Drzwi Przesuwne — Wykorzystaj Je Jako Nowoczesną Ścianę zdjęcie nr 1

Drzwi przesuwne to nowoczesne i niezwykle popularne rozwiązanie, które sprawdza się w różnego rodzaju wnętrzach. Szczególnie często można je spotkać w małych pomieszczeniach, gdyż nie wymagają tak dużej ilości wolnego miejsca do otwarcia, aczkolwiek coraz częściej są wybierane jako nowoczesna ściana w dużych wnętrzach. Co warto wiedzieć o nowoczesnych drzwiach przesuwnych? Sprawdź poniżej.

Rodzaje drzwi przesuwnych

Wszystkie drzwi przesuwne działają tak samo, aczkolwiek są dostępne w różnych wariantach. Wśród wyborów, jakich mogą dokonać klienci, są nie tylko kolorystyka czy rozmiar drzwi, ale też ich konstrukcja. Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się drzwi przesuwne bezramowe oraz całoszybowe.

Nowoczesne drzwi przesuwne bezramowe najczęściej są wykorzystywane jako uzupełnienie wnęk szafowych np. w garderobie. Są estetyczne, solidne, a przy tym bezproblemowe w użytkowaniu. To, co ważne – mogą być wykonane na wymiar, idealnie dopasowane do przestrzeni, w której mają zostać zamontowane. Niewątpliwą zaletą jest też niemalże niewidoczna konstrukcja wsporcza, która sprawia, że całość jest wytrzymała, a przy tym prezentuje się elegancko.

Niewątpliwą i ogromną popularnością cieszą się drzwi przesuwne całoszybowe. Tego rodzaju konstrukcje są polecane do nowoczesnych i industrialnych wnętrz. Ich design pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie, a dodatkowo dzięki szybom nieco je rozjaśnić. Dość często są wykorzystywane jako sposób na rozdzielenie sypialni połączonej z łazienką, ale też np. sypialni od salonu.

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne jako nowoczesna ściana to doskonałe rozwiązanie pozwalające uzyskać elegancki i niecodzienny design wnętrza, a przy tym zaoszczędzić dużo miejsca. Wynika to bowiem z faktu, iż skrzydło drzwi – nawet bardzo szerokich, nie wymaga zorganizowania przestrzeni na otwieranie. Dodatkowo odpowiednio dopasowany system przesuwny pozwala bezproblemowo otwierać i zamykać drzwi, bez obaw o organizację przestrzeni. Dzięki temu, że tego typu konstrukcje sprawdzają się w niewielkich wnętrzach, można je spotkać nie tylko w domach, ale też obiektach publicznych np. urzędach czy różnego rodzaju biurach.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf na wymiar do różnych pomieszczeń]

Nowoczesna ściana może być wykonana nie tylko ze szkła, ale też np. z paneli laminowanych czy innych materiałów. Różnorodne dostępne warianty sprawiają, że istnieje możliwość idealnego dopasowania nowoczesnych drzwi przesuwnych do aranżacji wnętrza.

Plusem drzwi przesuwnych jest również sposób ich montażu. Dzięki temu, że do ich instalacji są wykorzystywane prowadnice, można je zamontować w dowolnym miejscu i co najważniejsze – bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac budowlanych związanych z wyburzaniem czy dobudowywaniem ścian. Odpowiednie dopasowanie systemu montażowego sprawia, że całość przebiega szybko i bezproblemowo.

Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne jako ścianka?

Głównym celem wykorzystania drzwi przesuwnych jako ścianki działowej jest zwiększenie funkcjonalności wnętrza. Odpowiednio zaaranżowane podzielenie przestrzeni pozwala wyodrębnić miejsce do nauki i pracy czy odpoczynku. Drzwi przesuwne jako ścianki są najczęściej wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach, aczkolwiek można je dopasować również do klasycznych nieruchomości. Szczególnie są polecane do trudnoustawnych wnętrz, o niestandardowym układzie, gdyż pozwalają zmienić ich układ.

Nowoczesne drzwi przesuwne sprawdzą się jako połączenie kuchni z salonem. Połączenie kuchni z salonem jest niezwykle popularnym rozwiązaniem, aczkolwiek zapachy i odgłosy generowane w kuchni mogą być uciążliwe dla osób pragnących odpocząć w salonie. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych jako ścianki działowej można oddzielić te dwa pomieszczenia, a w dowolnym momencie je połączyć w jedno.

Nowoczesne drzwi przesuwne jako ścianka działowa pozwalają także wyodrębnić dodatkowy pokój w niewielkich mieszkaniach. Może być on wykorzystany jako sypialnia czy miejsce do nauki bądź pracy. Dzięki zamontowaniu drzwi przesuwnych można zyskać komfortową przestrzeń na czas nauki, a po ich rozsunięciu można powiększyć wnętrze i wykorzystać je tak jak dotychczas.

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM