Nowoczesna Szafa Do Biura - Na Co Zwrócić Uwagę? - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

Duża i pojemna szafa stanowi niezbędny element wyposażenia każdego biura i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Czy jednak jest to mebel czysto użytkowy, czy może pełnić także inne ważne funkcje w biurze? W czym tkwi fenomen szaf biurowych produkowanych na wymiar? Przeczytaj nasz wpis, a uzyskasz wszystkie odpowiedzi na zadane powyżej pytania. Zapraszamy!

Nowoczesna szafa biurowa – jaką pełni funkcję?

Dobrze zaaranżowane i wyposażone biuro sprawia, że produktywność pracowników wzrasta. Nie od dziś bowiem wiadomo, że w dobrze wyposażonym i ładnym biurze pracuje się znacznie łatwiej i przyjemniej. Dlatego już na etapie projektowania takiego pomieszczenia warto rozważyć zakup dużej i pojemnej szafy biurowej. Jej obecność pozwala w pełni zapanować nad organizacją całej dokumentacji oraz zapewnić jej bezpieczne przechowywanie.

Jednak szafa w biurze poza aspektem czysto użytkowym może także pełnić funkcję dekoracyjną takiego pomieszczenia. Idealnie dopasowana zarówno pod względem wymiarów, jak i estetyki szafa biurowa będzie dopełnieniem całości aranżacji. Nie można również pominąć doboru odpowiedniej kolorystyki, która dobrze dopasowana zdecydowanie zwiększy walory estetyczne takiego pomieszczenia.

Jakość zawsze ma znaczenie

Szafy biurowe to przede wszystkim meble użytkowe, dlatego bardzo ważna jest ich jakość wykonania. Dlatego przed zakupem takiego mebla warto zapoznać się z opinią innych klientów o danym producencie, a także sprawdzić jakie materiały są wykorzystywane do produkcji tego typu szaf.

Niezawodność szaf biurowych jest bowiem kluczem do sukcesu dobrze prosperującej firmy. Meble biurowe powinny być wykonane z solidnych materiałów, jak chociażby płyta laminowana o grubości minimum 18 cm, lub drewna naturalnego. W przypadku przechowywania ważnej dokumentacji można także pokusić się o wybór szafy biurowej z metalu i zamykanej na solidny zamek. W ten sposób można uniknąć sytuacji, w których ważna dokumentacja wpada w niepowołane ręce.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Szafa biurowa uchylna, czy przesuwna?

Tego typu pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób mających w planach aranżację nowego biura, lub wymianę starych mebli biurowych na nowe. Czy zatem szafy z drzwiami uchylnymi sprawdzą się w biurze? Według nas jest to rozwiązanie, które powoli odchodzi w zapomnienie. Szafy uchylne ustępują bowiem miejsca szafom przesuwnym, które oferują zdecydowanie większy komfort użytkowania i nowocześniejszy design. Ponadto szafy biurowe z systemem drzwi przesuwnych są bardziej ergonomiczne – nie wymagają dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwi. Wybierając szafę przesuwną do biura, można zaoszczędzić sporo wolnego miejsca.

[Zobacz też: Aranżacja poddasza]

Szafa biurowa z cichym domykiem — dla zwiększenia komfortu pracy

Szafy biurowe powinny cechować się nie tylko wysoką funkcjonalnością, estetyką wykonania czy ergonomiczną budową, ale powinny także zapewniać możliwie najwyższe standardy obsługi. Co to oznacza w praktyce? Tyle że drzwi w tego tupu szafach, powinny przesuwać się płynnie i cicho. W ten sposób unikniemy zbędnych hałasów.

Szafa biurowa wyposażona w zamki i systemy zbrojeniowe

Każde biuro rządzi się swoimi prawami, jednak mają one jedną wspólną cechę — ważne dokumenty, materiały, czy sprzęty biurowe muszą być odpowiednio chronione. Dlatego wybór szafy na wymiar otwiera możliwość doboru odpowiednich zabezpieczeń. Można zdecydować się na szafy biurowe zamykane na klucz, które w sposób prosty, ale skuteczny ograniczą dostęp do ważnej dokumentacji osobom postronnym. Warto również zwrócić uwagę na możliwość połączenia zamka z tzw. blokadą pionową, która dodatkowo chroni przed wyjęciem drzwi z toru. W ten sposób będziemy pewni, że cała zawartość szafy jest bezpiecznie chroniona.

 

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM