Szafa W Kuchni - Czy To Rozwiązanie Się Sprawdza? - Superszafy zdjęcie nr 2

 

Szafy stanowią dość nieoczywisty element wyposażenia kuchni. Niemniej takie rozwiązanie jest coraz chętniej wybierane przez właścicieli pomieszczeń o niewielkim metrażu. Duża szafa w kuchni pozwala bowiem zastąpić kilka mniejszych szafek, na które bardzo często po prostu nie ma miejsca. Jakie są inne zalety ustawienia szafy w kuchni? Jak to wygląda od strony wizualnej? Jaką szafę do kuchni wybrać — przesuwną, czy uchylną? Podpowiadamy!

Szafa w kuchni sposobem na funkcjonalne wnętrze

Bardzo często mówi się, że kuchnia jest pomieszczeniem głównie użytkowym. To w niej przygotowywane są posiłki dla całej rodziny, ale także przechowywana jest większość kuchennych rzeczy — od garnków, patelni i naczyń, po artykuły spożywcze. Nic więc dziwnego, że pomieszczenie to powinno być zaaranżowane w taki sposób, by spełniało jak najlepiej swoją funkcję.

Jednym z rozwiązań, mających na celu unowocześnienie przestrzeni kuchennej, jest zastosowanie w niej  dużej i pojemnej szafy. Szafy kuchenne na wymiar sprawiają, że mała i ciasna przestrzeń staje się w pełni funkcjonalna, zaś w przestronnym wnętrzu jest w  stanie podkreślić jego minimalistyczny charakter wystroju. Ponadto, szafa w kuchni z otwartą przestrzenią pozwala nie tylko na wygodną organizację pomieszczenia, ale także zapewnia ciekawy efekt wizualny.

[Zobacz też: Aranżacja kuchni]

Szafa kuchenna w roli spiżarki

Niemal wszystkie zakupy, które przynosimy do domu, trafiają do kuchni. Dlatego właśnie przed tym pomieszczeniem stawiamy najtrudniejsze warunki utrzymania porządku pośród wielu produktów spożywczych, garnków, naczyń, czy sprzętu kuchennego. Nie jest to łatwe, jednak z odpowiednio dopasowaną do potrzeb użytkowników oraz pomieszczenia szafą na wymiar jesteśmy w stanie uzyskać taki rezultat.

Szafa kuchenna z powodzeniem może funkcjonować jako spiżarnia. W odpowiednio zabudowanym wnętrzu możemy przechowywać nie tylko produkty spożywcze wykorzystywane przy przyrządzaniu posiłków, ale także inne niezbędne w kuchni przedmioty i sprzęty.

Możliwość wykonania szafy do kuchni na wymiar daje możliwość zrealizowania wszelkich naszych potrzeb, zarówno tych dotyczących wyposażenia, jak i samej prezentacji mebla. Dlatego zamawiając szafę do kuchni, pamiętajmy o dodatkowym wzmocnieniu jej półek. Cienkie, długie półki mogą ugiąć się pod ciężarem słoików z przetworami, lub ciężkiego sprzętu AGD.

[Zobacz też: Szafy na wymiar]

Szafa kuchenna — zastępuje mniejsze szafki kuchenne

Pojemna szafa do kuchni pozwala zastąpić zarówno szafki dolne, jak i górne Co więcej, stosując tego typu rozwiązanie w swoim wnętrzu mamy możliwość ich całkowitego wyeliminowania. Zamiast wielu malutkich i mało praktycznych szafek, można zabudować całą ścianę jedną dużą szafą, a na środku kuchni stworzyć efektowną wyspę, którą będzie pełniła funkcję roboczą, czyli blatu do gotowania. Może się na niej znaleźć zlewozmywak, kuchenka, a także inne zabudowane sprzęty, jak zmywarka, czy piekarnik.

Szafa w kuchni — przesuwna, czy uchylna?

Wybierając szafę do zabudowy w kuchni, musimy zdecydować czy chcemy mebel przesuwny, czy z drzwiami otwieranymi uchylnie. Z doświadczenia wiemy, że lepiej nie tylko pod względem aranżacyjnym, ale przede wszystkim komfortu użytkowania sprawdzają się szafy przesuwne. Za ich drzwiami możemy z łatwością ukryć wszystko to, czego nie chcemy, by było widoczne gołym okiem — od produktów spożywczych, przez naczynia, aż po duży i mały sprzęt AGD.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Szafy na wymiar do kuchni — podsumowanie!

Jak widać, szafa w kuchni to mebel bardzo praktyczny, ale wciąż niedoceniany. A to błąd!  Ich funkcjonalność i wszechstronność może przynieść bardzo dużo pożytku, a sam mebel uatrakcyjnić swoim wyglądem kuchenne wnętrze. Nie zwlekaj zatem i już dziś skontaktuj się z doświadczonym producentem szaf na wymiar, firmą Super Szafy i wykonaj swój własny projekt szafy do kuchni.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM