Czy Szafa Połączona Z Biurkiem To Dobre Rozwiązanie? - Superszafy zdjęcie nr 2

 

Możliwość tworzenia mebli na wymiar zapewnia nam nieograniczone możliwości w kreowaniu własnego wnętrza. Jednym z nowoczesnych rozwiązań sprawdzających się zarówno w pokoju młodzieżowym, studenta, jak i domowym gabinecie jest szafa z biurkiem w środku. Wybór takiego połączenia to ogromna oszczędność miejsca w pokoju, ale także sposób na efektowne ukrycie stanowiska roboczego. Zobacz, co jeszcze przemawia za wyborem szafy z biurkiem.

Szafa z biurkiem – gdzie się sprawdzi?

Kupowanie gotowych mebli do gabinetu, pokoju dziecięcego, czy młodzieżowego nie jest łatwym, zadaniem. Trudno jest bowiem znaleźć mebel dopasowany jednocześnie do potrzeb użytkownika, jak i możliwości przestrzennych danego wnętrza. Problem ten dotyczy szczególnie małych pomieszczeń w bloku, gdzie liczy się każdy centymetr wolnego miejsca.

Szafa z biurkiem – do jakich pomieszczeń?

Szafa połączona z biurkiem to dość nieoczywiste rozwiązania, które wbrew pozorom znajduje coraz większe grono zwolenników. Co więcej, ma ono zastosowanie w co najmniej kilku pomieszczeniach, takich jak:

  • pokój dziecięcy
  • pokój młodzieżowy
  • pokój studenta
  • gabinet.

Biurko chowane w szafie zaprojektowane i wykonane na wymiar idealnie nadaje się do  wskazanych powyżej pomieszczeń. Co więcej, będzie także dobrym wyborem do pokoi, w których niekoniecznie element roboczy, czyli biurko powinno się znajdować na widoku. Mowa tu przede wszystkim o salonie i sypialni — stojące biurko mogłoby zaburzać aranżację takiego pomieszczenia, dlatego wybór szafy z biurkiem w środku byłby tu najwłaściwszym rozwiązaniem.

[Zobacz też: Zabudowy przedpokoju]

Biurko chowane w szafie – zalety

Szafa z biurkiem to wybór dość nieoczywisty, jeśli chodzi o szafy do pokoju młodzieżowego. Rozwiązanie to niesie jednak za sobą wiele korzyści, o których nie sposób nie wspomnieć. Do najważniejszych z nich należy:

  • Oszczędność miejsca — biurko w szafie to połączenie 2w1, które pozwala zaoszczędzić sporo wolnego miejsca. Blat roboczy można wysunąć tylko wówczas, gdy go potrzebujemy, a po skończonej pracy biurko można z powodzeniem zamknąć w szafie i gotowe.
  • Zachowanie porządku — każde biurko ma to do siebie, że na jego blacie w kilka minut może powstać niezły bałagan. Porozrzucane zeszyty, książki, dokumenty, czy kosmetyki będą sprawiały wrażenie bałaganu.  Wybierając biurko chowane w szafie, cały ten bałagan będzie zasłonięty za drzwiami. Od tej pory niespodziewani goście nie będą dla Ciebie żadnym problemem.
  • Bezpieczne przechowywanie — szczęśliwi posiadacze dzieci wiedzą, jak szybko coś niepowołanego może wpaść w ich ręce. Dlatego szafa z biurkiem w środku będzie stanowiła swego rodzaju zabezpieczenie dla ważnych dokumentów, czy ostrych przedmiotów.

Szafa z biurkiem na wymiar – przesuwna czy wnękowa?

Wybierając szafy z biurkiem na wymiar, możemy zdecydować jaki rodzaj zabudowy chcemy mieć w swoim domu. Do wyboru są szafy przesuwne oraz z systemem drzwi uchylnych. Szafy przesuwne będą dobrym wyborem do dość ciasnych i wąskich pomieszczeń, zaś szafa wnękowa sprawdzi się tam, gdzie nie ma konieczności chowania biurka za zamkniętymi drzwiami. W zamian możemy umieścić je w narożniku pokoju bądź wnęce, dzięki czemu nie będzie się mocno rzucać w oczy, a jednocześnie zapewni użytkownikowi odrobinę prywatności.

[Zobacz też: Drzwi do szaf przesuwne]

Szafa z biurkiem na wymiar – podsumowanie

Chowane w szafie biurko to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu domowych pomieszczeniach. Będzie idealnym wyborem wszędzie tam, gdzie liczy się aspekt wizualny oraz możliwość zachowania porządku na najwyższym poziomie. Dodatkowo decydując się na szafy produkowane na wymiar, masz możliwość idealnego dopasowania jej rodzaju, wielkości, oraz kolorystyki do własnych potrzeb.

 

Zobacz również

10.02.2023
Rola drzwi przesuwnych w aranżacji wnętrza

Drzwi przesuwne kojarzone są głównie z szafami. Jednak ostatnimi czasy można zauważyć zwiększenie popularności tego typu rozwiązania we wnętrzach mieszkań. Drzwi przesuwane w ścianie są coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem. W poniższym artykule zebraliśmy wady i zalety takiego rozwiązania oraz wnętrza, które są idealne do takich drzwi. Sprawdź, jaka aranżacja mieszkania sprawdzi się do drzwi przesuwnych. […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM