Szkło Lacobel - Jego Właściwości I Zastosowanie - Superszafy zdjęcie nr 2

Lacobel to modna propozycja szkła ozdobnego bardzo chętnie wykorzystywana w aranżacjach wnętrz zarówno w stylu nowoczesnym, jak i industrialnym. Można je z powodzeniem stosować jako element wykończeniowy we wszystkich pomieszczeniach — kuchni, pokoju, przedpokoju i łazience. Wykorzystując ten element we własnej aranżacji, można zyskać oryginalny, piękny i funkcjonalny charakter wnętrza. Co warto wiedzieć o szkle lacobel? Jakie są jego właściwości i gdzie dokładnie jest wykorzystywane? 

Co to jest szkło lacobel?

Szkło lacobel to najprościej rzecz ujmując idealnie gładka tafla szkła powstająca przy wykorzystaniu specjalnej technologii float. Tego rodzaju szkło ozdobne powstaje ze sklejenia przynajmniej dwóch warstw szyby i dwóch warstw folii. Dzięki temu uzyskany egzemplarz jest solidnie wykonany i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwą zaletą tego typu materiału jest łatwość w utrzymaniu czystości — gładką powierzchnię można szybko i wygodnie przetrzeć miękką ściereczką z mikrofibry.

Szkło lacobel zyskało na popularności przede wszystkim ze względu na jego uniwersalny charakter. Z powodzeniem można dostosować jego grubość, kolor i wzornictwo do indywidualnych potrzeb. Doskonałym tego przykładem są szafy na wymiar z lacobelem, które z powodzeniem dopasujesz nie tylko do możliwości przestrzennych swojego pomieszczenia, ale także pod względem wizualnym.  Można zdecydować się na szkło w jednolitym, wybranym przez siebie kolorze, lub postawić na oryginalną grafikę na szkle.

Zastosowanie szkła lacobel

Szkło lacobel łączy w sobie zalety użyteczności i modnego designu. Może być z powodzeniem stosowany jako element wykończeniowy w kuchniach, łazienkach i jako wypełnienie mebli.

Szkło lacobel w kuchni

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w których szkło lacobel najlepiej spełnia swoją funkcję. Stosuje się go jako zamiennik tradycyjnych płytek ceramicznych, zazwyczaj umieszczanych w przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi. Można zdecydować się na minimalistyczne i jednolite szkło, lub uatrakcyjnić jego wygląd konkretną grafiką. W ten sposób wnętrze nabierze zupełnie odmiennego charakteru i będzie prezentowało się bardzo ciekawie.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Szkło lacobel w łazience

Szkło lacobel równie interesująco prezentuje się w łazienkowych wnętrzach. Możliwość umieszczenia na tego typu materiale grafiki 3D sprawi, że niewielkie pomieszczenie stanie się przestronniejsze. Bardzo popularną formą wykorzystania szkła lacobel jest umiejscowienie dużych płytek na jednej ze ścian. Może to być ściana znajdująca się za wanną, lub prysznicem.

Meble z lacobelu

Popularność lacobelu i jego uniwersalne zastosowanie sprawiło, że poza dekoracjami ścian w pomieszczeniach zaczęto również dekorować nim meble. Dziś ogromnym zainteresowaniem cieszą się szafy z frontami ze szkła lacobel , które z jednej strony oferują wysoką jakość użytkową, z drugiej zaś pięknie się prezentują.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Do produkcji szaf z lacobelem wykorzystuje się szkło o grubości 6 mm, dzięki czemu materiał ten jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym pęknięcia i zarysowania.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM