Jak Oddzielić Salon Od Kuchni? Praktyczne Porady - Superszafy.pl zdjęcie nr 1

Coraz więcej mieszkań budowanych jest na styl nowoczesny, w którym salon połączony jest z otwartą kuchnią. Nie każdemu jednak odpowiada taki układ, dlatego chętnie podpowiemy, jak efektownie oddzielić pokój dzienny od kuchni w taki sposób, aby pomieszczenia te nadal tworzyły jedną wspólną całość, jednak z wyraźnie zaznaczoną granicą. Oto kilka naszych pomysłów. 

Dlaczego warto wyznaczyć granicę pomiędzy salonem a kuchnią?

Otwarta kuchnia ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Z jednej strony taki układ pomieszczeń sprawia, że mieszkanie wydaje się bardziej przestronne, jaśniejsze i zyskuje na funkcjonalności, z drugiej zaś cały ambaras związany z gotowaniem jest widoczny dla osób postronnych. Doskonałą alternatywą dla wszystkich tych sytuacji jest wyznaczenie pewnej granicy, która będzie oddzielała pokój dzienny od kuchni. Można to zrobić na kilka różnych sposobów. Jakich?

Drzwi wewnętrzne — czy to rozwiązanie się sprawdza?

Stawianie ścianki działowej pomiędzy kuchnią a salonem zupełnie mija się z celem. W ten sposób obydwa pomieszczenia stracą nie tylko na metrażu, ale także na uroku. Można jednak postawić na rozwiązanie, które będzie w sposób estetyczny, a jednocześnie praktyczny oddzielało przestrzeń pomiędzy pomieszczeniami. Drzwi wewnętrzne na wymiar, bo o nich mowa z powodzeniem sprawdzą w każdym zarówno nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu.

Ciekawą propozycją takich drzwi przesuwnych do pokoju są modele wykonane z transparentnego szkła, które z jednej strony prezentują się bardzo nowocześnie, z drugiej zaś sprawiają wrażenie przestronności. Doskonale przepuszczają promienie światła, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe. Wybierając szklane drzwi przesuwne, warto zdecydować się na szkło hartowane, które jest solidne i bezpieczne w użytkowaniu. Poza transparentnym szkłem można także postawić na szkło lacobel lub lacomat, które prezentują się równie efektywnie co szkło transparentne.

Barek —  modny i funkcjonalny

Kolejnym ciekawym pomysłem poza wewnętrznymi drzwiami przesuwnymi na oddzielenie strefy dziennej od kuchni jest ustawny barek, który oprócz funkcji rozgraniczającej może także pełnić funkcję blatu roboczego. Co więcej, barek na pograniczu kuchni i salonu może także wyznaczać strefę jadalnianą. Osoby decydujące się na dość ekstrawaganckie projekty, starają się podkreślić nowoczesny charakter swojego wnętrza. Jednak niezależnie od tego, jaką funkcję ma pełnić w Twoim domu barek — funkcjonalną czy estetyczną, warto ustawić przy nim wygodne i modne hokery.

Stół — król każdego wnętrza

Stół to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. To przy nim rodzina spotyka się przy wspólnych posiłkach, czy spędza wspólnie czas przy grach planszowych. Dlaczego zatem nie ustawić stołu na pograniczu pokoju dziennego? Jest to bowiem idealne miejsce, które pozwoli stworzyć harmonijny układ w domowej przestrzeni: kuchni – jadalnia – część wypoczynkowa.

Zobacz również

05.07.2022
Jak urządzić funkcjonalną pralnię w domu? Poznaj nasze rady!

Pralka to bez wątpienia obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Czy pralnia to również obowiązkowe pomieszczenie w każdym domu? I tak i nie… Bywa,  że ze względu na ograniczony metraż, pralnia w domu stanowi wyłącznie wydzielony kawałek przestrzeni w łazience, lub samo urządzenie zostaje umieszczone w kuchennej zabudowie. Jeśli jednak mieszkamy w domu dysponującym dość pokaźnym […]

Zobacz więcej
05.07.2022
Jakie fronty najłatwiej utrzymać w czystości? Podpowiadamy!

Urządzając swoją wymarzoną kuchnię, powinniśmy zadbać nie tylko o aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na funkcjonalność kuchni wpływ ma fakt,  dotyczący utrzymania tego pomieszczenia w czystości, a w szczególności mebli kuchennych. Tutaj wystarczy postawić na dobrej jakości fronty, które łatwo i szybko wyczyścimy. Ich dodatkowym atutem będzie wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz przebarwienia powstające […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM