Szafa Na Wymiar W Stylu Industrialnym - Jak Ją Zaprojektować? zdjęcie nr 1

Styl industrialny cieszy się ogromną popularnością w naszych mieszkaniach. Pomieszczenia urządzone zgodnie z jego założeniami nie tylko prezentują się nowocześnie i oryginalnie, lecz również są wyjątkowo praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Styl industrialny, zrodzony w połowie ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, na dobre zagościł w naszym kraju i obecnie coraz większa grupa ludzi czerpie z niego inspiracje, urządzając własne mieszkania. Jeśli i Ty zaliczasz się do tego grona, doskonale trafiłeś. Poniżej znajdziesz szereg wskazówek jak zaprojektować szafę na wymiar w stylu industrialnym. Przyjemnej lektury!

Styl industrialny – co to takiego?

Styl industrialny powstał w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to szukano sposobu na zagospodarowanie opuszczonych budynków fabryk i magazynów. Przekształcając te przestrzenie w obiekty mieszkalne, zrodził się styl będący połączeniem powierzchni przemysłowej i mieszkaniowej. Charakteryzując się ogromnym luzem i swobodą, w szczególności przypadł on do gustu artystom czerpiącym z niego inspirację do swoich dzieł. Z czasem stał się coraz bardziej popularny, zyskując uznanie na całym świecie. Obecnie inspirację ze stylu industrialnego czerpią nie tylko właściciele przestronnych wnętrz poprzemysłowych i loftów, lecz również posiadacze małych mieszkań. Jasność, przestronność i niebanalność stylu dają bowiem szansę urządzenia wnętrz o niesamowitym klimacie, które zapierają dech w piersiach.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf]

Styl industrialny a meble na wymiar

Chcąc przedstawić styl industrialny w pigułce, koniecznie należy zwrócić uwagę na jego minimalistyczne dekoracje, surowe, ascetyczne meble i częste zastosowanie takich materiałów jak beton, goła cegła, szkło i stal. Lampy wykorzystane w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym przypominają fabryczne reflektory, natomiast zwyczajowe ozdoby zastępują tu plakaty, metalowe konstrukcje i kwiaty w betonowych donicach. Czy zatem znajdzie się tu miejsce na szafę na wymiar? Ależ oczywiście! W mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym brakuje bowiem miejsca na zbędne szpargały, niefunkcjonalne meble i niepotrzebne bibeloty. Szafa na wymiar się do takich nie zalicza. Stanowi ona definicję praktycznego mebla, w związku z czym zdecydowanie warto sięgnąć po nią, urządzając mieszkanie w stylu industrialnym.

Szafa w stylu industrialnym

Urządzając mieszkanie w stylu industrialnym należy zadbać, aby meble dobrze komponowały się z wnętrzem zarówno z punktu widzenia użyteczności, jak i estetyki.
Do najbardziej funkcjonalnych mebli bez dwóch zdań zaliczają się szafy wnękowe, dzięki którym można w praktyczny sposób wykorzystać nawet najmniej dogodną przestrzeń np. pod skosem lub w wąskim przedpokoju. Ciekawą opcją na urządzenie mieszkania w stylu industrialnym jest także montaż prostopadłościennej szafy na wymiar sięgającej od podłogi aż po sam sufit. Ogromna pojemność i wysoki komfort użytkowania mebla perfekcyjnie wpisują się w założenia stylu industrialnego, stanowiąc przy tym interesujący element wystroju pomieszczenia.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do garderoby]

Szafa z lustrem – jak szafy na wymiar uwalniają przestrzeń

Bez dwóch zdań jednym z najpopularniejszych modeli szaf wnękowych w stylu industrialnym jest szafa przesuwna z lustrem i szprosami w kolorze czarnym. Rozwiązanie to perfekcyjnie sprawdza się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ optycznie je powiększa i rozjaśnia. Co więcej, obszerna, lustrzana powierzchnia doskonale oddaje charakter stylu, podkreślając jego surowość i bezpretensjonalność.

Zadbaj o funkcjonalność – szafy na wymiar w stylu industrialnym

Choć styl industrialny jest dość ascetyczny, warto pamiętać, że dużą rolę odgrywa w nim funkcjonalność i wygoda zastosowanych rozwiązań. Właśnie dlatego, projektując szafę na wymiar, warto zwrócić szczególną uwagę na jej wyposażenie i zastosowane systemy wnękowe. powinna przecież być perfekcyjnie dopasowana do potrzeb domowników i wpisywać się ich oczekiwania. Abstrahując więc od jej wyglądu, należy dobrze przemyśleć rozkład jej półek, drążków na wieszaki, szuflad itp.

[Zobacz też: Aranżacja sypialni]

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM