Szafa Z Drzwiami Przesuwnymi Czy Uchylnymi - Co Wybrać? - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 1

 

Szafa na wymiar to funkcjonalne rozwiązanie umożliwiające zagospodarowanie wolnej przestrzeni w domu zgodnie z własnymi preferencjami. Wybierając ją zamiast gotowych mebli z salonu nie tylko zyskujemy możliwość praktycznego wykorzystania trudnej aranżacyjnie przestrzeni, lecz także zdobywamy szansę dopasowania parametrów i wyglądu szafy do swoich oczekiwań.

Zdecydowałeś się na montaż szafy na wymiar w swoim domu? Wspaniale! Teraz pora ustalić jak ma ona wyglądać. Musisz wybrać jej design, kolor, wielkość, wyposażenie, materiał, z którego zostanie wykonana i sposób otwierania drzwi. Sporo tego? Nie martw się! Małymi kroczkami dojdziemy do sukcesu. Zacznijmy od tego jaki system drzwiowy wybrać.

Kiedy warto wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi?

Szafy z drzwiami przesuwnymi dobrze sprawdzą się zwłaszcza w tych pomieszczeniach, gdzie nie ma zbyt wiele wolnego miejsca bezpośrednio przed meblem. To świetne rozwiązanie w przypadku wąskich korytarzy, małych sypialni, niedużych łazienkach i ciasnych wnęk. Wybierając szafę z drzwiami przesuwnymi możesz raz na zawsze pożegnać się z sytuacją, kiedy otwarte drzwi szafy stoją Ci na przeszkodzie swobodnego przejścia przez korytarz.

System drzwi przesuwnych dobrze sprawdzi się również jako element zabudowy różnorakich nieustawnych wnęk np. przestrzeni pod schodami lub na poddaszu. Wybierając to rozwiązanie miejsca o niskim potencjale aranżacyjnym mogą nabrać zupełnie nowego charakteru i funkcjonalności.

Kiedy warto postawić na drzwi uchylne?

Mimo ogromnej popularności szaf z drzwiami przesuwnymi, modele bazujące na systemie drzwi uchylnych również nie wychodzą z mody. Dzięki temu, że łączą w sobie prostotę i wysoki komfort użytkowania, szafy z drzwiami uchylnymi są ponadczasowe i znakomicie sprawdzają się m.in. w mieszkaniach urządzonych w minimalistycznym stylu. Brak metalowych profili, szyn, a niekiedy nawet gałek pozwala na schludne zabudowanie wolnej przestrzeni i stworzenie prostej, niczym niezmąconej powierzchni, będącej idealną bazą do dalszych zabiegów aranżacyjnych. Jedyne o czym trzeba pamiętać wybierając meble z drzwiami uchylnymi to odpowiednia ilość wolnej przestrzeni przed szafą niezbędna do jej bezkolizyjnego otwierania i zamykania.

Drzwi przesuwne czy drzwi uchylne – co wolisz?

Wybierając system drzwiowy do szafy na wymiar warto również uwzględnić własne przyzwyczajenia. Przykładowo, jeśli na co dzień korzystamy z szafy we dwoje z partnerem lepszym rozwiązaniem będzie szafa z drzwiami uchylnymi umożliwiająca równoczesne korzystanie z wnętrza całej szafy dwóm osobom na raz.

Jedna szafa, dwa rozwiązania

Wybierając szafę na wymiar mamy możliwość idealnego dopasowania mebla do własnych oczekiwań. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby w części szafy zamontować drzwi przesuwne, w części uchylone, a część pozostawić nieosłoniętą, np. w postaci regału. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM