Szafa Wnękowa W Stylu Skandynawskim - Czy To Możliwe? - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

 

Styl skandynawski skradł serca wielu z nas. Jasne barwy, prostota i niewymuszona elegancja sprawiają, że to jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich ostatnich lat, idealnie pasujący do każdego z pomieszczeń w domu. Mimo wszechobecnej bieli i szarości, pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim nie wydają się być chłodne, a wręcz przeciwnie, są przytulne, ciepłe i pełne wdzięku. Mimo grającego pierwsze skrzypce minimalizmu, są wysoce funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.

Planujesz aranżację mieszkania w stylu skandynawskim i zastanawiasz się czy szafa wnękowa to dobry pomysł? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Poniżej znajdziesz szereg wskazówek jak zaprojektować szafę wnękową tak, aby pięknie dopełnia aranżację, a przy tym była w pełni funkcjonalna. Przyjemnej lektury!

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski to jeden z najpopularniejszych stylów aranżacyjnych ostatnich lat. Do jego cech charakterystycznych można zaliczyć prostotę formy, jasną kolorystykę i silne nawiązanie do natury. W odróżnieniu od stylu glamour i industrialnego, styl skandynawski jest przytulny, ciepły i nastrojowy. Meble i dodatki znajdujące się w pomieszczeniach urządzonych w tym stylu są zarazem estetyczne, jak i praktyczne, w związku z czym jest tu naprawdę niewiele przedmiotów pełniących jedynie funkcję dekoracyjną. Funkcję ozdób w mieszkaniach w stylu skandynawskim pełnią zazwyczaj przedmioty takie jak poduszki, koce, naczynia oraz rośliny zielone.

[Zobacz też: Aranżacja przedpokoju]

Szafa wnękowa w stylu skandynawskim – czy to możliwe?

Cechą charakterystyczną mebli w stylu skandynawskim jest ich kolorystyka. Królują tu białe szafki oraz takie w kolorze jasnego drewna, np. sosny, dębu lub klonu. Zwłaszcza te na wysokich drewnianych nóżkach odgrywają główną rolę w aranżacjach w stylu skandynawskim, jednak czy to oznacza, że nie ma tu miejsca na szafę wnękową? Otóż wcale nie! Szafy wnękowe w stylu skandynawskim również nie należą do rzadkości. Ich bezsprzeczna funkcjonalność i wysoki komfort użytkowania świetnie wpisują się w założenia stylu, dzięki czemu są znakomitym uzupełnieniem pomieszczeń.

Najlepsze miejsce na szafę wnękową w stylu skandynawskim

Szafy wnękowe w stylu skandynawskim są znakomitym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia bez wyjątku. Znajdzie się dla nich miejsce zarówno w salonie, jadalni czy sypialni, jak również w garderobie, kuchni, a nawet łazience. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu wolnej przestrzeni, szafy wnękowe są bardzo pojemne czym wykluczają konieczność zakupu dodatkowych mebli i tym samym pozwalają zachować prostotę i minimalizm we wnętrzach.

[Zobacz też: Zabudowy przedpokoju]

Szafa na wymiar w stylu skandynawskim – jak zaprojektować?

Projektując szafę wnękową w stylu skandynawskim warto skupić się na kolorystyce mebla. Na szczególną uwagę zasługują tu biel oraz jasne drewno. Mogą one występować razem, np. w postaci szafy z białymi frontami i drewnianą obudową, jak również pojedynczo. Aranżując szafę na wymiar w stylu skandynawskim można pokusić się o montaż lustra na jednym z frontów szafy, które będzie pełnić funkcję praktyczną, a przy tym optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenie, w którym stoi szafa. Nie warto jednak decydować się na drzwi przesuwne wykończone metalowymi profilami. Szara, zimna powierzchnia okuć mogłaby zaburzyć odbiór szafy i zwyczajnie nie pasować do pomieszczenia. Znacznie lepiej postawić na szafę wnękową w stylu skandynawskim z drzwiami uchylnymi.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Szafa wnękowa jako element aranżacji w stylu skandynawskim – czy warto?

Szafa na wymiar jest świetnym uzupełnieniem aranżacji w stylu skandynawskim. Z jednej strony jest niezwykle praktyczna i umożliwia funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni nawet w mało dogodnych miejscach, np. pod schodami, z drugiej natomiast stanowi znakomite tło dla pozostałych mebli i sprzętów, a nawet sama w sobie może pełnić funkcję dekoracyjną.

 

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM