Jak Zmieścić Szafę W Małym Mieszkaniu? zdjęcie nr 1

Wydawać by się mogło, że małe mieszkanie to mały problem. Tymczasem niewielka przestrzeń jest znacznie trudniejsza do urządzenia nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym. W końcu często na 20-30 metrach kwadratowych trzeba zmieścić wszystkie rzeczy mieszkańców, a także inne sprzęty gospodarstwa domowego. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy duża szafa na wymiar to dobre rozwiązanie? Jeśli tak, to gdzie ją umieścić? Podpowiadamy, jak zorganizować przestrzeń w małym mieszkaniu z wykorzystaniem szafy przesuwnej na wymiar.

Duża szafa w małym pomieszczeniu — czy to dobre rozwiązanie?

Choć małe mieszkania nie grzeszą przestronnością, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić w nich dużą i pojemną szafę na wymiar. W tym wszystkim ważne jest to, aby taki mebel pomieścił nie tylko wszystkie rzeczy zarówno sezonowe, jak i posezonowe mieszkańców, ale także artykuły i sprzęt gospodarstwa domowego. Dlatego szafa, którą wybierzemy do naszego małego mieszkania, powinna być zatem multifunkcjonalna i wielozadaniowa. W związku z powyższym jedynym słusznym rozwiązaniem jest wybór szafy na wymiar.

Wybieramy szafę na wymiar do małego mieszkania — od czego zacząć?

Wybór szafy na wymiar do małego mieszkania jest nie tylko korzystny pod względem aranżacyjnym, ale także funkcjonalnym. Taki mebel możemy bowiem dopasować nie tylko do konkretnych możliwości przestrzennych pomieszczenia, ale także jego ogólnej stylistyki. Co ważne, szafy przesuwne na wymiar dają również możliwość indywidualnego zagospodarowania wnętrza szafy, dzięki czemu samodzielnie dobierzemy ilość półek, szuflad, czy drążków niezbędnych do przechowywania wszystkich ubrań. Chcąc maksymalnie zwiększyć funkcjonalność takiej szafy, możemy w niej również wygospodarować miejsce do przechowywania drobnego sprzętu gospodarstwa domowego, czy rodzinnych pamiątek.

Gdzie zamontować szafę na wymiar — salon, sypialnia, a może przedpokój?

Zanim zaprojektujemy wnętrze szafy, musimy pomyśleć, w jakim pomieszczeniu ją umiejscowić. Dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto dokonać odpowiedniej wizji lokalnej (przy niewielkim metrażu nie będzie to zajęcie czasochłonne) i rozważyć wszystkie za i przeciw dotyczące miejsca, w którym ma ona stanąć. Pod uwagę należy wziąć nie tylko wielkość pomieszczeń, ale także układ okien, dostęp do światła oraz występowanie wnęk w danym pomieszczeniu. Wbrew pozorom wszystkie występujące w mieszkaniu wnęki i wolne narożniki ścian, stanowią idealne miejsce do tego, by ustawić w nich szafę przesuwną.

Szafa na wymiar do ciasnego przedpokoju

Jeśli chodzi zaś o dobór samego pomieszczenia, w którym ma stanąć szafa pod zabudowę, to jest to uwarunkowane nie tylko samym metrażem, ale także układem takiego pomieszczenia. Jeśli dysponujemy długim, wąskim korytarzem z widoczną wnęką, to z powodzeniem możemy tam ustawić szafę, pamiętając przy tym, że szafa przesuwna potrzebuje zdecydowanie mniej przestrzeni, niż model otwierany tradycyjnie, czyli uchylnie.

Szafa na wymiar w małej sypialni

W małych mieszkaniach każdy dodatkowy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Dlatego jeżeli nie mamy możliwości wyznaczenia dodatkowego pomieszczenia na garderobę, wówczas możemy umieścić szafy przesuwne w sypialni. Jeśli w danym pomieszczeniu występują wnęki, to z powodzeniem można je wykorzystać do zaaranżowania takiego miejsca, odpowiednią szafą wnękową wyprodukowaną na wymiar. Dobrym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń jest również wykorzystanie narożnika pokoju, czyli miejsca styku dwóch ścian. Można je funkcjonalnie zabudować szafą narożną na wymiar, która okaże się nie tylko w pełni użytkowa, ale także dopełni wnętrze.

Szafa w salonie — czy to się sprawdzi?

Nowoczesne mikrownętrza, szczególnie kawalerki mają to do siebie, że wszystkie rzeczy domowników musimy przechowywać w salonie. Wówczas dobrze jest zabudować całą długość ściany elegancką szafą na wymiar, w której będziemy mogli nie tylko przechowywać cały nasz dobytek, ale także ukryć w niej telewizor. W ten sposób stworzymy nowoczesny, funkcjonalny i przede wszystkim ciekawy pod względem stylistycznym salon.

Zobacz również

10.11.2022
Pierwsze mieszkanie — jakich błędów uniknąć przy wyborze mebli?

Kupno mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Kiedy zdecydujemy się na konkretne lokum, przychodzi czas, aby pomyśleć o jego aranżacji. W pierwszej kolejności myślimy o doborze kolorów ścian, łóżka do sypialni, czy sprzętów kuchennych. W natłoku obowiązków często zapominamy o tym, jak ważną funkcję w mieszkaniu pełnią meble. Szczególnie duża i pojemna […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM