Pierwsze Mieszkanie — Jakich Błędów Uniknąć Przy Wyborze Mebli? zdjęcie nr 1

Kupno mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Kiedy zdecydujemy się na konkretne lokum, przychodzi czas, aby pomyśleć o jego aranżacji. W pierwszej kolejności myślimy o doborze kolorów ścian, łóżka do sypialni, czy sprzętów kuchennych. W natłoku obowiązków często zapominamy o tym, jak ważną funkcję w mieszkaniu pełnią meble. Szczególnie duża i pojemna szafa na wymiar powinna znaleźć się na jego wyposażeniu. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakich błędów uniknąć przy wyborze mebli do mieszkania. Zapraszamy!

Zakup mieszkania i co dalej…

Wydawać by się mogło, że do urządzenia mieszkania w dobrym stylu potrzeba profesjonalnego dekoratora wnętrz. Tymczasem wiele osób stawia na własny gust, wykorzystując przy tym sprawdzone triki aranżacyjne. Chcąc cieszyć się modnym, ale przede wszystkim funkcjonalnym wnętrzem powinniśmy już na początku przemyśleć zakup mebli. Mowa tu nie tylko o zestawie wypoczynkowym, ale także komodach, regałach, czy niezbędnej w każdym mieszkaniu szafie na wymiar.

Najczęściej popełniane błędy przy wyborze mebli

Wybór mebli do pierwszego mieszkania to bardzo ważna inwestycja, która powinna być przemyślana pod niemal każdym względem. Wybór odpowiedniego regału, komody, szafki RTV czy szafy na wymiar decyduje nie tylko o estetyce takiego pomieszczenia, ale przede wszystkim o jego funkcjonalności.

Niestety, zdarza się również tak, że w natłoku obowiązków zapominamy i tym, by zakup był odpowiednio przemyślany, a wszystkie za i przeciw rozwiane. W związku z tym przedstawiamy 5 najczęściej popełnianych błędów przy wyborze mebli do mieszkania.

Błąd 1. Wybór gotowych mebli z sieciówek

Pierwszym i najczęstszym popełnianym błędem przy wyborze mebli do salonu, sypialni, czy nawet kuchni jest wybór gotowych zestawów. Jak wiadomo zakup mieszkania to długofalowa inwestycja, dlatego nie powinniśmy sobie pozwolić na to, aby jego wystrój zaburzał nie tylko aspekt estetyczny, ale także użytkowy. A jak wiadomo, gotowe z popularnych sieciówek meble nie oferują wysokiej jakości, a już na pewno nie są idealnie dopasowane do naszego wnętrza. Niemal zawsze zdarzają się sytuacje, w których któryś z elementów meblościanki, czy regał jest zbyt wysoki, lub zbyt niskim, za szeroki, lub za wąski. Dlatego idealną alternatywą dla zakupu gotowych mebli z salonu, są meble na wymiar.

Błąd 2. Brak projektu przy wyborze mebli na wymiar

Kiedy wszystkie za i przeciw przemawiają na korzyść wyboru mebli na wymiar, to wówczas warto stworzyć sobie wstępny projekt takiego mebla. W ten sposób będziemy mieli przed sobą nie tylko jego wizualizację, ale także szacowany kosztorys. Wielu producentów szaf na wymiar, w tym forma Super Szafy daje swoim klientom możliwość stworzenia wstępnego projektu. Wystarczy wejść na stronę producenta superszafy.pl i odszukać zakładkę konfigurator szaf na wymiar. To innowacyjny program, który pozwala samodzielnie stworzyć wstępny projekt szafy oraz poznać jego wycenę.

Błąd 3 Brak przemyśleń na temat ergonomii mebla

Ponadto, zamawiając meble na wymiar bezpośrednio od producenta, mamy możliwość indywidualnego dopasowanie nie tylko wysokości, czy szerokości danego mebla, ale także jego kolorystyki. Ciekawym przykładem są tutaj szafy przesuwne na wymiar, przy których dopasować możemy nie tylko wyżej wspomniane aspekty, ale także samodzielnie zaprojektować wnętrze takiego mebla, gwarantując sobie w pełni ergonomiczne miejsce do przechowywania rzeczy osobistych.

Błąd 4. Oszczędności na niewidocznych elementach

Osoby urządzające swoje pierwsze mieszkanie bardzo często szukają oszczędności przy zakupie mebli. W związku z tym decydują się na znacznie tańsze komponenty, które niestety nijak mają się, co do jakości oferowanego mebla. Tym meblem, na którym z pewnością nie warto oszczędzać, są szafy na wymiar, zarówno przesuwne, jak i uchylne. Stanowią one nie tylko nieodłączny, ale także stały element wyposażenia wnętrza, bowiem raz zakupiona szafa na wymiar, będzie służyła przez długie lata.

Błąd 5. Wybór nieodpowiedniego producenta

Ostatnim, jednak najczęściej popełnianym błędem przez osoby szukające mebli, szczególnie mebli na wymiar jest nie do końca przemyślany wybór producenta. Stworzenie mebla oferującego nie tylko ładny design, ale także wysoką jakość wykonania i użyteczność wymaga specjalistycznej wiedzy stolarskiej oraz wielu lat doświadczenia. Z tego też powodu bardzo ważne jest wybranie sprawdzonej i przede wszystkim doświadczonej firmy, która wykona dla nas meble najwyższej jakości.

Jeśli nie wiesz z usług, którego producenta skorzystać to zapraszamy do zapoznania się z oferta frmy Super Szafy. Jesteśmy firmą zlokalizowaną na pomorzu, jednak przyjmujemy zlecenia na meble i szafy na wymiar od klientów z całej Polski.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM