Szafa Na Wymiar — Idealne Rozwiązanie Pod Skos zdjęcie nr 1

Budując dom czy też aranżując mieszkanie, często wykorzystujemy pełną przestrzeń, a w związku z tym aranżujemy również poddasze. Minusem tego rodzaju przestrzeni są skosy, które utrudniają organizację wnętrza. Wnętrza ze skosami można jednak funkcjonalnie urządzić jako łazienkę, salon, kuchnię, a nawet sypialnię czy gabinet. Wybierając meble, warto postawić na szafy na wymiar, które idealnie można dopasować pod skos.

Szafy na wymiar pod skosem – idealne na garderobę

Szafy na wymiar pod skosem można dopasować tak, by pozwoliły stworzyć funkcjonalną i pojemną garderobę. Kluczowe jest jednak indywidualne zaprojektowanie układu szafy, tak by był on dopasowany do wnętrza, potrzeb użytkowników, ale też umożliwiał bezproblemowe korzystanie z zawartości szafy pod skosem. Jeśli szafa pod skosem ma być umieszczona w pomieszczeniu wyłącznie pełniącym funkcję garderoby, nie musi być wyposażona w drzwi. Jeśli jednak jest ona częścią sypialni, można ją doposażyć w drzwi przesuwne, a nawet tradycyjne drzwi skrzydłowe.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar do różnych pomieszczeń]

Dobrze zaprojektowana szafa pod skosem w garderobie pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a tym samym zyskać miejsce do przechowywania odzieży i różnego rodzaju akcesoriów. Może ona być wyposażona nie tylko w półki, ale też szuflady, drążki na wieszaki i wiele innych elementów. Warto pamiętać, że jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala zwiększyć użyteczność pokoju, a tym samym sprawi, że nie będzie on stał nieużywany.

Tradycyjna szafa pod skosem

Szafę pod skosem można też zaprojektować jako tradycyjną szafę w sypialni, pokoju dziecięcym, łazience czy każdym innym wnętrzu. Doskonale sprawdzają się w niewielkich domach i mieszkaniach, jako zastępstwo obszernej garderoby. To świetna alternatywa, gdyż dzięki dobraniu odpowiednich materiałów i kolorystyki pozwala idealnie wpasować się w każdą aranżację. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku tradycyjnych szaf pod skosem, istnieje możliwość ich zamknięcia wyłącznie przy wykorzystaniu tradycyjnych drzwi skrzydłowych. Plusem jest jednak możliwość dowolnego wyposażenia wnętrza, tak jak każdej szafy przesuwnej – może mieć półki, szuflady, drążki na wieszaki, wysuwane półki na buty i wiele innych. A wszystko po to, by była dopasowana do potrzeb użytkowników.

A może szafa pod skosem jako komoda?

Szafa na wymiar pod skos może być również zaprojektowana na kształt komody. Takie rozwiązanie najczęściej jest wykorzystywane w salonach czy sypialniach. Co więcej, taką komodę można dopasować nie tylko do skosów, ale też innych elementów konstrukcyjnych nieruchomości, które utrudniają aranżację wnętrza np. wystających kominów. Szafy na wymiar w postaci komody są pojemne, a przy tym niezwykle funkcjonalne – pomieszczą nie tylko odzież, ale też różnego rodzaju akcesoria i gadżety. Dodatkowo warto pamiętać, że szafa pod skosem w takiej postaci może być w przyszłości przeniesiona w dowolnie inne miejsce, co ułatwia zmianę aranżacji wnętrza.

Szafa na wymiar pod skos jako regał

Dość popularnym rozwiązaniem szaf na wymiar pod skos jest również regał. Sprawdza się on szczególnie w salonie, gabinecie czy pokoju dziecięcym. To, co ważne, to fakt, że zostanie idealnie dopasowany do wnętrza i ewentualnych mankamentów każdego pokoju, a dodatkowo pozwoli zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania czy umieszczenia elementów dekoracyjnych. Regał jako szafa pod skosem jest konstrukcją otwartą, dlatego też jest głównie wykorzystywany w celach dekoracyjnych. Można na nim umieścić różnego rodzaju bibeloty, aczkolwiek sprawdzi się także jako miejsce do przechowywania dziecięcych zabawek czy też książek. Różnorodne możliwości jego zastosowania czynią szafę niezwykle uniwersalną.

Bez względu na to, jaką szafę pod skosem wybierzesz, musisz pamiętać, że miejsce, w którym jest ona najwyższa, powinno być zagospodarowane przedmiotami często używanymi i odwrotnie – w najniższym miejscu należy umieścić rzeczy rzadko używane. W sytuacji, gdy nachylenie skosów jest dość duże, lepiej postawić na szafę na wymiar pod skosem z drzwiami uchylnymi i wykorzystać wolną przestrzeń niż zrezygnować z tego rodzaju wyposażenia.

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM