Funkcjonalna Szafa Do Pomieszczenia Gospodarczego Na Wymiar zdjęcie nr 1

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego, można idealnie urządzić przestrzeń. O czym pamiętać? Podpowiadamy poniżej.

Czym kierować się przy wyborze szaf na wymiar do pomieszczenia gospodarczego?

Wybierając meble do pomieszczenia gospodarczego, warto postawić na jakość i trwałość. Dobrym wyborem będą szafy na wymiar wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach nieogrzewanych, w którym panuje wysoka wilgoć. Dodatkowym plusem mebli na wymiar do pomieszczenia gospodarczego jest możliwość ich dopasowania do potrzeb użytkownika. Odpowiednio konstruując zabudowę, można nie tylko zyskać funkcjonalne półki, idealne do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, ale też pojemne szuflady, szafę na szczotki, mopy do mycia podłóg, wiadra i inne artykuły do sprzątania. Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego pozwalają także estetycznie zabudować sprzęt AGD – pralkę czy suszarkę. W zależności od sposobów wykorzystania tego rodzaju wnętrza istnieje również możliwość zorganizowania przestrzeni na przechowywanie brudnej odzieży czy miejsca na pojemniki do segregacji odpadów.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar do różnych pomieszczeń]

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu szaf na wymiar do pomieszczenia gospodarczego?

Elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas projektowania szaf na wymiar do pomieszczenia gospodarczego, jest wiele. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na szafę na akcesoria do sprzątania. Dobrym wyborem będzie połączenie półek z szufladami, ale też wąskiej i wysokiej wolnej przestrzeni, która pomieści mopa, odkurzacz, deskę do prasowania czy inne duże akcesoria. W przypadku części z półkami koniecznie należy zwrócić uwagę na ich udźwig. Jeśli mają się mieścić na nich ciężkie przedmioty, warto wybrać te o maksymalnym udźwigu. Sprawdzą się one nie tylko do przechowywania akcesoriów do sprzątania, ale też mogą posłużyć jako spiżarka. Ważna jest także głębokość szafy na wymiar – nie powinna ona być zbyt głęboka, gdyż utrudni to bezproblemowe korzystanie z dalszej części półek.

Czy warto inwestować w szafę na wymiar do pomieszczenia gospodarczego?

Wiele osób zastanawia się, czy inwestycja w szafę na wymiar do pomieszczenia gospodarczego jest opłacalna. Często jest to miejsce ulokowane na uboczu, z dala od widoku gości, a już z pewnością zamknięte. Po co więc inwestować w kosztowne szafy na wymiar? Część osób z pewnością zdecyduje się na ich zastąpienie przypadkowymi meblami, aczkolwiek warto pamiętać, że pomieszczenie gospodarcze, jest tak samo ważne, jak wszystkie inne. Utrzymanie porządku w nim, ale też stworzenie estetycznej aranżacji, nie tylko ułatwi korzystanie z wnętrza i utrzymanie czystości, ale przede wszystkim sprawi, że chętniej będziemy do niego zaglądać.

Ponadto, meble na wymiar do pomieszczenia gospodarczego pozwalają idealnie zaaranżować przestrzeń. Jak wiadomo, wnętrza przeznaczone na takie wykorzystanie są najczęściej niewielkie, często trudno ustawne. W efekcie samodzielne dopasowanie gotowych mebli nie jest łatwym zadaniem, wręcz przeciwnie – niezwykle trudnym. Dodatkowo wpasowanie ich w układ sprzętu AGD czy innych elementów może sprawić jeszcze większą trudność.

Warto również zwrócić uwagę na jakość. Gotowe meble modułowe dostępne w sklepach w niższej cenie, są również niższej jakości. Są wykonane z niskiej jakości surowców, a w efekcie nie są na tyle wytrzymałe. Inwestycja w meble na wymiar dobrej jakości to inwestycja na długie lata. Pomieszczenie gospodarcze to bowiem wnętrze, którego aranżację rzadko się zmienia.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM