Szafa Do Pokoju Dziecka - Na Co Zwrócić Uwagę? - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe już od pierwszych dni swojego życia. Ogromną w tym rolę odgrywa pokój dziecięcy, który stanowi dla malucha bezpieczną oazę, w której może się nie tylko bawić, ale także odkrywać i poznawać nowe rzeczy. Warto zatem zadbać o odpowiednią aranżację pokoju dziecięcego, w którym z pewnością nie powinno zabraknąć dużej i pojemnej szafy na ubrania. Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu meble? Podpowiadamy!

Jakie meble do pokoju dziecka będą odpowiednie?

Wybór mebli do pokoju dziecka stawia przed wieloma rodzicami nie lada wyzwanie. Wybrać gotową meblościankę, meble modułowe, a może duża i pojemna szafa będzie wystarczająca?

Szczególnie ten ostatni meble, szafa do pokoju dziecięcego stała się tematem spornym, bowiem dużo osób uważa, że wstawienie tego typu mebla mija się całkowicie z celem. Maluch może mieć bowiem trudności z użytkowaniem wysoko usytuowanych półek, czy drążków, jednak osoby te z pewnością nie wzięły pod uwagę faktu, że dziecko z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc rośnie, a wraz z tym zmieniają się jego potrzeby. Aby zatem uniknąć konieczności częstego przemeblowania pokoju dziecka, warto zainwestować w dużą i pojemną szafę na wymiar, która nie tylko zapewni wystarczającą ilość miejsca do przechowywania ubrań i zabawek, ale także doskonale wkomponuje się w aranżację takiego pomieszczenia.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Szafa do pokoju dziecka — na co zwrócić uwagę?

Aby szafa do pokoju dziecka była odpowiednio dobrana i dopasowana do konkretnych potrzeb małego użytkownika, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Oto one:

  1. Bezpieczeństwo

    Każdy mebel nie tylko szafa na wymiar, ale także łóżko, biurko, czy fotel powinny być sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. Ma to kluczowe znaczenie, szczególnie w przypadku maluchów, które jeszcze same nie potrafią rozpoznać możliwie występującego zagrożenia. Wszystkie meble, w tym szafy do pokoju dziecięcego powinny być zatem solidnie wykonane, pomalowane farbą bez substancji toksycznych i zamontowane w taki sposób, aby nie stwarzały żadnego niebezpieczeństwa dla malucha. W przypadku zakupu szafy na wymiar warto zwrócić uwagę, czy producent oferuje możliwość zamontowania specjalnych zabezpieczeń, które pozwolą uniknąć sytuacji, w której dziecko zamknie się od środka w szafie. Ważnym aspektem zarówno w szafach przesuwnych, jak i uchylnych jest obecność spowalniaczy w drzwiach, które wyhamowują prędkość zamykania się drzwi w szafie, nawet przy użyciu większej siły.

  2. Funkcjonalność

    Funkcjonalność szafy to jeden z głównych czynników branych pod uwagę podczas wyboru konkretnego modelu. Tymczasem źle zaprojektowane wnętrze (nieodpowiednia ilość półek, drążków, czy szuflad) może szybko zniechęcić małego użytkownika do korzystania z mebla. Świetnym rozwiązaniem okazują się zatem meble do pokoju dziecka produkowane na wymiar, które dają możliwość zaaranżowania wnętrza dokładnie tak, jak tego oczekujemy.

  3. Estetyka

    To, czy zdecydujemy się na dany model szafy do pokoju dziecka, zależy przede wszystkim od jej wyglądu. Nie da się bowiem ukryć, że jest on bardzo ważny zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka. Warto zatem zdecydować się na szafę na wymiar, która daje możliwość nie tylko zastosowania odpowiednich zabezpieczeń, czy indywidualnego zagospodarowania wnętrza szafy, ale także decydowania o tym jak ma się ona prezentować. Tutaj możliwości są niemal nieograniczone — od klasycznych mebli w kolorze drewna, przez minimalistyczne białe fronty, po efektowne lustra, czy grafiki na szkle.

[Zobacz też: Szafy pod schody]

 

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM