Jak Optycznie Powiększyć Pokój? zdjęcie nr 2

Przestronne apartamenty coraz częściej są luksusem, na który mało kto może sobie pozwolić. W dużych miastach do dyspozycji mamy głównie mniejsze mieszkania z małymi pokojami, w których często czujemy się przytłoczeni brakiem przestrzeni. Jak optycznie powiększyć pokój i sprawić, żeby wyglądał na większy niż w rzeczywistości? Podpowiadamy niekoniecznie dobrze wszystkim znane rady na triki wnętrzarskie.

Jak optycznie powiększyć pokój

Czujesz, że nie masz przestrzeni w swoim mieszkaniu i chcesz zyskać nieco miejsca? Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, aby uzyskać optyczne powiększenie pokoju, są gruntowne porządki. Wszystkie niepotrzebne rzeczy, które trzymamy poza szafą, wprowadzają nieład, przez co mamy wrażenie, że przestrzeń jest mała.

Jednak bardzo często sama organizacja przestrzeni nie wystarcza. Jak optycznie powiększyć pokój? Większość osób powie, że za pomogą lustra i jasnych kolorów we wnętrzu. Pełna zgoda, ale my mamy coś jeszcze – połączenie praktycznego z użytecznym.

Optyczne powiększenie pokoju szafą na wymiar

Czy odpowiednim meblem można optycznie powiększyć pokój? Tak, jeśli go odpowiednio dobierzemy. Bardzo dobrym rozwiązaniem są szafy na wymiar, dzięki którym wykorzystasz każdą, nawet najmniejszą wnękę oraz przestrzeń, i dopasujesz do swoich potrzeb, nie tracąc przy tym nawet centymetra. Szafy skrojone pod wymogi wnętrza oraz użytkownika są zdecydowanie bardziej pojemne, przez możemy utrzymać nasze małe wnętrze w nieustającym porządku. Decydując się na jasne fronty w projekcie szafy na wymiar, zyskamy optyczne powiększenie pokoju. A co gdyby w drzwiach szafy zamontować lustro?

Szafy z lustrem są połączeniem miejsca do przechowywania wraz z akcesorium dającym wrażenie powiększenia przestrzeni, jakim jest lustro. A wszystko to dodatkowo wpisuje się idealnie w wymogi przestrzeni, ponieważ jest robione na wymiar. Brzmi idealnie?

Szafa na wymiar – aranżacja pokoju

Szafa na wymiar z lustrem może zdziałać cuda w małej przestrzeni, optycznie je powiększając, jednak jej zaprojektowanie musi być starannie przemyślane. Nie mamy przecież za dużo miejsca na niechciane i bezużyteczne rozwiązania.
Z pomocą przychodzi konfigurator szaf na wymiar, z którego pomocą można wirtualnie zobaczyć zaprojektowaną szafę i na spokojnie zastanowić się nad doborem dogodnych dla nas rozwiązań. Jest to ogromna pomoc podczas aranżacji pokoju, która pomaga uniknąć błędów wynikających z niewiedzy lub błędnych wyobrażeń na temat danych rozwiązań.

Dzięki zastosowaniu tricku z szafą na wymiar wraz z lustrem oraz wprowadzeniu porządku przekonacie się, że małe przestrzenie są równie dobre do życia i wcale nie muszą być przytłaczające ciasnotą – kluczem jest dobre rozplanowanie.

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM