Szkło Mleczne - Gdzie I Dlaczego Warto Je Stosować? - Superszafy zdjęcie nr 2

Mleczne szkło cieszy się ogromną popularnością wśród osób ceniących nowoczesne, lecz stonowane aranżacje. Nic więc dziwnego, że znajduje zastosowanie zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i biurowych. Do jakich celów można wykorzystać szkło lacomat i jakie są jego najważniejsze zalety o tym przeczytasz w naszym wpisie. Zapraszamy!

Czym jest szkło mleczne?

Szkło mleczne, inaczej nazywane także szkłem matowym to bardzo popularny materiał wykorzystywany nie tylko przez profesjonalnych projektantów wnętrz, ale także osoby prywatne. Z jego pomocą można uzyskać oryginalny, ale jednocześnie spójny charakter wnętrza. Szkło matowe doskonale współgra bowiem wszystkimi innymi dodatkami. Jest także całkowicie neutralny w stosunku do innych kolorów stosowanych w pomieszczeniach, dzięki czemu można z powodzeniem tworzyć nawet najmniej oczywiste połączenia.

[Zobacz też: Zabudowy przedpokoju]

Szkło mleczne występuje najczęściej w dwóch podstawowych odmianach — jako szkło lacomat i szkło decormat. Obydwa materiały różni sposób wytwarzania:

  • Szkło lacomat — tego rodzaju szkło cechuje warstwa lakieru nałożona na jedną stronę, która nadaje mu matowego, pół transparentnego wyglądu. Strona ta ze względu na wysokie właściwości ochronne lakieru wykazuje zdecydowaną odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i promienie UV. Jest także odporna na wpływ detergentów, dzięki czemu utrzymanie szyby w czystości jest bardzo łatwe.
  • Szkło decormat — to rodzaj szkła satynowego, które powstaje w procesie trawienia w kwasie jednej z jego stron. Cechą charakterystyczną tej strony jest zwiększona szorstkość, i matowość, natomiast druga strona pozostaje całkowicie gładka. W przeciwieństwie do szkła lacomat, szkło decormat może być hartowane, dzięki czemu  jest bardziej przezroczyste i przepuszcza więcej światła.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Zastosowanie szkła mlecznego we wnętrzach

Szkło matowe wykorzystywane jest przede wszystkim do produkcji różnego rodzaju mebli. Mowa tu nie tylko o eleganckich witrynach, czy komodach, ale także dużych i pojemnych szafach. Szafy ze szkłem lacomat  prezentują się bardzo elegancko, a jednocześnie minimalistycznie. Meble ze szklanymi frontami będą pięknie prezentowały się w każdej garderobie, sypialni, przedpokoju, a nawet łazience. Co więcej, szkło lacomat bardzo często wykorzystywane jest do produkcji frontów w meblach kuchennych.

Warto jednak wiedzieć, że szkło mleczne w tym lacomat wykorzystywane jest również do tworzenia drzwi przesuwnych wewnętrznych, tzw. przejściowych. Mogą także pełnić funkcję ścianki działowej oddzielającą konkretne strefy we wnętrzu.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM