Szafy Na Wymiar - Inspiracje Dla Stylu Skandynawskiego - Superszafy zdjęcie nr 2

Powszechnie uwielbiany za połączenie minimalizmu i lekkiego, przytulnego klimatu — o czym mowa? Oczywiście o stylu skandynawskim. Gości on obecnie w niejednych domowych wnętrzach i nic nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie miało się coś w tej kwestii zmienić. Jak stworzyć minimalistyczny styl skandynawski w swoim wnętrzu? Jakie meble i dodatki do mieszkania wybrać? Jakie kolory, kształty i formy zastosować? 

Styl skandynawski we wnętrzach — jak na nas oddziałuje?

Czy wiesz, że styl skandynawski może pozytywnie oddziaływać na nasze codzienne samopoczucie? Takie działanie wynika przede wszystkim z delikatnych, jasnych tonacji kolorystycznych, które dają we wnętrzu poczucie przestronności. Stosując pewne triki aranżacyjne wplecione w styl skandynawski możemy nawet na kilku metrach kwadratowych sprawić, że tak mały metraż będzie w rzeczywistości wydawał się znacznie większy i jak już wspomnieliśmy, da poczucie przestronności.

[Sprawdź nasz Konfigurator szaf i drzwi przesuwnych]

Szafy w stylu skandynawskim — co je charakteryzuje?

Meble w stylu skandynawskim, w tym szafy na wymiar charakteryzują się prostym, minimalistycznym wykonaniem zarówno jeśli chodzi o kształty, jak i kolorystykę. Wśród szaf w stylu skandynawskim trudno o bogate zdobienia, czy nietuzinkowe ekskluzywne dodatki. Tutaj liczy się prostota poparta wysoką funkcjonalnością. I choć w wielu przypadkach wybór takiego mebla uzależniony jest od możliwości finansowych danej osoby, to z całą pewnością możemy stwierdzić, że szafa w stylu skandynawskim zawsze będzie doskonale się prezentować, niezależnie od tego, ile za nią zapłacimy.

Jeśli chodzi o kolory szaf na wymiar, to jak już wcześniej wspomnieliśmy, dominują tu jasne barwy, w tym biel i odcienie szarości, które łączy się z elementami naturalnego drewna.  Jeśli zaś chodzi o sam rodzaj, czy kształt  takiego mebla, to tutaj możemy z powodzeniem zrealizować swoje własne preferencje. Zarówno szafy w linii prostej, jak i szafy narożne będą doskonale komponowały się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Również system otwierania drzwi takiej szafy może być różny. Choć obecnie ogromną popularnością cieszą się szafy przesuwne, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać do takiego wnętrza szafę uchylną.

[Zobacz też: Aranżacja poddasza]

Szafa na wymiar w stylu skandynawskim

Chcąc wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie, warto zastanowić się nad zakupem szafy pod wymiar. Taki mebel daje nieograniczone możliwości nie tylko w kreowaniu własnego stylu skandynawskiego, ale także dostosowania jej do możliwości przestrzennych danego pomieszczenia, a także konkretnych potrzeb użytkowych.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM