W co wyposażyć wnętrze szafy? Zobacz nasze propozycje!

Funkcjonalna i praktyczna w użytkowaniu szafa, to taka, która pozwala na optymalne zagospodarowanie jej wnętrza, ale jednocześnie zapewnia przy tym maksymalny komfort i wygodę użytkowania. Jak to wszystko osiągnąć? Cały sekret tkwi w tym, aby jak najlepiej dobrać wyposażenie i odpowiednio je ułożyć we wnętrzu szafy lub garderoby. W jakie akcesoria wyposażenia szafy warto zainwestować? Podpowiadamy!

W co wyposażyć szafę – praktyczne akcesoria

Podstawowym wyposażeniem każdej szafy są półki. Możemy na nich wygodnie poukładać spodnie, t-shirty, czy inne elementy garderoby. Czy jednak półki to jedyne akcesorium, które powinno znaleźć się na wyposażeniu nowoczesnego mebla? Oczywiście, że nie. Firmy produkujące szafy na wymiar do garderoby coraz częściej oferują znacznie bardziej zróżnicowaną ofertę, jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza szafy.

Nowoczesne akcesoria do szafy zarówno przesuwnej, jak i tradycyjnej (otwieranej uchylnie) obejmują szeroki wybór drążków, szuflad, a także specjalnych koszy na buty. Nasz wybór powinien być uwarunkowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami, a także preferencjami estetycznymi. W co zatem warto wyposażyć naszą szafę?

Drążki i pantografy do szafy

Drążki i pantografy należą do jednych z najczęściej wybieranych produktów wyposażających szafy. Skąd wynika ich popularność? Być może z tego, że jest to jedne z najtańszych rozwiązań, które możemy zastosować w swojej szafie, a jednocześnie najłatwiejsze w montażu.

Drążki do szafy mają formę metalowej rurki, którą przycina się odpowiednio do szerokości szafy i mocuje do jej boków za pomocą odpowiednich rozet. Po zamocowaniu dają możliwość swobodnego przechowywania odzieży w pozycji wiszącej, jednak należy pamiętać, aby uzupełnić je o funkcjonalne wieszaki — plastikowe, lub drewniane w zależności od gustu.

Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki oferują drążki do szafy, należy pamiętać o umieszczeniu ich na odpowiedniej wysokości. Zamontowane zbyt nisko mogą sprawić, że ubrania będą ciągnęły się po podłożu szafy, zaś zbyt wysoko mogą utrudnić dostęp do odzieży. Do zagospodarowania wyższych partii szafy polecamy zaopatrzenie się w funkcjonalny pantograf, czyli rodzaj opuszczanego wieszaka, wyposażonego w specjalny uchwyt, umożliwiający opuszczenie pantografu na odpowiednią wysokość.

Półki, kosze i szuflady

Półki, kosze i szuflady to elementy wyposażenia szaf garderobianych, które umożliwiają sprawną organizację wnętrza szafy. Dzięki odpowiedniemu rozlokowaniu poszczególnych elementów będziemy mogli, sprawnie i szybko odszukać potrzebne nam w danej chwili rzeczy.

Organizując wnętrze szafy, możemy zaplanować podzielenie jej na poszczególne sektory i umieścić w nich ubrania i akcesoria o konkretnym przeznaczeniu. Dla przykładu: półki w szafie to doskonałe miejsce do przechowywania swetrów, bluz z kapturem, spodni, t-shirtów i podkoszulków. W szufladach z powodzeniem możemy przechowywać bieliznę, natomiast specjalnie wyprofilowane kosze będą odpowiednie do przechowywania obuwia. Szafę w zależności od jej przeznaczenia można również zaopatrzyć w dodatkowe półki i wieszaki do przechowywania biżuterii, oraz krawatów.

Tylko tak zorganizowane wnętrze szafy pozwoli nam zachować odpowiedni porządek i sprawi, że wszystko, to czego będziemy potrzebowali,  będzie znajdowało się  zawsze na swoim miejscu. Wypróbuj tego typu rozwiązania również w swoim domu.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM