Mat Czy Błysk - Wybieramy Fronty Do Szaf zdjęcie nr 2

Kiedy już przeszliśmy przez cały ciąg decyzji dotyczących wyposażenia mieszkania, dokonaliśmy jakże ciężkiego wyboru rodzaju szaf, jakie będą w naszym mieszkaniu…czas na kolejną ciężką decyzję. Jakie fronty do szaf wybrać? Nie brakuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników frontów matowych oraz frontów lakierowanych na błysk. Który wybór będzie lepszy? W poniższym artykule zebraliśmy wszystkie “za” i “przeciw” poszczególnym frontom do szaf. Zapraszamy do lektury.

Mat czy błysk – wybieramy fronty do szaf

Wybór frontów do szaf jest zależny od wielu czynników. Od naszego gustu rozpoczynając, na aspekcie praktycznym danego rozwiązania kończąc. To, jaki rodzaj wykończenia dobrze sprawdzi się w danym wnętrzu, zależy między innymi od nasłonecznienia i kierunku padania światła w pomieszczeniu, samej wielkości pomieszczenia oraz kolorystyki, jaka w nim dominuje. Nie zapominajmy również o osobistych preferencjach – jedni po prostu wolą jak się błyszczy, a drudzy docenią stonowanie, jakie panuje w danym pomieszczeniu. Dla tych niezdecydowanych zebraliśmy listę wad i zalet każdej z opcji frontów szaf na wymiar.

Fronty matowe – wady i zalety

Fronty matowe można wybrać tak naprawdę przy prawie każdym rodzaju materiału, z jakiego wykonane są nasze meble. Szafy na wymiar wykonane z litego drewna bardzo dobrze prezentują się w opcji matowej. Podkreślają naturalność drewna, a stonowany lakier wydobywa z projektu to, co najlepsze. Drewniane fronty bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach ciepłych i naturalnych, jednak musimy mieć świadomość tego, że meble wykonane z drewna są bardzo drogie, jednak mogą posłużyć nam na lata, pozostając w dobrym stanie.

Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są płyty laminowane, które również można wybrać w opcji matowej.

Zwolennicy frontów matowych w swoim wyborze szczególnie doceniają brak nadmiernego połysku i pewnego rodzaju spokój i ciepło, jakie są wprowadzone do wnętrza. Decydując się na fronty matowe, warto wybrać jasne kolory szaf na wymiar. Osiągnie się wtedy wspomniany efekt ciepła w mieszkaniu, bez zbędnego przytłoczenia przestrzeni. Wybierając ciemny kolor frontów w macie, możemy mieć wrażenie pochłaniania światła przez meble i pewnego rodzaju przytłoczenia przestrzeni.

Fronty lakierowane na błysk – wady i zalety

Fronty do szaf na wysoki połysk, zawdzięczają go wykończeniu powłoką laminatową lub wykonanej ze specjalnego rodzaju folii. Materiały te odbijają światło, tworząc przy tym efekt połysku. Dzięki stworzeniu połysku uzyskuje się intrygujący blask, w którym odbija się otoczenie. Taki zabieg wraz z dobrze ustawionym światłem sztucznym pozwala optycznie powiększyć wnętrze.

Warto jednak nadmienić, że błyszczące fronty do szaf prezentują się elegancko, ale w momencie, kiedy są czyste. Minusem frontów wykonanych na błysk, jest uwydatnienie wszelkiego rodzaju odcisków powstających na ich powierzchni (szczególnie dobrze widoczne są na ciemnych frontach wykonanych na wysoki połysk). Wiele osób wybierających swoje szafy na wymiar wykończone pod błysk zwraca uwagę na tę niedogodność, którą z łatwością można usunąć, czyszcząc fronty szmatką z płynem.

Szafa na wymiar – projektowanie od A do Z

Decydując się na szafę na wymiar, często nie mamy możliwości sprawdzenia niektórych rozwiązań, ponieważ są one w pełni spersonalizowane. Jest to ogromnym plusem, jednak bardzo często chcemy wiedzieć jak będzie wyglądał finalny produkt. Pomocny w tym wypadku jest konfigurator szaf na wymiar, dzięki któremu można wirtualnie stworzyć swoją wymarzoną szafę wraz w wyborem rozpatrywanych rodzajów frontów. Dzięki konfiguratorowi mamy możliwość porównania naszych pomysłów i spokojnej oceny, która wersja frontów oraz zastosowanych w szafach rozwiązań będzie lepszą decyzją dla nas i naszego wnętrza.

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM