5 Najważniejszych Zalet Mebli Na Wymiar! - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 2

Dostępna na polskim rynku oferta gotowych mebli do mieszkania jest naprawdę szeroka. Znane sieciówki prześcigają się w asortymencie, by móc zaoferować swoim klientom możliwie najlepsze rozwiązania zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Czy jednak gotowe meble z sieciówki mogą w jakikolwiek sposób konkurować meblami wykonanymi na wymiar? Oczywiście, że nie! Meble na wymiar dają nieograniczone możliwości w kreowaniu własnej przestrzeni domowej, dlatego jeśli nadal się wahasz, to z nami poznasz 5 najważniejszych zalet mebli na wymiar.

1. Meble na wymiar są perfekcyjne dopasowane do możliwości przestrzennych wnętrza

Meble na wymiar mają tę przewagę nad gotowymi modelami, że możemy je perfekcyjnie dopasować do możliwości przestrzennych naszego wnętrza. Co to oznacza w praktyce? Nic innego jak to, że sami za pomocą konfiguratora mebli na wymiar możemy zaprojektować swoje meble zarówno pod względem kształtu, jak i wymiaru. Idealnie dopasowując je do wolnej przestrzeni np. w salonie, sypialni, czy przedpokoju jesteśmy w stanie stworzyć nie tylko pełne harmonii wnętrze, ale także zyskać sporo miejsca do przechowywania różnego rodzaju rzeczy osobistych, a także sprzętów domowych. 

Wybór mebli na wymiar pod zabudowę pozwala wykorzystać każdy wolny centymetr w Twoim domu. Co więcej, to także możliwość zabudowania mało estetycznych wnęk w ścianach, wolnej przestrzeni pod schodami, czy trudnych pod względem aranżacyjnym skosów na poddaszu.

[Zobacz też: Aranżacja sypialni]

2. Meble na wymiar są dopasowane do stylu i charakteru danego pomieszczenia

Choć meble na wymiar kojarzą się głównie z meblami kuchennymi na wymiar, to obecnie producenci są w stanie przygotować nam zabudowę dopasowaną do każdego pomieszczenia. Wśród takich propozycji są meble do salonu uwzględniające typowe meblościanki, komody, witryny, regały i konsole, ale także do sypialni, garderoby, czy przedpokoju. Warto również pamiętać, że meble na wymiar mogą rozbudowywać się wraz z Twoim dzieckiem i jego potrzebami, dlatego ich wybór do pokoju młodzieżowego, czy dziecięcego to znacznie lepsza opcja, w porównaniu do gotowych zestawów. 

Niepodważalną zaletą mebli na wymiar czy to do salonu, sypialni, czy kuchni jest możliwość  ich idealnego dopasowania do stylu i charakteru danego pomieszczenia. Mowa tu oczywiście o możliwości doboru spełniających nasze oczekiwania materiałów, z których zostaną wyprodukowane nasze meble, ale także ich koloru i sposobu wykończenia frontów. 

[Zobacz też: Aranżacja przedpokoju]

3. Możliwość dopasowania wnętrza mebli do własnych potrzeb

Kupując gotowe meble w salonie, nie mamy możliwości ich konfiguracji, czy decydowania o tym, jak będzie prezentowało się ich wnętrze — ile będzie miało półek, czy drążki na wieszaki, będą zamontowane na odpowiedniej wysokości. Na szczęście meble, szczególnie szafy na wymiar można dowolnie konfigurować niemal pod każdym względem. To osoba zamawiająca decyduje o tym, ile, gdzie i na jakich wysokościach mają być rozmieszczone półki, oraz czy drążki na wieszaki mają posiadać funkcję obniżającą, czy być przytwierdzone w jednym stałym miejscu. Korzystając z takiej opcji, możemy zaaranżować swoją szafę tak, by idealnie spełniała nasze potrzeby użytkowe.

4. Meble na wymiar dają poczucie estetyki i porządku na najwyższym poziomie

Meble na wymiar, szczególnie szafy produkowane pod wymiar dają możliwość zabudowy od samej podłogi, aż po sufit. Oznacza to, że możemy pozbyć się wielu zakamarków, które tylko zbierają kurz i zmuszają nas do częstszego sprzątania. Warto przy tym pamiętać, że gotowe meble nigdy nie będą doskonale dolegać do ściany, czy mierzyć aż pod sam sufit. 

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

5. Meble na wymiar dają gwarancję jakości wykonania — od projektu, po montaż mebli

Meble produkowane na wymiar, np. przez takiego producenta jak Super Szafy są wykonywane jednostkowo, a zatem nakład włożonej pracy i zaangażowania w projekt jest tutaj ogromny. Takie rozwiązanie w pełni wyklucza masową produkcję, a co za tym idzie, zamówione przez nas meble będą jedyne i niepowtarzalne, a do tego wykonane z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół. Warto również zwrócić uwagę na to, że meble zamawiane od producenta dają możliwość wyboru różnych materiałów — od najtańszej płyty laminowanej, po naturalne drewno. W ten sposób sami możemy zdecydować jak mają się prezentować nasze meble, oraz dostosować rodzaj materiału do naszych możliwości finansowych.

 

Zobacz również

21.10.2023
Szafa jako centrum organizacji wnętrza. Jak dobrze dopasować szafę do pomieszczenia?

W świecie aranżacji wnętrz jednym z kluczowych elementów, który wpływa zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę pomieszczeń, jest szafa na wymiar. To wyjątkowe rozwiązanie pozwala na dostosowanie mebli do konkretnych potrzeb i przestrzeni, co sprawia, że staje się ona centralnym punktem organizacji wnętrza. Szafa na wymiar może znaleźć swoje zastosowanie w różnych pomieszczeniach, takich jak […]

Zobacz więcej
14.10.2023
Trendy w projektowaniu szaf na wymiar — jakie materiały, kolory i style dominowały w 2023 roku?

Szafy na wymiar stanowią kluczowy element wystroju niemal każdego wnętrza. Taki mebel pozwala nie tylko na wygodne przechowywanie naszych ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku. Nic więc dziwnego, że od kilku lat szafy tworzone na wymiar nie schodzą z pierwszych miejsc list mebli wybieranych do domu. Jakie kolory, materiały i style szaf na wymiar dominowały […]

Zobacz więcej

Szafy Na Wymiar
sprezentuj sobie
12% zniżki

-12%

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM