Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym metrażem i możemy sobie z powodzeniem pozwolić na wyznaczenie osobnego pomieszczenia na pralnię, to zdecydowanie warto to zrobić. Jakie urządzić pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralnia w domu — dlaczego warto się na nią zdecydować?

W twojej łazience stoi pralka, w której otoczeniu nierzadko panuje bałagan? Niestety, łazienki szczególnie te w mieszkaniach w bloku to pomieszczenia, które nie mogą pochwalić się dużym metrażem, dlatego już samo ustawienie w nich pralki będzie skutkowało tym, że staną się one jeszcze mniejsze i będzie w nich brakowało miejsca. Do tego dochodzi kosz na pranie, który w przypadku większej ilości mieszkańców zapełnia się bardzo szybko. W praktyce wygląda to zatem tak, że już po jednym czy dwóch dniach kosz jest przepełniony, a pozostałe brudne ubrania lądują na podłogę, tworząc mało estetyczny widok. Chociażby z tych względów warto rozważyć zaadaptowanie dodatkowego pomieszczenia, które będzie służyło, jako pralnia w domu.

[Zobacz też: Aranżacja kuchni]

Mała pralnia w domu

Mała pralnia w domu w formie osobnego pomieszczenia, to gwarancja tego, że brudne ubrania nie będą leżały na podłodze, a Ty nie będziesz musiał się o nie potykać za każdym razem, gdy wejdziesz do łazienki. Pralnia w domu to zatem nie tylko zachowanie odpowiedniego porządku, ale także większa swoboda. Ponadto w takim miejscu możesz nie tylko przechowywać ubrania, prać je i suszyć. Posłużyć może ono jako pomieszczenie gospodarcze do przechowywania różnych sprzętów domowych, w tym odkurzacza, mopa parowego, deski do prasowania, czy tradycyjnej suszarki.

Pralnia w domu — jakie wyposażenie?

Aby wszystko to jednak miało ład i porządek, pralnię w domu należy wyposażyć nie tylko w dobrej jakości pralkę, czy suszarkę bębnową. Warto również pomyśleć o funkcjonalnych meblach. Najlepiej sprawdzą się tutaj szafy na wymiar do łazienki, które pod względem jakościowym zdecydowanie przewyższają modele do pokoju, czy przedpokoju — są odporne na wilgoć i inne szkodliwe czynniki. Do tego możemy zdecydować się na różnego rodzaju konstrukcję takiej szafy  — proste do zabudowania na całą ścianę, narożne, lub  wnękowe. Pomieszczenia można także uzupełnić o podwieszane i stojące mniejsze szafki, lub inne ciekawe rozwiązania systemowe.

[Zobacz też: Aranżacja łazienki]

Gdzie wyznaczyć miejsce na pralnię w domu?

To, w którym miejscu znajdować się będzie pralnia w domu, zależeć będzie przede wszystkim od możliwości przestrzennych naszego mieszkania. Może być ona zlokalizowana na parterze, poddaszu, a nawet w piwnicy. Najważniejsze jest to, aby jej wnętrze zostało odpowiednio zaprojektowane pod względem funkcjonalności, a także estetyki. Nie jest bowiem powiedziane, że wystrój pralni musi być nudny, nijaki.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Biorąc jednak na pierwszym miejscu funkcjonalność pralni w domu, to przy urządzaniu takiego pomieszczenia, warto rozważyć zakup dużej i pojemnej szafy na wymiar. Rozwiązanie to pozwala dopasować nie tylko wielkość i kształt mebla do danego pomieszczenia, ale także jej kolorystykę. W ten sposób zyskamy sporo dodatkowej przestrzeni do przechowywania o niebanalnym wyglądzie. Warto wiedzieć, że wybierając szafę na wymiar do łazienki, lub pralni możemy pozwolić sobie również na estetyczne zabudowanie pralki.

Pralnia w domu – wybierz meble od sprawdzonego producenta

Jeśli w najbliższym czasie planujesz urządzać pralnię, lub chcesz zmienić wystrój swojej łazienki, umieszczając w jej wnętrzu dużą i pojemną szafę, to z chęcią ją dla Ciebie wykonamy. Super Szafy to doświadczony producent szaf na wymiar do łazienki i pralni, które zachwycają wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Zapewniamy, że każdy element zamówionego mebla będzie spełniał najwyższe kryteria użytkowe, estetyczne oraz jakościowe. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, lub skorzystania z dostępnego na naszej stronie konfiguratora szaf na wymiar.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM