Garderoba Idealna - Jak Ją Stworzyć? - Superszafy - Twój Wymiar Szaf zdjęcie nr 2

Garderoba to jedno z tych pomieszczeń w domu, o których do niedawna mogli pomarzyć tylko nieliczni. Dziś stały się one niemal obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu, a nawet niewielkich mieszkań w bloku. Niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy, dobrze jest wyznaczyć osobną przestrzeń do przechowywania ubrań i innych praktycznych rzeczy. Z nami dowiesz się jak zaprojektować garderobę, by zachwycała funkcjonalnością i ładnie się prezentowała. 

Jak urządzić garderobę?

Idealna garderoba powinna łączyć w sobie funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz piękno. Co to oznacza w praktyce? Tyle że garderoba powinna być pomieszczeniem, w którym swobodnie się poruszamy, a wszystkie przechowywane ubrania, dodatki i akcesoria są dobrze wyeksponowane, tak abyśmy nie musieli szukać konkretnych spodni, czy koszuli, tylko mieli je zawsze w zasięgu ręki. Nie można również pominąć aspektu wizualnego, bowiem odpowiednio zaaranżowana przestrzeń  zdecydowanie podnosi walory estetyczne takiego pomieszczenia i sprawia, że czujemy się w nim dobrze.

Projekt garderoby powinien zatem zakładać rozwiązania dostosowane do naszych konkretnych potrzeb, ale także możliwości przestrzennych pomieszczenia — skosy, wnęki i różnego rodzaju nierówności na ścianach nie będą problemem do stworzenia idealnej przestrzeni, jeśli zdecydujesz się na szafy na wymiar do garderoby. Takie rozwiązanie daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne, dzięki czemu można w pełni wykorzystać każdą dostępną przestrzeń.

[Zobacz też: Aranżacja garderoby]

Gdzie powinna znajdować się garderoba?

Garderoba to pomieszczenie przede wszystkim użytkowe, dlatego powinna być ulokowana w miejscu, do którego będziemy mieli łatwy i szybki dostęp tuż po przebudzeniu, czy po wyjściu z łazienki. Nic więc dziwnego, że w większości aranżacji garderoby znajdują się tuż przy sypialni, a nawet w pomieszczeniu oddzielającym sypialnię od łazienki. W ten sposób można stworzyć całkowicie prywatną i niedostępną do osób postronnych przestrzeń. Dzięki temu można czuć się swobodnie i komfortowo.

Osoby dysponujące niewielkim metrażem, np. właściciele mieszkań w bloku, w których trudno jest wygospodarować dodatkowe pomieszczenie na garderobę, mogą zaaranżować ją w sypialni. Jeśli pokój sypialniany jest duży, warto wyznaczyć na ten cel osobną strefę, jeśli jednak pokój jest mały można zdecydować się na szafę na wymiar, którą można dostosować do konkretnych możliwości pomieszczenia. Za pośrednictwem szafy z drzwiami przesuwnymi można z jednej strony ukryć mało estetyczne pod względem wizualnym wnęki w ścianach, lub wykorzystać trudne aranżacyjnie narożniki ścian.

[Zobacz też: Drzwi przesuwne do szaf]

Garderoba dla dzieci — czy to dobre rozwiązanie?

Każdy rodzic wie, że wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny wzrasta ilość ubrań w domu. Dlatego już na etapie projektowania domu, czy mieszkania dobrze jest wyznaczyć odrębną przestrzeń na przechowywanie dziecięcych ubrań. Może się ona znajdować bezpośrednio w pokoju dziecka, lub w jego bliskiej odległości.

Ważnym argumentem w aranżacji dziecięcej garderoby jest dobór odpowiednich mebli, a dokładniej szaf, które pozwolą na wygodne i bezpieczne korzystanie przez najmłodszych domowników. Warto zatem pamiętać, aby szafy do garderoby dziecięcej zaopatrzyć w specjalne blokady, zapobiegające trzaskaniu i tym samym zminimalizować ryzyko przytrzaśnięcia sobie palców przez malucha.

[Zobacz też: Aranżacja poddasza]

Jak wyposażyć wnętrze garderoby?

Współcześni producenci szaf na wymiar, jak chociażby firma Super Szafy daje możliwość nie tylko doboru mebli do garderoby pod względem wizualnym, ale także użytkowym. Jej wnętrze powinno być optymalnie rozplanowane, a elementy wyposażenia dostosowane do konkretnych potrzeb użytkowników.

Odpowiednia ilość półek, drążków i szuflad pozwala na wygodne przechowywanie wszystkich elementów garderoby, zaś specjalne wysuwane kosze na bieliznę, krawaty, czy inne dodatki sprawią, że we wnętrzu wszystko będzie zawsze na swoim miejscu i dobrze widoczne. Warto również pamiętać o wyznaczeniu specjalnej strefy do przechowywania obuwia. Tutaj swoją rolę świetnie spełniają wysuwane półki, czy regały. Warto pamiętać o każdym z tych elementów projektując swoją własną domową garderobę, by móc cieszyć się jej funkcjonalnością przez długie lata.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM