Meble Kuchenne Bez Uchwytów — Czy Warto? zdjęcie nr 2

Minimalistyczne kuchnie pozbawione uchwytów stają się coraz bardziej popularne. Takie rozwiązanie jest nie tylko ciekawe pod względem estetycznym, ale również bardzo praktyczne zarówno w przypadku kuchni zamkniętej, jak i otwartej — aneks kuchenny. W dzisiejszym wpisie zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje dotyczące wad i zalet mebli kuchennych bez uchwytów. Dzięki nam poznasz bliżej ich specyfikacje, a co za tym idzie, będziesz mógł z jeszcze większą świadomością podjąć decyzję dotyczącą zakupu mebli kuchennych. Serdecznie zapraszamy!

Nowoczesne meble kuchenne — z uchwytami, czy bez?

Nie od dziś wiadomo, że wybór gotowych zestawów mebli kuchennych może przysporzyć nie lada zmartwień. Zdarza się, że określona ilość szafek, ich szerokość, głębokość, czy nawet dostępna kolorystyka nie współgra z naszym wnętrzem. Dlatego jednym z bardziej racjonalnych wyborów będzie decyzja o zakupie mebli kuchennych na wymiar. Pozwoli to każdemu — posiadaczowi małej, ciasnej, jak i dużej, przestronnej kuchni stworzyć w pełni funkcjonalne, a przy tym ciekawe pod kątem estetycznym pomieszczenie.

Meble kuchenne bez uchwytów —wady i zalety

Osoby decydujące się na zakup mebli do kuchni na wymiar stają jednak przed kolejnym bardzo ważnym pytaniem: jakie fronty wybrać — z uchwytami, czy bez uchwytów?

Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie mają swoje wady oraz zalety. Poniżej przedstawimy kilka argumentów mówiących za tym, że meble kuchenne bez uchwytów to jednak dobre rozwiązanie zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar]

Zalety mebli kuchennych bez uchwytów

Jedną z pierwszych zalet kuchni bez uchwytów jest idealnie gładka, jednolita powierzchnia frontów, która idealnie sprawdza się zarówno w przypadku pomieszczeń nowoczesnych, jak i klasycznych. Warto tutaj wspomnieć, że najchętniej wybieranymi są obecnie białe meble do kuchni bez uchwytów. Takie rozwiązanie nadaje wnętrzu poczucia elegancji.

Kolejną zaletą mebli bez uchwytów może być ich niższa cena. W przypadku wyboru gładkich frontów, w cenę takiego zestawu nie zostaną wliczone uchwyty. Pamiętać jednak należy, że przy wyborze kuchni bez uchwytów wymagane jest zastosowanie specjalnego systemu otwierania szafek na dotyk, a co za tym idzie zaoszczędzone pieniądze na uchwytach, będziemy musieli przeznaczyć na odpowiednie systemy otwierania.

Na koniec, jedną z najważniejszych zalet frontów mebli kuchennych bez uchwytów jest ich wysoka funkcjonalność, którą z pewnością doceni każda osoba użytkująca kuchnię. Ponadto otwieranie szafek kuchennych na dotyk wyeliminuje problem zużywania się uchwytów i konieczności ich wymiany.

Wady frontów mebli kuchennych bez uchwytów

Mówi się, że jeśli coś ma zalety, to musi mieć również jakieś wady. I faktycznie tych nie są pozbawione meble kuchenne bez uchwytów. Jedną z tych najczęściej wymienianych jest konieczność częstego czyszczenia frontów. Każdorazowo otwierając szafkę kuchenną, jesteśmy zmuszeni ją dotknąć palcami, co może pozostawić mało estetyczne dla oka ślady.

Kuchnia bez uchwytów to również problem podczas otwierania zmywarki. Zamiast systemu otwierania dotykowego można w tym przypadku zastosować system zamienny Tip-On, który wymaga od nas lekkiego popchnięcia drzwiczek, w celu ich otwarcia.

Kuchnie bez uchwytów — czy warto w nie inwestować?

Kuchnie, szczególnie białe bez zastosowanych uchwytów na frontach są eleganckie, minimalistyczne i doskonale wpisują się w niemal każdy styl aranżacyjny. Co ważne, takie meble są ponadczasowe i z pewnością za kilka lat będą równie modne, co teraz. Otwieranie takich frontów odbywa się za pomocą dotyku, a zatem jest niezwykle łatwe i przyjemne.

Każda osoba ceniąca sobie elegancję, klasę, a jednocześnie minimalizm w swoim wnętrzu powinna zdecydować się na kuchnię bez uchwytów. Z pewnością nikt nie będzie się żałować takiego wyboru.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM