Wspólna Szafa Na Ubrania, Czyli O Tym, Jak Uniknąć Domowego Konfliktu zdjęcie nr 2

Domowe konflikty zdarzają się nader często, a jednym z ich przyczyn może okazać się wspólne dzielenie szafy. Brak odpowiedniej ilości miejsca, niechlujnie poukładane ubrania, zabierające dodatkową przestrzeń, to tylko niektóre z problemów, które spotykają użytkowników zwykłych szaf. Jak możemy temu zaradzić? Czy duża garderoba to jedyne wyjście z sytuacji, gdy frustracja wśród współlokatorów zaczyna narastać? Podpowiadamy!

Wspólna szafa na ubrania — czy to dobry pomysł?

Dobrze dopasowana szafa na ubrania to taka, która zaspokoi zarówno potrzeby użytkowe każdego z domowników, jak i  estetyczne. W sytuacji, gdy mebel ten ma być dzielony z partnerem lub współlokatorem, to wówczas warto rozważyć zakup szafy na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli bowiem w sposób indywidualny dopasować nie tylko wielkość mebla do możliwości przestrzennych miejsca, w którym ma stanąć, ale także indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Bardzo ważną kwestią przy wyborze szafy ubraniowej jest również właściwy dobór jej rodzaju oraz wyposażenia wnętrza. Jeśli chodzi o model szafy, to doskonale sprawdzają się tutaj szafy przesuwne, które ze względu na przesuwny system otwierania drzwi nie wymagają dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu.

[Sprawdź nasz Konfigurator szaf i drzwi przesuwnych]

Natomiast dobór akcesoriów do wyposażenia wnętrza szafy może się różnić zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Panie, które w swojej garderobie w znaczącej przewadze mają sukienki, powinny zaopatrzyć się w dodatkowe drążki do szafy, Panowie zaś w specjalne półki, lub wieszaki na krawaty.

Jak zaplanować wnętrze współdzielonej szafy?

Planując wspólną szafę na ubrania, należy wziąć pod uwagę zarówno potrzeby jednej, jak i drugiej strony. Ważne, aby każdy z użytkowników miał wydzieloną osobną przestrzeń, która nie będzie w żaden sposób kolidowała z potrzebami drugiej osoby. W organizacji wnętrza wspólnej szafy pomogą Ci trzy z pozoru błahe zasady, jednak wdrażając je w życie, mogą sporo rzeczy uprościć. Oto one:

  1. Szafa ubraniowa podzielona na strefy — każdy użytkownik szafy przesuwnej powinien mieć wydzieloną osobną strefę, w której z powodzeniem będzie mógł pomieścić wszystkie swoje ubrania i inne rzeczy osobiste. Wydzielając konkretną strefy w szafie, nie muszą być one dzielone w stosunku 50/50. Lepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie jej do konkretnych potrzeb użytkowych danej osoby.
  2. Dopasowanie strefy do warunków fizycznych danej osoby — w tym punkcie chodzi przede wszystkim o to, aby każdy użytkownik szafy na wymiar miał łatwy dostęp do swoich rzeczy. Z reguły bywa tak, że jedna osoba jest niska, druga zaś bardzo wysoka, dlatego zamontowanie półek w szafie na jednej wysokości kompletnie mija się z celem.
  3. Indywidualne dopasowanie wnętrza szafy — współdzielona szafa ubraniowa wcale nie musi być identyczna z każdej strony. Wręcz przeciwnie, lustrzane odbicie każdego ze skrzydeł staje się mało praktyczne w stosunku do różnych potrzeb użytkowników. Dlatego jeszcze przed wyborami szafy na wymiar warto zwrócić uwagę na to, ile każda z osób ma rzeczy, w jaki sposób będą one przechowywane (poukładane na półkach, czy na wieszakach) i wówczas można spokojnie zaplanować rozstaw szafy, dopasowany do konkretnych potrzeb.

[Zobacz też: Aranżacja pokoju dziecięcego]

Czy duża garderoba pomoże uniknąć konfliktów rodzinnych?

Osoby, które pomimo wdrożenia wszystkich naszych wskazówek, nie są w stanie dojść do porozumienia w kwestii dzielenia szafy, mają tylko jedno wyjście  z sytuacji — stworzyć dużą i przestronną garderobę. Najlepiej, gdyby było to osobne pomieszczenie, które da możliwość przechowywania ubrań wszystkich domowników.

W garderobie, tak jak i w innych miejscach w domu doskonale sprawdzą się szafy przesuwne, których wymiary i kształt można z powodzeniem dopasować do możliwości przestrzennych takiego pomieszczenia. Większość producentów, w tym firma Super Szafy jest w stanie wyprodukować duże szafy do garderoby na całą ścianę, modele w kształcie litery L, a także litery U. Różne rozwiązania aranżacyjne pozwolą stworzyć optymalne warunki do przechowywania nie tylko ubrań, ale także innych akcesoriów, w tym sprzętów domowych.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do garderoby]

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM