Szafa Na Wymiar Czy Gotowa Szafa Z Katalogu? - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

 

Szafa jest jednym z obowiązkowych elementów aranżacji każdego mieszkania. Niezależnie od tego czy ma postać obszernej garderoby czy też zabudowy wnękowej w przedpokoju, to absolutny must have mający kluczowy wpływ na organizację przestrzeni w domu.

Jeśli urządzasz mieszkanie bez wątpienia stoisz przed dylematem co wybrać – szafę na wymiar czy gotowy model z katalogu. W poniższym tekście przeanalizujemy ten problem i spróbujemy podjąć jednoznaczną decyzję. Przyjemnej lektury!

Metraż mieszkania i jego wpływ na wybór szafy

Jednym z podstawowych czynników, które ograniczają nas podczas aranżacji mieszkania jest jego metraż. O ile bowiem szczęśliwi posiadacze obszernych apartamentów mogą sobie pozwolić na urządzenie ich tak, jak im w duszy gra, o tyle właściciele mniejszych lokum muszą się nieco nagimnastykować, aby urządzić je zarazem stylowo, jak i funkcjonalnie.

Szukając mebli do mieszkania możemy postąpić dwojako. Z jednej strony możemy udać się na mozolną wędrówkę po sklepach lub przeczesywać strony internetowe w poszukiwaniu mebli jak najlepiej dopasowanych do naszego wnętrza, z drugiej natomiast możemy skorzystać z usług firm produkujących szafy na wymiar i zaprojektować model idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb. O ile jednak pierwsze z tych rozwiązań wymaga sporo czasu, cierpliwości i wyrozumiałości (nie ma bowiem dużych szans, że znajdziemy szafę idealnie pasującą do wybranej przez nas wnęki w domu), o tyle wybór mebli na wymiar jest niezwykle komfortowy i niezbyt czasochłonny.

Nietypowy kształt pokoju i skosy a zakup szafy

W mieszkaniach i domach wielu z nas pojawiają się miejsca trudne aranżacyjnie, których potencjał można wykorzystać wyłącznie decydując się na zakup mebli na wymiar. Przestrzeń pod schodami, obszar pod skosem na poddaszu, różnorakie wnęki i zakamarki mogą się bowiem przerodzić w pełni funkcjonalne miejsce do przechowywania, lecz jedynie pod warunkiem, że zamówimy szafę idealnie skrojoną na miarę naszych potrzeb.

Szafa idealna, czyli jaka?

Urządzając mieszkanie każdy ma swój własny pomysł na to gdzie ma stać szafa i co będzie w niej przechowywane. Jeśli nie znosisz kompromisów i chcesz wszystko zaplanować zgodnie z własnym “widzimisię” wybierz szafę na wymiar. Decydując się na to rozwiązanie nie tylko urządzisz wnętrze szafy tak, jak tego potrzebujesz, lecz także zdecydujesz o jej wyglądzie, sposobie otwierania, a nawet materiale, z którego zostanie wykonana. Słowem, zaprojektujesz szafę idealną!

Aranżacja mieszkania – kompromis czy spełnienie marzeń?

Urządzając mieszkanie niekiedy naprawdę trudno dostać idealny mebel. Czasami nie odpowiadają nam wymiary modeli dostępnych na rynku, niekiedy materiał, a jeszcze innym razem kolor. Jeśli nie masz ochoty godzić się na kompromisy, zrezygnuj z poszukiwać gotowych mebli w salonach meblowych i wybierz meble na wymiar. W ten sposób nie tylko zaprojektujesz szafę idealnie zgodną z własnymi oczekiwaniami, lecz także zaoszczędzisz sporo czasu, nerwów i rozczarowań.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM