Drzwi Przesuwne We Wnętrzach - Superszafy.pl zdjęcie nr 2

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne we wnętrzach

Tradycyjnie otwierane drzwi są bez wątpienia najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym we wnętrzach. To klasyczne rozwiązanie wymaga jednak posiadania dostatecznej przestrzeni, żeby móc z niego odpowiednio i bezpiecznie korzystać. Przez ostatnie lata można zauważyć trend coraz częstszego używania drzwi przesuwnych w projektach mieszkań i domów. Mimo wielu zalet, jakie stoją za tym rozwiązaniem, drzwi przesuwne dość powoli, jednak przy tym skutecznie, podbijają nasz rynek wnętrzarski. Zastosowanie drzwi przesuwnych pomaga przede wszystkim zaoszczędzić cenne miejsce w domu. Dzięki nim również z łatwością wydzielisz strefy w mieszkaniu, jednocześnie nie wpływając na zmniejszenie i przytłoczenie przestrzeni. W jakich stylach aranżacji mieszkania drzwi przesuwne sprawdzą się najlepiej? Gdzie i kiedy najlepiej je stosować?

Aranżacja mieszkania z drzwiami przesuwnymi

Drzwi przesuwne najlepiej sprawdzą się w mniejszych wnętrzach. Ich zastosowanie pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, w którym tradycyjne drzwi miałyby łuk otwarcia. Wolną przestrzeń można wykorzystać na postawienie mebla (np. szafy na wymiar z przesuwnymi drzwiami) udekorowania plakatem lub obrazem albo pozostawienia pustym.

Jeżeli zależy nam na aranżacji mieszkania w stylu minimalistycznym, drzwi przesuwane w ścianie mogą być rewelacyjnym wyborem. Jeżeli potrzebujemy poczucia przestrzeni, drzwi można schować w ścianie, praktycznie niezauważalnie. Znów gdy zrodzi się w nas potrzeba prywatności, przesuwamy drzwi, które stają się przedłużeniem ściany i nie zaburzają harmonii wnętrza.

Poza oszczędnością miejsca, zastosowanie drzwi przesuwnych nadaje wnętrzu charakteru. Decydując się na wykończenie naszego mieszkania w stylu loftowym, zastosowanie w projekcie przesuwnych drzwi loftowych wzmocni efekt i nada mieszkaniu kompletności. Mnogość dostępnych stylów drzwi przesuwnych sprawia, że jest to rozwiązanie, które można bez problemu dopasować do każdego wystroju wnętrza.

Drzwi przesuwne – kiedy odradzamy to rozwiązanie?

Mimo wielu zalet, jakie stoją za wykorzystaniem drzwi przesuwnych w aranżacji mieszkania, mają one również kilka ograniczeń. Mianowicie nie każda ściana nadaje się do montażu tego rodzaju drzwi. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest montaż drzwi do ściany murowanej, która bez problemu wytrzyma dodatkowy ciężar w ich postaci (szczególnie jeśli wybierzemy lustrzane lub drewniane modele). Jeżeli w naszym mieszkaniu ściana, na której chcemy zamontować drzwi przesuwne, wykonana jest z karton-gipsu musimy rozważyć wybór lżejszego modelu drzwi oraz bardzo często dodatkowego wzmocnienia ściany. Najlepiej już na samym początku, przy generalnym remoncie rozważyć wymianę drzwi na modele przesuwne. Zapobiegnie to dodatkowym kosztom i kłopotom związanym z późniejszą przebudową.

Drzwi przesuwne – podsumowanie

Jak widać, drzwi przesuwne są bardzo dobrym rozwiązaniem, które z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w szafach, ale również w pomieszczeniach. Są to najczęściej bardzo designerskie rozwiązania, które wprowadzają nutę nowoczesności do naszego wnętrza. Jeżeli ciekawi nas jak może wyglądać efekt końcowy, warto pokusić się na skorzystanie z konfiguratora szaf i drzwi przesuwnych, który pomoże zwizualizować nasz projekt.

Warto również zastanowić się nad wprowadzeniem drzwi przesuwnych szczególnie w przypadku małych pomieszczeń oraz gruntownych remontów, z racji tego, że nie każda ściana nadaje się do takich drzwi i wymagane mogą być spore korekty, za czym często idzie konieczność remontu.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM