Prawidłowa Organizacja Szafy Na Wymiar - Zadbaj O Porządek W Szafie! zdjęcie nr 1

Organizacja szafy z ubraniami bywa niełatwa i niekiedy zajmuje nam wiele czasu. Warto jednak pamiętać, że porządek i przemyślana struktura szafy nie tylko usprawniają kompletowanie codziennych outfitów, lecz również sprawiają, że ubrania się nie niszczą. Zaprowadzenie ładu w szafie z ubraniami nie tylko gwarantuje czystość w naszym otoczeniu, lecz również sprawia, że posiadane dobra są utrzymane w lepszym stanie, a ich znalezienie zajmuje nam mniej czasu. Sprawdź na co należy więc zwrócić uwagę przy organizacji miejsca w szafie. Przyjemnej lektury!

Organizacja szafy – drążki na wieszaki

Przemyślana organizacja szafy daje możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni i dopasowania jej elementów do naszych indywidualnych potrzeb.
Jednym z kluczowych elementów każdej szafy jest przestrzeń na rzeczy wiszące. Warto o tym pamiętać już na etapie projektowania szafy i uwzględnić w niej drążki na wieszaki, na których można by umieścić różne typy odzieży. To znakomite rozwiązanie ułatwiające organizację ubrań w szafie. Dzięki drążkom na wieszaki można raz na zawsze zrobić porządek z wieloma rodzajami ubrań, w tym sukienkami, marynarkami, płaszczami, koszulami, spodniami i spódnicami. Warto przy tym zaznaczyć, że znakomitym pomysłem jest wygospodarowanie osobnej przestrzeni na rzeczy wiszące długie i krótkie. W ten sposób nie tylko zapewnisz im odpowiednie warunki do przechowywania, lecz również maksymalnie wykorzystasz cenną przestrzeń.

[Zobacz też: Aranżacja poddasza]

Organizacja szafy w sypialni – półki na rzeczy lekkie i ciężkie

Kolejnym elementem usprawniającym organizację miejsca w szafie, którego nie może zabraknąć w żadnej garderobie są półki. Obowiązkowo powinny na nie trafić ubrania, których nie powiesimy na wieszakach z uwagi na możliwość powstania odkształceń. Mowa tu oczywiście o różnego rodzaju swetrach i ubraniach z dzianiny. Wiele osób na półkach przechowuje również spodnie dżinsowe, ubrania treningowe, topy i t-shirty. Warto jednak również pamiętać, że półki to idealne miejsce na przechowywanie ubrań dziecięcych i znakomity pomysł na organizację szafy niemowlaka.

[Sprawdź też : Szafy na wymiar]

Szuflady – jak zadbać o porządek wśród drobiazgów?

Kolejnym banalnym rozwiązaniem, którego nie może zabraknąć w żadnej garderobie są szuflady. Korzystnie wpływają one na organizację miejsca w szafie i dają szansę zaprowadzenia ładu wśród drobiazgów. Choć dla wielu z nas szuflady przede wszystkim stanowią idealne miejsce do przechowywania bielizny, warto bowiem pamiętać, że niezawodnie sprawdzą się one jako miejsce na różnego rodzaju akcesoria, takie jak parasole, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne, akcesoria do włosów, paski, apaszki itp.

Organizery do szuflad – rozwiązanie dla wymagających

Nawał drobiazgów, które chcesz przechowywać w szufladach stanowi dla Ciebie problem? Nic straconego! Pomyśl o organizerach do szuflad. Obecnie na rynku można znaleźć wiele praktycznych pojemników i przegródek, które korzystnie wpływają na organizację miejsca w szafie i zapobiegają powstawaniu chaosu. Do dyspozycji mamy wiele, niekiedy banalnie prostych rozwiązań, które chronią przed bałaganem i splątaniem się poszczególnych elementów. Sięgając po organizery do szuflad, masz szansę uporządkowania wszystkich drobiazgów, włączając w to nawet biżuterię.

[Zobacz też: Szafy pod skosami]

Organizacja półek w szafie – jak przechowywać buty i torebki?

Elementami, które wielu z nas nastręczają problemów jeśli chodzi o organizację miejsca w szafie są buty i torebki. Z jednej strony zajmują one bowiem dużo miejsca, z drugiej natomiast do każdego z nich chcemy mieć komfortowy dostęp. Najlepszym rozwiązaniem w ich przypadku jest wygospodarowanie oddzielnego miejsca w szafie z półkami i przechowywanie ich w odpowiedni sposób tj. torebki – każda osobno, wypchana, np. zgniecionymi gazetami, i umieszczona w pokrowcu lub bawełnianej torbie, a buty – wyczyszczone, w kartonach lub ułożone na półce jedna para obok drugiej.

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM