Funkcjonalna Garderoba - Sprawdzone Porady zdjęcie nr 2

Marzysz o pięknej i funkcjonalnej garderobie w swoim domu lub mieszkaniu, jednak nie do końca wiesz jak ją urządzić? Nie jest to łatwe zadanie. Każdy ma inne potrzeby i przyzwyczajenia. Jednak z zastosowaniem kilku sprawdzonych rozwiązań z łatwością można przygotować funkcjonalny projekt garderoby, który zaspokoi najważniejsze potrzeby użytkowników tego miejsca. Zapraszamy do poniższego artykułu, w którym podzielimy się sprawdzonymi przez nas trikami oraz przedstawimy narzędzie, które ułatwi zaprojektowanie garderoby idealnej.

Funkcjonalna garderoba czyli jaka?

Funkcjonalność to przede wszystkim dopasowanie cech przedmiotu do preferencji jego użytkowników. Jak widać, jest to temat mocno indywidualny, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i zwraca uwagę na inne rzeczy i docenia inne funkcjonalności. Tak samo jest w przypadku garderoby. Dla każdego funkcjonalna garderoba będzie czymś innym. Jednej osobie zależy przede wszystkim na porządku, inny użytkownik kładzie nacisk na łatwy dostęp do danego rodzaju odzieży, jeszcze inny do akcesoriów… i możemy tak wymieniać w nieskończoność. Jak więc zaprojektować funkcjonalną garderobę? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę w procesie projektowania garderoby?

Projekt garderoby – na co zwrócić uwagę

Zabierając się za projektowanie garderoby, przede wszystkim powinniśmy zacząć od zastanowienia się, jaki efekt chcemy osiągnąć i na czym nam najbardziej zależy. Na początku powinniśmy zastanowić się nad doborem miejsca, w którym będzie garderoba. Powinno być ono łatwo dostępne i jednocześnie nieprzeszkadzające nam w codziennym życiu. Bardzo dobrze, poza znanymi garderobami w sypialniach, sprawdzają się te ulokowane w przedpokojach oraz garderoby na poddaszu.

Mając wybrane miejsce, czas na przyjrzenie się dostępnym funkcjonalnościom, które mogą sprawdzić się w naszej garderobie:

  • szuflady z przegródkami – szuflady są miejscem, które potrafi pomieścić naprawdę wiele rzeczy, jednak bardzo często powstaje przy tym miszmasz i ciężko znaleźć daną rzecz. Zastosowanie przegródek w szufladach w projekcie garderoby, pomoże utrzymać porządek i z łatwością znajdzie się szukaną rzecz.
  • zastosowanie organizerów – jeśli w garderobie trzymane są różnego typu dodatki oraz biżuteria, warto zaopatrzyć się w odpowiednie organizery, które wprowadzą ład i porządek w sekcji dodatków i akcesoriów, ułatwiając nam tym samym dobór dobrze wyeksponowanych w garderobie dodatków do stylizacji.
  • drążki na wieszaki ubraniowe – umieszczenie drążków na różnych wysokościach, pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca w garderobie oraz da ciuchom nieco swobody. Dzięki zastosowaniu systemu dwóch równoległych drążków zawiesimy w garderobie dużą ilość koszulek, koszul i marynarek.
  • oświetlenie – pozwoli wyeksponować schowane z tył ubrania oraz doświetli całą przestrzeń. Dzięki listwom LED zastosowanym w projekcie garderoby, będzie to miejsce o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu.

Projekt garderoby – przydatne narzędzie

Funkcjonalna garderoba, to najczęściej ta wykonywana na wymiar. Wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni oraz zastosowanie zindywidualizowanych rozwiązań wpływa na ogólny odbiór projektu i zadowolenie z wybranych opcji. Podczas tworzenia projektu garderoby, warto sięgnąć po narzędzie, które umożliwi wizualizację naszych pomysłów i pomoże nam w lepszym doborze i dopasowaniu rozwiązań do naszych preferencji.

Skorzystanie z konfiguratora szaf na wymiar znacząco ułatwi proces tworzenia projektu garderoby oraz przybliży nas do osiągnięcia funkcjonalnej garderoby skrojonej na miarę naszych wymagań. Rozpoczynając pracę nad funkcjonalną garderobą, warto zacząć od wykonania projektu w konfiguratorze, przemyśleniu wprowadzonych tam rozwiązań i późniejszą realizację.

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM