Aranżacja Poddasza - Jakie Meble Pod Skosy Wybrać? zdjęcie nr 2

Pomieszczenia na poddaszu są bardzo urokliwe, ale jednocześnie dość ciężkie do urządzenia z powodu skosów, jakie tam występują. Sukces aranżacji poddasza tkwi w dobrze dobranych meblach na poddasze, które wykorzystują każdy centymetr pomieszczenia, nawet pod skosami. Jakie meble pod skosy wybrać, żeby optymalnie wykorzystać przestrzeń, szczególnie na ścianie ze skosami? Poniżej zebraliśmy kilka rad, jak dobrać meble, które pomogą w aranżacji poddasza. Owocnej lektury!

Aranżacja poddasza a meble na wymiar

Charakterystyczna konstrukcja poddasza sprawia, że jest to zazwyczaj bardzo przytulne miejsce, które jednocześnie ciężko urządzić w pełni funkcjonalnie, bez zostawiania pustej przestrzeni wokół skosów. Skosy bardzo często sprawiają problem podczas aranżacji poddasza i utrudniają proces doboru odpowiednich mebli na poddasze. Czy przestrzeń wokół skosów na poddaszu powinny zostać puste? Czy jedynie umieszczenie tam łóżka jest rozwiązaniem dla tej przestrzeni? Nic bardziej mylnego. Miejsce wokół skosów na poddaszu może na pozór wydawać się ciężkie do urządzenia, jednak w rzeczywistości daje ogromne możliwości. Jakie meble pod skosy wybrać, żeby wykorzystać każdy centymetr tej wymagającej przestrzeni?

Wybór mebli na poddasze

Poddasza bywają różne. W jednych skosy ulokowane są bardzo wysoko, przez co użytkowanie tej przestrzeni wraz z doborem odpowiednich mebli, nie sprawia większych problemów. Spokojnie można wtedy wstawić tam łóżko, niski regał lub nawet biurko. Wyzwanie aranżacji poddasza pojawia się w przypadku niskich skosów, które sięgają samej ziemi. Taką przestrzeń warto zamienić przede wszystkim na schowki. Meble pod skosy mogą składać się z półek, szuflad i koszy, które pomogą w utrzymaniu ładu w całym pokoju, wykorzystując przy tym pozornie nieużytkową przestrzeń. Najlepszym rozwiązaniem podczas doboru mebli na poddasze, będą te robione na wymiar. Z racji różnic w nachyleniu skosów oraz wysokości, na jakiej są ulokowane, bardzo ciężko o uniwersalne meble pod skosy. Dopasowanie projektu pod przestrzeń pozwala na wykorzystanie miejsca w 100% i stworzenie unikalnych schowków, które jednocześnie nadadzą wnętrzu wrażenie bardziej przestrzennego.

Meble na wymiar – nieoceniona pomoc w aranżacji poddasza

Nie ważne, jaki rodzaj pomieszczenia na poddaszu urządzasz, meble na wymiar sprawdzą się wszędzie. Dzięki nim w pełni wykorzystasz dostępną przestrzeń, sprytnie ulokujesz schowki oraz stworzysz przytulne wnętrze. Czy to łazienka, garderoba albo salon – wszędzie przyda się jakże cenne miejsce do organizacji i przechowywania rzeczy.

Decydując się na meble na wymiar, warto przed realizacją swoich pomysłów skorzystać z konfiguratora szaf na wymiar. Dzięki niemu zwizualizujesz pomysł i dobierzesz dogodne dla Ciebie rozwiązania.

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM