Meble Do Łazienki - Wybieramy Najlepsze Rozwiązania! - Superszafy zdjęcie nr 2

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, do którego aranżacji przywiązujemy najmniej uwagi. Tymczasem dobrze zagospodarowana przestrzeń w łazience sprawia, że pomieszczenie to, staje się atrakcyjniejsze zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Jakie meble do łazienki wybrać? Oto kilka naszych pomysłów!

Wyposażenie łazienki

Jak powszechnie wiadomo, podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki jest odpowiednio dobrana ceramika. Mowa tu przede wszystkim o umywalce, wannie, misie ustępowej, czy bidecie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy pominąć obecność mebli łazienkowych, które z pewnością dobrze dobrane są w stanie dopełnić całości aranżacji i sprawić, że nawet niewielkie wnętrze łazienkowe stanie się bardziej funkcjonalne.

Meble łazienkowe zwiększające funkcjonalność wnętrza

Meble łazienkowe można podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwsza z nich to gotowy, produkowany na szeroką skalę zestaw mebli łazienkowych, którego jakość nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Druga opcja jest zdecydowanie korzystniejsza zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Chodzi oczywiście o meble łazienkowe na wymiar, które pozwalają w pełni zagospodarować wolną przestrzeń, nie tracąc przy tym na wyglądzie.  Wśród tych najpopularniejszych znajdują się duże i pojemne szafy łazienkowe, szafki stojące i podwieszane. Możliwość doboru odpowiedniego rozmiaru, kształtu, czy koloru daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dzięki temu można cieszyć się ładnym, w pełni funkcjonalnym i ergonomicznym pomieszczeniem.

[Zobacz też: Zabudowy przedpokoju]

Meble łazienkowe — czego nie powinno zabraknąć w łazience?

Meble łazienkowe to przede wszystkim różnego rodzaju szafki. Wybierając opcję mebli na wymiar, możemy dopasować ich wymiary, kształt, kolor oraz fakturę frontów do własnych potrzeb. Co więcej, decydując się na meble łazienkowe na wymiar mamy możliwość indywidualnego zagospodarowania ich wnętrza, np. w odpowiednią ilość półek, szuflad, czy przegródek.

Jakich mebli nie powinno zabraknąć w łazience?

  • Szafki pod umywalkę

Każda łazienka powinna być wyposażona w praktyczną umywalkę, a pod nią powinna znaleźć się wygodna i oferująca liczne półki i szuflady szafka. Połączenie umywalki i szafki sprawi, że zyskasz efektowny mebel nadający charakter całemu pomieszczeniu oraz wygodną przestrzeń do przechowywania.

  • Szafki z lustrem

Szafka łazienkowa wisząca z lustrzanymi frontami to doskonały sposób na wygospodarowanie dodatkowego miejsca do przechowywania, a jednocześnie wykorzystania lustra do innych czynności pielęgnacyjnych. Odpowiednie podświetlenie tego typu szafki sprawi, że będziemy mogli nie tylko zadbać o podstawowe zabiegi pielęgnacyjne twarzy, ale także wykonać perfekcyjny makijaż.

[Zobacz też: Aranżacja łazienki]

  • Słupka łazienkowego

Kolejnym elementem wchodzącym w skład mebli łazienkowych jest wysoki słupek. Jest to meble, który można z powodzeniem ustawić w dowolnym miejscu, np. w rogu ściany. Doskonale sprawdzi się do przechowywania różnego rodzaju tekstyliów, w tym ręczników, a także kosmetyków.

  • Pojemnej szafy

Szafa łazienkowa, choć jest to trend, który od niedawna pojawił się w łazienkowych aranżacjach, to zyskuje coraz to większą popularność. Ustawienie dużej i pojemnej szafy na wymiar w łazience sprawia, że możemy w jednym miejscu przechowywać wszystkie niezbędne artykuły i akcesoria — od kosmetyków i detergentów, po tekstylia i różnego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego. Duża szafa z powodzeniem pomieści żelazko, złożoną suszarkę na pranie, czy deskę do prasowania.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM