg rozwiązań. Kluczowe jest przeanalizowanie dostępnej przestrzeni – najłatwiej wykonać zabudowę pod schodami jednobiegowymi – w wersji ze schodami zabiegowymi może być nieco trudniej. Kolejna kwestia to fakt, czy zabudowa ma mieć charakter funkcjonalny czy wyłącznie dekoracyjny. W pierwszym przypadku konieczne jest zwrócenie uwagi na rozkład półek i szuflad, a w drugim głównie na design konstrukcji. Ważne jest także ustalenie, czy meble na wymiar pod schodami mają pasować do istniejącej aranżacji wnętrza, czy też stanowić odrębną aranżację, delikatną bądź też bardziej nowoczesną i wyrazistą.

Jak zaaranżować przestrzeń?

Firmy specjalizujące się w wykonywaniu mebli na wymiar pod schodami oferują szereg różnorodnych rozwiązań, umożliwiających uzyskanie funkcjonalnej zabudowy. W zależności od ilości wolnej przestrzeni, można się zdecydować na szafę przesuwną bądź też wysuwaną. Pierwsza opcja jest przeznaczona głównie do miejsc, w których nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca na tradycyjnie otwierane fronty. Dodatkowo, w przypadku szafy na wymiar pod schodami można się zdecydować na umieszczenie na jednych z drzwi bądź nawet wszystkich – lustra. Element ten nie tylko pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń, ale też ułatwi obejrzenie całej sylwetki. Taka szafa sprawdza się w sytuacji, gdy schody znajdują się w przedpokoju lub tuż obok.

Jeśli chodzi o szafę pod schody z tradycyjnie otwieranymi frontami, to zapewnia ona możliwość zamontowania szuflad, dzięki czemu dostęp do pełnej zawartości przedmiotów, nawet tych głęboko ukrytych, nie będzie problematyczny. Szuflady są niezwykle pojemne, a przy pomocy odpowiednich organizerów można je właściwie wypełnić, a tym samym łatwiej utrzymać porządek. Oczywiście w tego rodzaju zabudowach pod schodami zmieszczą się także wysokie szafy do przechowywania artykułów do sprzątania czy też wnętrze z drążkiem, do powieszenia wieszaków.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar do różnych pomieszczeń]

Jak wykorzystać najmniejszą przestrzeń?

Dla wielu problematyczne może być zaaranżowanie najniższego miejsca w zabudowie pod schodami. Nic trudniejszego. To idealne miejsce do przechowywania butów i innych drobnych akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie tam wysuwanego siedziska – można zyskać funkcjonalne miejsce do siedzenia, pomocne przy zakładaniu butów, które w momencie niekorzystania zostaje schowane. To także świetne miejsce na wykonanie głębszej szuflady, która pomieści zabawki najmłodszych bądź też akcesoria warsztatowe pana domu.

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM