Szafa Na Wymiar Czy Gotowa Szafa Z Katalogu? - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

 

Szafa jest jednym z obowiązkowych elementów aranżacji każdego mieszkania. Niezależnie od tego czy ma postać obszernej garderoby czy też zabudowy wnękowej w przedpokoju, to absolutny must have mający kluczowy wpływ na organizację przestrzeni w domu.

Jeśli urządzasz mieszkanie bez wątpienia stoisz przed dylematem co wybrać – szafę na wymiar czy gotowy model z katalogu. W poniższym tekście przeanalizujemy ten problem i spróbujemy podjąć jednoznaczną decyzję. Przyjemnej lektury!

Metraż mieszkania i jego wpływ na wybór szafy

Jednym z podstawowych czynników, które ograniczają nas podczas aranżacji mieszkania jest jego metraż. O ile bowiem szczęśliwi posiadacze obszernych apartamentów mogą sobie pozwolić na urządzenie ich tak, jak im w duszy gra, o tyle właściciele mniejszych lokum muszą się nieco nagimnastykować, aby urządzić je zarazem stylowo, jak i funkcjonalnie.

Szukając mebli do mieszkania możemy postąpić dwojako. Z jednej strony możemy udać się na mozolną wędrówkę po sklepach lub przeczesywać strony internetowe w poszukiwaniu mebli jak najlepiej dopasowanych do naszego wnętrza, z drugiej natomiast możemy skorzystać z usług firm produkujących szafy na wymiar i zaprojektować model idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb. O ile jednak pierwsze z tych rozwiązań wymaga sporo czasu, cierpliwości i wyrozumiałości (nie ma bowiem dużych szans, że znajdziemy szafę idealnie pasującą do wybranej przez nas wnęki w domu), o tyle wybór mebli na wymiar jest niezwykle komfortowy i niezbyt czasochłonny.

Nietypowy kształt pokoju i skosy a zakup szafy

W mieszkaniach i domach wielu z nas pojawiają się miejsca trudne aranżacyjnie, których potencjał można wykorzystać wyłącznie decydując się na zakup mebli na wymiar. Przestrzeń pod schodami, obszar pod skosem na poddaszu, różnorakie wnęki i zakamarki mogą się bowiem przerodzić w pełni funkcjonalne miejsce do przechowywania, lecz jedynie pod warunkiem, że zamówimy szafę idealnie skrojoną na miarę naszych potrzeb.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Szafa idealna, czyli jaka?

Urządzając mieszkanie każdy ma swój własny pomysł na to gdzie ma stać szafa i co będzie w niej przechowywane. Jeśli nie znosisz kompromisów i chcesz wszystko zaplanować zgodnie z własnym “widzimisię” wybierz szafę na wymiar. Decydując się na to rozwiązanie nie tylko urządzisz wnętrze szafy tak, jak tego potrzebujesz, lecz także zdecydujesz o jej wyglądzie, sposobie otwierania, a nawet materiale, z którego zostanie wykonana. Słowem, zaprojektujesz szafę idealną!

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Aranżacja mieszkania – kompromis czy spełnienie marzeń?

Urządzając mieszkanie niekiedy naprawdę trudno dostać idealny mebel. Czasami nie odpowiadają nam wymiary modeli dostępnych na rynku, niekiedy materiał, a jeszcze innym razem kolor. Jeśli nie masz ochoty godzić się na kompromisy, zrezygnuj z poszukiwać gotowych mebli w salonach meblowych i wybierz meble na wymiar. W ten sposób nie tylko zaprojektujesz szafę idealnie zgodną z własnymi oczekiwaniami, lecz także zaoszczędzisz sporo czasu, nerwów i rozczarowań.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM