Kobieca Garderoba - Czego Nie Może W Niej Zabraknąć? - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

 

Kobieca garderoba to swoiste sanktuarium, w którym ubrania i akcesoria odzieżowe z jednej strony muszą być odpowiednio zabezpieczone, a z drugiej należycie eksponowane. Aby właściwie spełniała swoją funkcję, kobieca garderoba powinna być wyposażona w meble skrojone na miarę potrzeb właścicielki zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym.

Poniżej znajdziesz garść wskazówek jak zaprojektować kobiecą garderobę. Przeczytaj i przekonaj się, że spełnienie marzeń jest bliżej niż myślisz!

Jak zaaranżować kobiecą garderobę – 3 kroki do sukcesu

Niezależnie od tego czy kobieca garderoba mieści się w szafie w sypialni czy też zajmuje osobny pokój, nim przystąpisz do jej projektowania zwróć uwagę na trzy kwestie, a mianowicie:

  • ile i jakie rzeczy mają być przechowywane w kobiecej garderobie? Nim przejdziesz do projektowania garderoby marzeń musisz ustalić co będzie w niej przechowywane – wyłącznie odzież czy też obuwie, torebki, biżuteria, odzież i akcesoria sportowe, tekstylia, itp.
  • jaki rodzaj przechowywania odzieży najbardziej Ci odpowiada? Czy preferujemy składać ubrania czy trzymać je w pozycji wiszącej?
  • jak wygląda Twoja wymarzona garderoba na wymiar? Co powinno się w niej znaleźć? Jaki rodzaj mebli Ci odpowiada?

Jak duża powinna być kobieca garderoba?

Meble na wymiar umożliwiają maksymalne zagospodarowanie wybranej przestrzeni, sięgając od podłogi do sufitu. Nim zatem złożysz zamówienie upewnij się, że stworzony przez Ciebie projekt jest optymalnie dopasowany do warunków anatomicznych samej użytkowniczki. Kobieca garderoba, poza tym, że ma być pojemna i atrakcyjna wizualnie, powinna być również funkcjonalna.

Projektując garderobę dla Niej, na odzież codziennego użytku przeznacz środkową część szafy tak, aby łatwo było sięgać po wybrane elementy. Przestrzeń pod sufitem i przy podłodze zarezerwuj na rzadziej używane rzeczy, np. odzież sezonową.

Ile miejsca zajmują poszczególne elementy damskiej garderoby?

Zastanawiasz się ile miejsca zajmują poszczególne elementy kobiecej garderoby? Oto szacunkowe wymiary:

  • długa odzież wisząca – 130-170 cm;
  • krótka odzież wisząca – 100-120 cm;
  • wiszące spódnice – 70-80 cm;
  • biżuteria – 30-50 cm;
  • torebki – 30-50 cm;
  • obuwie – 25-30 cm.

Garderoba dla Niej – o tym każdy każda kobieta

Garderoba to wyjątkowe miejsce dla każdej kobiety, które powinno być przemyślane tak, aby jak najlepiej odpowiadało bieżącym potrzebom swojej właścicielki. Warto więc umieścić w projekcie szafy na wymiar elementy będące spełnieniem jej marzeń. Obok półek i drążków na wieszaki mogą się tu znaleźć np. szuflady na biżuterię, specjalne półki na buty lub wieszaki na szale. Być może tym, o czym marzy właścicielka garderoby jest częściowe przeszklenie umożliwiające ekspozycję eleganckich butów na obcasie lub torebek? Możliwości jest naprawdę wiele, warto więc dać się ponieść wodzom fantazji!

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM