Szafa Pod Skosem, Czyli Jak Praktycznie Urządzić Poddasze - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

Szafa ze skosem to jeden z najbardziej praktycznych mebli z punktu widzenia aranżacji poddasza. Choć jej zaprojektowanie wymaga znacznej wiedzy, a montaż doświadczenia, odpowiednio przygotowana jest funkcjonalna, estetyczna wizualnie i komfortowa w użytkowaniu. Z jednej strony umożliwia maksymalne zagospodarowanie trudnej aranżacyjnie przestrzeni w domu, z drugiej natomiast ze względu na dużą pojemność jest świetnym miejscem do przechowywania.

Zastanawiasz się jak zaprojektować szafę pod skosem tak, aby wzorowo spełniała swoją funkcję? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, że nie taki diabeł straszny! Korzystając z naszych wskazówek bez dwóch zdań poradzisz sobie z tym zadaniem i zagospodarujesz przestrzeń na poddaszu najlepiej jak to możliwe!

Dlaczego szafa ze skosem to najlepszy wybór na poddasze?

Ze względu na możliwość dopasowania wymiarów i kształtu szafy do swoistych cech danego pomieszczenia, szafa na wymiar to najlepszy sposób na funkcjonalną aranżację poddasza. Decydując się na to rozwiązanie zyskujemy możliwość idealnego wkomponowania szafy w miejsce, gdzie ma się ona znajdować, niezależnie od tego czy któryś z boków miałby być wyższy, niższy lub ścięty pod skosem. Ponadto, wybierając szafę pod skosem nie tylko możemy optymalnie dopasować mebel do kształtu pomieszczenia, lecz także zaprojektować jej wygląd, wnętrze i sposób otwierania, otrzymując w efekcie mebel idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb.

[Zobacz też: Aranżacja poddasza]

Jakie drzwi do szafy na wymiar na poddasze?

Jedną z pułapek w jakie można dać się złapać projektując szafę na wymiar na poddasze jest niewłaściwy dobór systemów drzwiowych. Zasadniczo można tu stosować zarówno drzwi przesuwne, jak i uchylne, a nawet połączyć oba rozwiązania w jednym meblu czy też pozostawić niczym nieosłoniętą przestrzeń regałową. Wszystko zależy od tego gdzie miałaby się znaleźć szafa pod skosem, ile jest wokół niej miejsca i które opcje są możliwe do zastosowania w konkretnym przypadku.

Drzwi przesuwne w szafach pod skosem to dobry wybór w przypadku małych pomieszczeń, gdzie tuż obok szafy ma stanąć łóżko, biurko lub inny mebel. Drzwi przesuwne przemieszczają się w jednej płaszczyźnie w związku z czym przestrzeń bezpośrednio przed szafą nie jest potrzebna, aby dostać się do środka. Ponadto, w przypadku szaf ze skosem bywa, że niekiedy jedynym możliwym rozwiązaniem jest system drzwi przesuwnych, ponieważ drzwi uchylne mogłyby zwyczajnie haczyć o sufit.

W nieco bardziej przestrzennych pomieszczeniach można sobie pozwolić na montaż szafy na wymiar z drzwiami uchylnymi. Można wówczas komfortowo podzielić szafę na segmenty i zorganizować jej wnętrze według własnych potrzeb.

[Zobacz też: Szafy pod schody]

Jak urządzić wnętrze szafy pod skosem?

Aranżacja wnętrza szafy ze skosem nie różni się zbytnio od urządzania wnętrza klasycznej szafy na wymiar. Mogą się w niej znaleźć wszystkie popularne elementy wyposażenia szaf, w tym półki, drążki na wieszaki, kosze, szuflady, a nawet półki na buty, wieszaki na krawaty czy szuflady na biżuterię. Jedyne o czym należy pamiętać aranżując wnętrze szafy pod skosem jest odpowiednie dysponowanie miejscem tak, aby uniknąć każdorazowego schylania się podczas korzystania z szafy. Najlepiej w najniższej części mebla pozostawić przestrzeń na rzadko wykorzystywane rzeczy np. odzież i obuwie sezonowe lub sprzęt sportowy.

Szafa pod skosem niejedno ma imię

Słysząc hasło “szafa pod skosem” większość z nas przywołuje na myśl obraz szafy ze skośnymi drzwiami. A przecież to nie jedyne możliwe rozwiązanie! Szafa ze skosem to także szafa na wymiar z prostymi drzwiami, która przysłania wnękę bezpośrednio pod skosem. Szafa pod skosem to również nie tylko mebel, który można umiejscowić na poddaszu, lecz także szafa pod schodami prowadzącymi na wyższe piętro budynku. Dzięki niej wykorzystasz wszystkie niepraktyczne i nieustawne zakamarki w domu, przekształcając je w pełni funkcjonalną przestrzeń do przechowywania.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM