Biała Szafa - 5 Pomysłów Na Aranżację zdjęcie nr 1

Biała szafa to uniwersalny mebel, który dobrze prezentuje się w wielu odsłonach. Śmiało można zdecydować się na jej wybór, urządzając zarówno nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, jak i ciepłe, przytulne pokoje w klasycznym stylu. Biel pięknie rozjaśnia pomieszczenia, przez co małe wnętrza wydają się być większymi. Biała szafa przesuwna to doskonały wybór zarówno do przedpokoju czy sypialni, jak i bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń, takich jak salon lub jadalnia. Sprawdź jak wykorzystać potencjał białych szaf w aranżacji swojego mieszkania.

Biała szafa z połyskiem w nowoczesnych wnętrzach

Styl nowoczesny charakteryzuje minimalizm, prostota i oszczędność dodatków. Meble i sprzęty znajdujące się w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym powinny przede wszystkim charakteryzować się komfortem użytkowania i przydatnością. W tak urządzonych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się białe szafy na wymiar z połyskiem. Zajmując całą powierzchnię ściany lub też wpasowując się w niewygodny kąt, pięknie wypełniają przestrzeń, nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Zwłaszcza białe szafy z drzwiami uchylnymi, pozbawione zbędnych ozdobników, takich jak uchwyty lub listwy, będą tutaj strzałem w dziesiątkę.

[Sprawdź też : Szafy na wymiar]

Biała szafa w stylu angielskim

Tym co wyróżnia styl angielski na tle pozostałych stylów aranżacyjnych jest dyskretna elegancja, harmonia i przewaga barw o ciepłej tonacji. Wnętrza urządzone w stylu angielskim cechują się ładem i nastrojowością, a ich przytulność podkreśla mnogość miękkich tkanin i naturalnych kolorów. Styl angielski jest odmianą stylu klasycznego, dlatego w pokojach urządzony zgodnie z jego wytycznymi najlepiej sprawdzają się białe szafy na wymiar z frezowanymi drzwiami. W odróżnieniu od klasycznych szaf przesuwnych, białe szafy z drzwiami uchylnymi zdobione żłobieniami dobrze współgrają z elegancją angielskich wnętrz, zapewniając przy tym domownikom maksimum korzyści wynikających z posiadania szaf na wymiar.

[Sprawdź też: Konfigurator szaf]

Biała szafa z lustrem w romantycznym wydaniu

Urządzając mieszkanie, wyrażamy siebie, swój gust i swój charakter. Nierzadko zdarza się więc, zwłaszcza w przypadku pań, że aranżacja nabiera nieco romantycznego stylu, cechując się nastrojowością, ładem i ciepłem. Efekt ten potęguje wykorzystanie w aranżacji białej szafy z lustrem. Wstawiając ją do sypialni lub przedpokoju, można podkreślić kameralność mieszkania i jego intymną atmosferę. Podobnie jak w przypadku wnętrz urządzonych w stylu angielskim, również w pomieszczeniach, w których dominuje styl romantyczny warto jednak postawić na białe szafy z frezowanymi drzwiami. Ich niebanalny charakter będzie pięknie współgrał z ciepłem romantycznych pomieszczeń, wysuwając na pierwszy plan ich łagodność i subtelność.

Biała szafa w stylu skandynawskim

Biel jest jednym ze znaków rozpoznawczych pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim. Bezpretensjonalność, naturalność i prostota królują bowiem w skandynawskich wnętrzach, a trudno o bardziej ascetyczny, nieskomplikowany mebel niż biała szafa. Śmiało można wstawić ją zarówno do sypialni, jak i salonu, przedpokoju czy pokoju dziecięcego bez obaw o przaśny efekt. We wnętrzach w stylu skandynawskim dobrze prezentują się zarówno szafy uchylne, jak i przesuwne, z gładkimi lub frezowanymi frontami, z gałkami lub otwierane na docisk. Jedynym na co nie można sobie pozwolić, wybierając białą szafę w stylu skandynawskim, jest połyskliwość. Mieniące się fronty białych szaf zaburzają bowiem naturalność pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim i niepotrzebnie za bardzo przyciągają wzrok.

[Zobacz też: Aranżacja kuchni]

Biała szafa przesuwna w stylu glamour

Białe szafy z połyskiem doskonale sprawdzają się natomiast we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Wszystko co się świeci, mieni lub błyszczy znajduje tu bowiem zastosowanie, podkreślając charakter wnętrza. Urządzając mieszkanie w stylu glamour, warto więc postawić na białe szafy z połyskiem czy też białe szafy z lustrami, będąc spokojnym o atrakcyjność otrzymanego efektu.

 

Zobacz również

12.12.2022
Szafy na wymiar do pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenie gospodarcze to jedno z ważniejszych wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej służy do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od wielkości może też pełnić funkcję pralni czy suszarni. Aby jednak było funkcjonalne, musi być właściwie zaaranżowane. Dobrym wyborem do trudno ustawych pomieszczeń gospodarczych są meble na wymiar. Wybierając szafy na wymiar do pomieszczenia […]

Zobacz więcej
Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM