Jedna Duża Szafa Dla Całej Rodziny — Czy To Rozwiązanie Się Sprawdza? zdjęcie nr 2

W dużym, jednorodzinnym domu nie ma większego problemu z organizacją rodzinnej garderoby. Pomieszczeń jest w nich na tyle dużo, że z powodzeniem możemy wygospodarować i stworzyć jedną dużą rodzinną garderobę, w której każdy znajdzie dla siebie miejsce do przechowywania ubrań. Co, gdy jednak metraż nas ogranicza? Czy w małym mieszkaniu w bloku również możemy podjąć wysiłek stworzenia rodzinnej garderoby? Oczywiście, że tak. Zobacz, jak my to robimy!

Szafa na wymiar w małym pomieszczeniu — dlaczego warto?

Wydawać by się mogło, że mały metraż, to duży problem z organizacją rodzinnej garderoby. W rzeczywistości wystarczy kilka kompleksowych rozwiązań, aby stworzyć przestrzeń do przechowywania, dopasowaną do potrzeb każdego z domowników.

Duża szafa na wymiar jest zawsze dobrym rozwiązaniem nie tylko od strony praktycznej, ale także estetycznej. Taki mebel możemy bowiem dopasować zarówno do możliwości metrażowych naszego pomieszczenia, jego stylu, jak i potrzeb użytkowych. Wyposażona w odpowiednią ilość półek, drążków, czy innych systemów modułowych pozwala na wygodne przechowywanie ubrań i akcesoriów codziennego użytku w sposób funkcjonalny i wygodny dla każdego.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar]

Jak zaprojektować rodzinną garderobę?

Decydując się na jedną wspólną garderobę, nie możemy wybrać rozwiązania innego niż duże szafy produkowane na wymiar. Mogą one stanowić rodzaj zabudowy otwartej, lub zamkniętej. Garderoba otwarta znajduje zastosowania w nowoczesnych wnętrzach, zaś szafy przesuwne są idealne dla każdego i co ważne, nie ma pomieszczenia, w którym nie mogłaby stanąć pojemna szafa na ubrania, szczególnie jeśli mówimy o dużej szafie z lustrem. Jak krok po kroku zaprojektować rodzinną garderobę? Sprawdźmy!

Wybieramy pomieszczenie pod garderobę

Wyznaczenie odpowiedniej przestrzeni pod garderobę, to jeden z kluczowych etapów, który powinniśmy zrealizować jeszcze przed podjęciem się projektowania takiego pomieszczenia.

Świetnie, jeśli dysponujemy dodatkowym pomieszczeniem w swoim mieszkaniu, które możemy zaaranżować na garderobę dla całej rodziny. W przypadku braku takiego miejsca, garderobę rodzinną z powodzeniem możemy ulokować np. w salonie, lub przedpokoju, czyli pomieszczeniach ogólnodostępnych. Rodzinna garderoba w sypialni mogłaby być sporym utrudnieniem nie ze względu na organizację takiego pomieszczenia, a aspekty użytkowe. Jeśli jednak to rozwiązanie najlepiej pasuje do danego metrażu, to warto wówczas pomyśleć, aby dzieci miały swoją osobną przestrzeń do przechowywania, np. w pokoju dziecięcym.

Dopasowujemy wymiary mebla do metrażu garderoby

Odpowiadając jednak na zadane pytanie: w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wymiary mebla. Szafa do garderoby powinna być nie tylko odpowiednio szeroka, ale także wysoka i głęboka. W przypadku rodzinnych formatów doskonale sprawdzają się duże szafy przesuwne o długości 3 m.

Dzielimy szafę na sekcje i wybieramy odpowiednie wyposażenie

Przy projektowaniu szafy na wymiar warto od razu pomyśleć o odpowiedniej organizacji jej wnętrza. Ilość półek, drążków, koszy czy innych dodatków ułatwiających przechowywanie nie tylko odzieży, ale również różnych akcesoriów jest bardzo ważna. W przypadku szaf na wymiar możemy z powodzeniem dostosować ilość, wielkość, a także wygląd takiego wyposażenia do naszych potrzeb zarówno użytkowych, jak i estetycznych. Ponadto taką szafę warto podzielić na sekcje, które pozwolą zachować każdemu domownikowi własną przestrzeń do przechowywania.

Dopasowujemy design szafy do aranżacji wnętrza

Nie mniej ważnym co wymiary i wyposażenie wnętrza szafy, jest jej design. Dobrze, gdy jest on spójny z pozostałymi elementami aranżacji. Obecnie wśród klientów producenta szaf na wymiar Super Szafy największą popularnością cieszą się białe szafy na wymiar, duże szafy z lustrami oraz modele w kolorze naturalnego drewna.

Zobacz również

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM