Wiosenne Porządki W Szafie W 3 Prostych Krokach - Superszsafy zdjęcie nr 2

Pierwsze cieplejsze promienie słońca skłaniają nas do tego, aby zrzucić ciężkie i grube ubrania, na rzecz lekkich i przewiewnych. Niestety, wiąże się to z gruntownymi porządkami w garderobie, w której na pierwszym planie zamiast kurtek i płaszczy powinny znaleźć się modne cygaretki i przewiewne koszule. Jak zabrać się za wiosenne porządki w szafie, aby przebiegły szybko i sprawnie? Podpowiadamy!

Duża i pojemna szafa to podstawa

Pierwszym kluczem do sukcesu w przeprowadzeniu wiosennych porządków jest znalezienie odpowiedniej ilości miejsca na wszystkie ubrania – zarówno te jesienno-zimowe, jak i wiosenno-letnie. Aby móc cieszyć się taką możliwością dobrze jest posiadać w domu dużą i pojemną szafę. Zdecydowaną alternatywą jest szafa na wymiar do garderoby, która pozwoli pomieścić wszystkie ubrania, a nawet akcesoria i gadżety.

Osoby dysponujące osobną garderobą z pewnością takową szafę posiadają, jednak warto wiedzieć, że tego typu meble spełniają swoją funkcję także w małych mieszkaniach. Można z powodzeniem wybrać szafę przesuwną, której drzwi nie potrzebują dodatkowego miejsca na otwieranie, dzięki czemu wnętrze staje się bardziej ergonomiczne. Szafę na wymiar można z powodzeniem ulokować w sypialni, przedpokoju, a nawet salonie.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Dopasuj ilość półek, szuflad i drążków do własnych potrzeb

Rozmiar szafy powinien być zawsze dopasowany do indywidualnych potrzeb domowników. Aby zatem wiosenne porządki w szafie mogły przebiegać sprawnie, warto wyposażyć meble w odpowiednią ilość półek, szuflad i drążków. Półki sprawdzą się na ubrania, które można złożyć, w szufladach można z powodzeniem przechowywać bieliznę, a na drążkach odzież przeznaczoną do powieszenia na wieszakach.

Wiosenne porządki w 3 prostych krokach!

Krok 1: Wyjmij ubrania z szafy i wyczyść jej wnętrze

Wiosenne porządki zawsze warto rozpocząć od czynności sprzątających. Wyjmij zatem wszystkie ubrania znajdujące się w szafie i dokładnie umyj znajdujące się w jej wnętrzu półki i szuflady. Nie należy zapominać o przetarciu drążków, na których również osadza się kurz i pył z materiałów.

Krok 2: Posegreguj ubrania

Wiele osób, szczególnie kobiet powtarza, że nie ma w co się ubrać, pomimo że szafa w garderobie zapełniona jest po brzegi. Aby ułatwić sobie zadanie tworzenia wiosenno-letnich stylizacji warto posegregować ubrania i sprawdzić, czy oby na pewno wszystkich ich potrzebujesz. Warto je wcześniej przymierzyć, by mieć dokładny obraz tego, jak się prezentują. Warto bowiem pozbyć się rzeczy, które nie nadają się do noszenia, lub po prostu Ci nie pasują. Pamiętaj jednak, by nie wyrzucać ich do kosza, być może jest ktoś w Twojej okolicy, komu sprawią radość.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Krok 3: Zabezpiecz zimową odzież, a wiosenno-letnią ułóż w szafie

Po każdej zimie należy dokładnie przejrzeć odzież, wyprać ją i schować głęboko do szafy. Aby nie zajmowała ona jednak zbyt dużo miejsca, warto zastosować np. worki próżniowe, które pozwolą zyskać dodatkową przestrzeń, a przy tym odzież będzie odpowiednio zabezpieczona do kolejnej zimy.

Ostatnim etapem wiosennych porządków w szafie jest ułożenie wiosennych i letnich stylizacji w szafie. Pamiętaj jednak, aby ubranie, które można poskładać, ułożyć na półkach, zaś materiały gniotące się powiesić na wieszakach.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM