Planujesz Zakup Szafy? Oto Co Musisz Wiedzieć Przed Podjęciem Decyzji zdjęcie nr 2

Nie ma wątpliwości co do tego, że szafa to jeden z tych mebli użytkowych, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Za ich pośrednictwem jesteśmy w stanie ukryć wszystko to, czego nie chcemy, aby było na widoku. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o odpowiedni ład i porządek w naszym domu. Nie można zatem powielać błędnego stwierdzenia, że szafa na wymiar to tylko mebel. Szafa to filozofia przechowywania, bez której nasze codzienne funkcjonowanie, byłoby znacznie utrudnione.

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup szafy na wymiar, czy też gotowego mebla to koniecznie powinieneś zapoznać się z naszym poradnikiem. Podpowiadamy w nim, na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju meble. Serdecznie zapraszamy!

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szafy do mieszkania

Jak już wspomnieliśmy na wstępie szafa to nie tylko mebel do przechowywania ubrań i innych przedmiotów. To także ważny element wyposażenia, który wpływa na funkcjonalność i estetykę naszego domu, czy mieszkania. Przed zakupem szafy na wymiar, ale także gotowego mebla warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru. Oto 6 przygotowanych przez nas wskazówek:

 1. Rozmiar i dostępna przestrzeń
  Pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni, w której planujemy umieścić szafę. Zwróćmy uwagę na wysokość, szerokość i głębokość takiego miejsca. Upewnijmy się, że wybrany model szafy przesuwnej na wymiar, lub tradycyjnej uchylnej będzie pasować do tego miejsca i nie będzie ograniczać swobody poruszania się po pomieszczeniu.
 2. Sposób przechowywania ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku
  Przed zakupem zastanówmy się, co będziemy chcieli przechowywać w szafie. Czy będą to wyłącznie ubrania i bielizna, a może buty, akcesoria, dokumenty czy inne przedmioty gospodarstwa domowego? Wybierzmy zatem szafę na wymiar ze środkiem, który ma odpowiednie rozwiązania przechowywania, takie jak półki, wieszaki, szuflady i kosze, po to, aby maksymalnie spełniała nasze oczekiwania.
 3. Styl i estetyka szafy na wymiar
  Szafa na wymiar przesuwna czy też uchylna stanowi ważny element dekoracyjny w pomieszczeniu, dlatego ważne jest, aby pasowała do reszty wystroju. Wybierzmy styl i wykończenie, które będą spójne z pozostałą częścią aranżacji. Współczesny rynek jest na tyle bogaty i różnorodny, że możemy wybierać spośród różnych materiałów, takich jak drewno, metal, czy szkło. Każdy może zatem znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie
 4. Materiał i jakość wykonania szafy
  Jakość wykonania szafy na wymiar ma istotne znaczenie. Zwróćmy zatem uwagę odpowiedni dobór materiałów, z których zostanie owa szafa wykonana. Płyta laminowana, MDF lakierowany i szkło bezpieczne są trwałym i eleganckim wyborem. Warto również zwrócić uwagę na jakość okuć, zawiasów i prowadnic, które wpływają na trwałość takiego mebla.
 5. Ergonomia i dostępność
  Szafa powinna być wygodna w użytkowaniu, a dostęp do przechowywanych rzeczy nie powinien sprawiać trudności. Warto rozważyć także aspekt dodatkowych rozwiązań. Zastanówmy się, czy potrzebujemy szafy na wymiar z lustrem, które może być przydatne podczas ubierania się, czy tradycyjnego wykończenia. Co ciekawe wśród oferty producenta Super Szafy znajdziemy także inne ciekawe rozwiązania jak, chociażby szafy przesuwne ze szkłem lacomat, fluttes, estriado szkło transparentne lub lacobele. Każde z nich prezentuje się wyjątkowo.
 6. Budżet przeznaczony na zakup szafy
  Wbrew pozorom budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup szafy na wymiar to bardzo ważny punkt, który należy mieć na uwadze w każdej sytuacji. Już na etapie poszukiwań odpowiedniej szafy zastanówmy się i stanowczo określmy nasze możliwości finansowe. Szafy są dostępne w różnych przedziałach cenowych, więc wybierzmy taką, która mieści się w ustalonym przez nas budżecie. Pamiętajmy jednak, że warto inwestować w trwały mebel, który będzie nam służył przez wiele długich lat.

Zobacz również

21.10.2023
Szafa jako centrum organizacji wnętrza. Jak dobrze dopasować szafę do pomieszczenia?

W świecie aranżacji wnętrz jednym z kluczowych elementów, który wpływa zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę pomieszczeń, jest szafa na wymiar. To wyjątkowe rozwiązanie pozwala na dostosowanie mebli do konkretnych potrzeb i przestrzeni, co sprawia, że staje się ona centralnym punktem organizacji wnętrza. Szafa na wymiar może znaleźć swoje zastosowanie w różnych pomieszczeniach, takich jak […]

Zobacz więcej
14.10.2023
Trendy w projektowaniu szaf na wymiar — jakie materiały, kolory i style dominowały w 2023 roku?

Szafy na wymiar stanowią kluczowy element wystroju niemal każdego wnętrza. Taki mebel pozwala nie tylko na wygodne przechowywanie naszych ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku. Nic więc dziwnego, że od kilku lat szafy tworzone na wymiar nie schodzą z pierwszych miejsc list mebli wybieranych do domu. Jakie kolory, materiały i style szaf na wymiar dominowały […]

Zobacz więcej

Szafy Na Wymiar
sprezentuj sobie
12% zniżki

-12%

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM