W co wyposażyć wnętrze szafy? Zobacz nasze propozycje!

Funkcjonalna i praktyczna w użytkowaniu szafa, to taka, która pozwala na optymalne zagospodarowanie jej wnętrza, ale jednocześnie zapewnia przy tym maksymalny komfort i wygodę użytkowania. Jak to wszystko osiągnąć? Cały sekret tkwi w tym, aby jak najlepiej dobrać wyposażenie i odpowiednio je ułożyć we wnętrzu szafy lub garderoby. W jakie akcesoria wyposażenia szafy warto zainwestować? Podpowiadamy!

W co wyposażyć szafę – praktyczne akcesoria

Podstawowym wyposażeniem każdej szafy są półki. Możemy na nich wygodnie poukładać spodnie, t-shirty, czy inne elementy garderoby. Czy jednak półki to jedyne akcesorium, które powinno znaleźć się na wyposażeniu nowoczesnego mebla? Oczywiście, że nie. Firmy produkujące szafy na wymiar do garderoby coraz częściej oferują znacznie bardziej zróżnicowaną ofertę, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza szafy.

Nowoczesne akcesoria do szafy zarówno przesuwnej, jak i tradycyjnej (otwieranej uchylnie) obejmują szeroki wybór drążków, szuflad, a także specjalnych koszy na buty. Nasz wybór powinien być uwarunkowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami, a także preferencjami estetycznymi. W co zatem warto wyposażyć naszą szafę?

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Drążki i pantografy do szafy

Drążki i pantografy należą do jednych z najczęściej wybieranych produktów wyposażających szafy. Skąd wynika ich popularność? Być może z tego, że jest to jedne z najtańszych rozwiązań, które możemy zastosować w swojej szafie, a jednocześnie najłatwiejsze w montażu.

Drążki do szafy mają formę metalowej rurki, którą przycina się odpowiednio do szerokości szafy i mocuje do jej boków za pomocą odpowiednich rozet. Po zamocowaniu dają możliwość swobodnego przechowywania odzieży w pozycji wiszącej, jednak należy pamiętać, aby uzupełnić je o funkcjonalne wieszaki — plastikowe, lub drewniane w zależności od gustu.

Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki oferują drążki do szafy, należy pamiętać o umieszczeniu ich na odpowiedniej wysokości. Zamontowane zbyt nisko mogą sprawić, że ubrania będą ciągnęły się po podłożu szafy, zaś zbyt wysoko mogą utrudnić dostęp do odzieży. Do zagospodarowania wyższych partii szafy polecamy zaopatrzenie się w funkcjonalny pantograf, czyli rodzaj opuszczanego wieszaka, wyposażonego w specjalny uchwyt, umożliwiający opuszczenie pantografu na odpowiednią wysokość.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Półki, kosze i szuflady

Półki, kosze i szuflady to elementy wyposażenia szaf garderobianych, które umożliwiają sprawną organizację wnętrza szafy. Dzięki odpowiedniemu rozlokowaniu poszczególnych elementów będziemy mogli, sprawnie i szybko odszukać potrzebne nam w danej chwili rzeczy.

Organizując wnętrze szafy, możemy zaplanować podzielenie jej na poszczególne sektory i umieścić w nich ubrania i akcesoria o konkretnym przeznaczeniu. Dla przykładu: półki w szafie to doskonałe miejsce do przechowywania swetrów, bluz z kapturem, spodni, t-shirtów i podkoszulków. W szufladach z powodzeniem możemy przechowywać bieliznę, natomiast specjalnie wyprofilowane kosze będą odpowiednie do przechowywania obuwia. Szafę w zależności od jej przeznaczenia można również zaopatrzyć w dodatkowe półki i wieszaki do przechowywania biżuterii, oraz krawatów.

Tylko tak zorganizowane wnętrze szafy pozwoli nam zachować odpowiedni porządek i sprawi, że wszystko, to czego będziemy potrzebowali,  będzie znajdowało się  zawsze na swoim miejscu. Wypróbuj tego typu rozwiązania również w swoim domu.

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM