Mały Przedpokój Z Szafą - Czy Może Być Funkcjonalny? - Superszafy zdjęcie nr 1

Przedpokój najczęściej stanowi najmniejszą strefę użytkową w domu. Nic więc dziwnego, że do jego aranżacji przykładane jest najmniej uwagi. Tymczasem dobrze zagospodarowane wnętrze przedpokoju, również tego o niewielkim metrażu może stać się w pełni funkcjonalne i ciekawe pod względem stylistyczny. Jak zatem urządzić mały przedpokój, by znalazło się w nim miejsce na przedmioty, które ciężko pomieścić w garderobie? 

Przedpokój — jaką pełni funkcję?

Przedpokój to z jednej strony pomieszczenie użytkowe, służące do przechowywania odzieży wierzchniej, takiej jak kurtki, płaszcze, czy obuwie, z drugiej zaś to także pomieszczenie reprezentacyjne. To właśnie przedpokój jest tym miejscem, w którym wita się przybyłych do domu gości i jako pierwszy robi na nich wrażenie estetyczne. Warto zatem połączyć oba te aspekty i stworzyć ciekawe pod względem wizualnym i funkcjonalne w użytkowaniu miejsce. Jednak jak to zrobić, gdy metraż znacząco nas ogranicza? Mamy na to kilka ciekawych sposobów.

Pojemna szafa w przedpokoju — strefa przechowywania

W niewielkich pomieszczeniach trudno jest wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania różnego rodzaju rzeczy, w tym ubrań. Dlatego wybór szafy do przedpokoju sprawi, że taka przestrzeń się pojawi i będzie mogła służyć wszystkim domownikom. Poza odzieżą wierzchnią w zabudowanej szafie można także przechowywać różnego rodzaju akcesoria, w tym parasole, deskę do prasowania, suszarkę na ubrania, czy żelazko.

Oprócz tego, że szafa na wymiar do przedpokoju zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania, to z całą pewnością pozwoli także na zachowanie odpowiedniego porządku w innych pomieszczeniach. Rzeczy, które do tej pory musiały być trzymane w widocznym miejscu, od teraz będą mogły zniknąć za wygodnymi drzwiami przesuwnymi. Takie bowiem polecamy do małego przedpokoju.

Kolorystyka mebli do przedpokoju

Poza funkcjonalnością szafy w przedpokoju bardzo ważnym aspektem jest także dobór jej odpowiedniej kolorystyki. Jeśli pomieszczenie jest ciasne i wąskie, to warto wybrać meble w jasnych odcieniach, które doskonale odbijają światło i sprawiają wrażenie przestronności. Warto również rozważyć szafę z lustrzanymi frontami, która optycznie powiększy przestrzeń w przedpokoju.

To samo dotyczy koloru ścian. Tutaj również warto postawić na jasne odcienie, a na podłodze można z powodzeniem umieścić dywan w pionowe, lub poziome pasy, który w zależności od potrzeb optycznie wydłuży, lub poszerzy przedpokój.

Delikatne dodatki podkreślą charakter wnętrza

Mały metraż w przedpokoju nie oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z dodatków. Przy ich wyborze warto pamiętać jednak o powściągliwości, aby nie przytłoczyć całości aranżacji zbyt licznymi, lub dużymi dekoracjami. Takim dodatkiem może być np. eleganckie lustro, które z jednej strony będzie pełniło funkcję użytkową, z drugiej zaś przyczyni się do efektu powiększenia wnętrza.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM